Мектеп
|
ІТ мектеп лицейі
|
Бөлім:
|
1-тарау
1А. Компьютерлік желілер
мен ақпараттық қауіпсіздік
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің
аты
|
Жумашова Жадыра
Турганбаевна
|
Күні:23.09.-27.09.2024ж.
|
|
Сынып: 10а,в
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Идентификациялау әдістері
БЖБ №1
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
10.6.2.3
Пайдаланушы деректерін қорғау шараларын қолдануды түсіндіру:
парольдер, тіркеулік жазба, аутентификация, биометриялық
аутентификация
|
Сабақтың мақсаты
|
Парольдер, тіркеулік
жазба, аутентификация, биометриялық аутентификация ұғымын
біледі
Пайдаланушы деректерін
қорғау шараларын
қолдана
алады
|
Ойлау дағдылары
|
Білу, қолдану
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5мин
|
Ұйымдастыру кезеңі (Амандасу, оқушыларды
түгендеу)
Топқа бөлу
Өткен тақырыпты пысықтау
сұрақтары
Ақпараттық қауіпсіздік шаралары қалай жүзеге асырылады?
Криптография –қандай ғылым
Криптоанализ деген не?
Кілт
деген не?
Сөзжұмбақ арқылы
тақырыпты анықтау
сұрақтарға жауап
беру
Білу
топтық
Идентификация
(Identification) – ...........................
Идентификациялау ...............................
. Биометрикалық
тәсіл .....................
Тапсырма
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады, , сұрақтарға
жауап береді
Дискриптор
Биометрия,
Идентификация,идентификациялау ұғымы туралы талқылаңыз
|
2ұпай
|
Оқулық
|
Сабақ ортасы
20мин
|
Пайдаланушы деректерін
қорғау шаралары ,
Пароль арқылы
аутентификациялау
|
Дискриптор
|
Бағалау бетшесі
3ұпай
|
|
Сабақтың соңы
|
|
Жеке
жұмыс
|
Бағалау бетшесі
2ұпай
|
|
Рефлексия
|
|
Стикер жапсыру
|
|
|
Үй
тапсырамсы
|
Тақырыпты оқу
ережелерді жаттау
|
жаттау
|
|
|
1).
Көлденеңнен жеке тұлғаны, объектіні, нысанды немесе
жүйені анықтау немесе растау
процесі.
2) тігінен.
Мәліметтер базасының бір немесе бірнеше өрісінде орналасып, өзара
логикалық түрде байланысқан ақпараттардың толық бір құрылымдық
бірлігі,
3)
тігінен. өзінің идентификаторын көрсеткен,
жүйеге кірілген объектінің түп нұсқалығын тексеру
рәсімі. Ол шыңайы
екенің тексеру
процедурасы
4)
тігінен.
жүргізілетін биологиялық тәжірибелердің санын
анықтайтын және оларға математикалық, статистикалық әдіспен дәл,
дұрыс қорытынды беретін биология ғылымының бір
саласы.
5) тігінен. желімен байланысу үшін немесе
құпиясөзбен қорғалған ресурстардағы мәліметтерді, файлды оқу
мақсатында енгізілетін құпия код (сөз); сондай-ақ бағдарламалар мен
мәліметтерді рұқсатсыз пайдаланудан қорғау
амалы;
6)тігінен. Мәліметтер сөзінің басқа түрі,
мысалы мәліметтер базасы
7) көлденең.
Пользователь; user, subscriber) — жүйенің ресурстарын қолданатын
программа немесе жүйе;
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7
|
п
|
а
|
й
|
д
|
а
|
л
|
а
|
н
|
у
|
ш
|
ы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
а
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
р
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
б
|
|
д
|
|
|
|
|
|
|
ж
|
|
|
|
о
|
|
а
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
и
|
д
|
е
|
н
|
т
|
и
|
ф
|
и
|
к
|
а
|
ц
|
и
|
я
|
л
|
а
|
у
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
о
|
|
р
|
|
|
|
|
|
|
з
|
|
|
|
ь
|
|
т
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
м
|
|
е
|
|
|
|
|
|
|
б
|
|
|
|
|
|
е
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
е
|
|
к
|
|
|
|
|
|
|
а
|
|
|
|
|
|
н
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
т
|
|
т
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
т
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
р
|
|
е
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
и
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
и
|
|
р
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ф
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
я
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
и
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ц
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
и
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
я
|
|
|
|
|
|
|
|
|