|
Бекітемін: |
|
|
||||||
|
Бөлім |
Дизайн және технология |
|
||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Шукурова Г.А. |
|
||||||
|
Сынып: 7а сабақ 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Идеяларды құру. Нобай |
|
|
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.5.1-Функционалды (техникалық) және эстетикалық талаптарға сай, дизайн дайындау бойынша тапсырмаларды орындау 7.1.5.-Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау |
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәдени мұра: Сәндік-қолданбалы өнер – ұлттың тарихы мен мәдениетін сақтау және дамыту құралы. Ол халықтың дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарын көрсетеді |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|
|
||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң бүгінгі сабақтың тақырыбын айтпас бұрын оқушылар тақырыпта ашып алады. Тақырыпты «Мюнстенбергтің әдісі » арқылы ашамыз (көзге жаттығу). Шапшандыққа тапсырма: ывапнгшщзждьтимсИдеялардыывапролджэимсчсмитьбююбьтимссмитьб құру.вапролджээждорпчсмитьбююбьтимсвангшщзэтимНобайродло Кенгшдломитьенгшщзэждлорпаввапролджэждлогнекукенгшщзхжд Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады. |
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді.
Сан қилы шұбырған әріптер арасынан жылдамдықпен тұтас әріптерді табады.(көз жүгірту) |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
|
|
||
|
Ортасы |
К өнімнің түрі (2-3 топтар) бойынша топтастырылады.
Сарамандық жұмыс: Джинсыны немесе ескі жейдеден (футболка) қайта құру жұмысын жасау бойынша мысал сұрақтарға жауап береді: - Сіз бұдан былай қолданылмайтын, киім-кешекпен не істейсіз?
Практиқалық жұмыс Әр топ жинақталған бейне бойынша өнімді өзгерту жайында идеяларын ортаға салып көрсетеді Презентация және идеялар талқыла -Өнімге өзгерістер еңгізу қызметі қандай болды? -Сіздің өнімдеріңіздің өзгерістер түрлерін атаңыздар Нысанын өзгерту нысандағы трансформациялау, ештеңеге маңызды қасиеттері трансформация: ең көп таралған анықтамасы мынадай болып табылады. Бұл болмыстың немесе пайдалану барысында олардың түпнұсқа пішіні мен параметрлерін өзгерту үшін егжей-тегжейлі кеңістіктік әлемдегі объектілерін мүліктік біз дизайн бөлігі ретінде мерзімін қарастыру Бұл анықтама тікелейкиім дизайны жобалаумен сәйкес келеді, трансформацияадамның қатысуымен киіп тоздыру кезінде ғана емес, өнімнің пайдалану мерзімі аяқталуына да байланысты (ол созылып айтарлықтай өзінің бастапқы түсін өзгерте алады, екінші жағынан созылып немесе кішірейуі) де орын алуы мүмкін деп қорытынды жасауға болады
Сергіту сәті: Ойлы болсан озып көр (суреттерді сөйлетеміз). Еңбекке байланысты мақал шығады
Шығармашылық тапсырма Ұсынылған материалдардан (мата және орамалдан) қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, материалдар мен декор әдістерімен тәжірибе жасау арқылы ескі киімдерді өзгерту бойынша қарапайым топтық жұмысты орындаңыз.Идеялар жинағы Оқушылар өздерінің шығармашылық жұмыстарын таныстырып, жұмыста қолданған материалды, техниканы және өз жұмысын бастауға себеп болған суретші туындысын түсіндіреді. |
Қима суреттерді құрастыру арқылы топтарға бөлінеді
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.
Заттарды оймен жазықтықта орналастыруды таңдап, оқушылар композиция құрастырады. Композиция құрастырып болған соң оқушылар оны қағаз бетіне түсіруді бастайды.
Суретке қарап мақал құрастырады
Ұсынылған материалдардан (мата және орамалдан) түрленген жұмыстар көрсетеді |
Мадақтау Дескриптор 1.Графиканың түрлі құралдарын қолдана отырып, нобайын салады.
2. Бұйымды жасау үшін технологиялық құжаттаманы ұсынады.
3. Нобайды сыныпқа таныстырып, талқылаудан кейін өзгерту енгізеді. Қ |
Htpp://mypresentation.ru/presentotion/zanimateinye_voprosy_po_izobratelnomu_iskusstvu
htpp://old.season.ru/sovety/dekor_odegdu/ htpp://www.decormaster.kz/about.php Материалдар мен құралдар: қарындыш, сызғыш, өшіргіш, фломастеры, желім қайшы т.б) |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Бекіту: Топтық тапсырмалар І Мықты Әлсіз
Мүмкіндік Қауіп ІІ- топ Тренинг: «Аяқталмаған сөйлем...» Бір оқушы тақырыпқа байланысты бір сөйлем бастайды,оны келесі адам жалғастыру керек.Нәтижесінде бұйымның өзгерске ұшырауына (трансформация) байланысты керемет әңгіме шығу керек Кері байланыс Не тартымды орындалды? Тағы немен айналысу керек?
|
«SWOT талдау» әдісі арқылы трансформацияға байланысты ой-пікірлері мен ұсыныстарын айтады және керемет әңгіме құрастырады Сабақтағы сәтті,сәтсіз шыққан тұстарын жеткізеді |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. Мадақтау |
Слайд |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Идеяларды құру. Нобай
Идеяларды құру. Нобай
|
Бекітемін: |
|
|
||||||
|
Бөлім |
Дизайн және технология |
|
||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Шукурова Г.А. |
|
||||||
|
Сынып: 7а сабақ 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Идеяларды құру. Нобай |
|
|
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.5.1-Функционалды (техникалық) және эстетикалық талаптарға сай, дизайн дайындау бойынша тапсырмаларды орындау 7.1.5.-Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау |
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәдени мұра: Сәндік-қолданбалы өнер – ұлттың тарихы мен мәдениетін сақтау және дамыту құралы. Ол халықтың дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарын көрсетеді |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|
|
||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң бүгінгі сабақтың тақырыбын айтпас бұрын оқушылар тақырыпта ашып алады. Тақырыпты «Мюнстенбергтің әдісі » арқылы ашамыз (көзге жаттығу). Шапшандыққа тапсырма: ывапнгшщзждьтимсИдеялардыывапролджэимсчсмитьбююбьтимссмитьб құру.вапролджээждорпчсмитьбююбьтимсвангшщзэтимНобайродло Кенгшдломитьенгшщзэждлорпаввапролджэждлогнекукенгшщзхжд Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады. |
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді.
Сан қилы шұбырған әріптер арасынан жылдамдықпен тұтас әріптерді табады.(көз жүгірту) |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
|
|
||
|
Ортасы |
К өнімнің түрі (2-3 топтар) бойынша топтастырылады.
Сарамандық жұмыс: Джинсыны немесе ескі жейдеден (футболка) қайта құру жұмысын жасау бойынша мысал сұрақтарға жауап береді: - Сіз бұдан былай қолданылмайтын, киім-кешекпен не істейсіз?
Практиқалық жұмыс Әр топ жинақталған бейне бойынша өнімді өзгерту жайында идеяларын ортаға салып көрсетеді Презентация және идеялар талқыла -Өнімге өзгерістер еңгізу қызметі қандай болды? -Сіздің өнімдеріңіздің өзгерістер түрлерін атаңыздар Нысанын өзгерту нысандағы трансформациялау, ештеңеге маңызды қасиеттері трансформация: ең көп таралған анықтамасы мынадай болып табылады. Бұл болмыстың немесе пайдалану барысында олардың түпнұсқа пішіні мен параметрлерін өзгерту үшін егжей-тегжейлі кеңістіктік әлемдегі объектілерін мүліктік біз дизайн бөлігі ретінде мерзімін қарастыру Бұл анықтама тікелейкиім дизайны жобалаумен сәйкес келеді, трансформацияадамның қатысуымен киіп тоздыру кезінде ғана емес, өнімнің пайдалану мерзімі аяқталуына да байланысты (ол созылып айтарлықтай өзінің бастапқы түсін өзгерте алады, екінші жағынан созылып немесе кішірейуі) де орын алуы мүмкін деп қорытынды жасауға болады
Сергіту сәті: Ойлы болсан озып көр (суреттерді сөйлетеміз). Еңбекке байланысты мақал шығады
Шығармашылық тапсырма Ұсынылған материалдардан (мата және орамалдан) қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, материалдар мен декор әдістерімен тәжірибе жасау арқылы ескі киімдерді өзгерту бойынша қарапайым топтық жұмысты орындаңыз.Идеялар жинағы Оқушылар өздерінің шығармашылық жұмыстарын таныстырып, жұмыста қолданған материалды, техниканы және өз жұмысын бастауға себеп болған суретші туындысын түсіндіреді. |
Қима суреттерді құрастыру арқылы топтарға бөлінеді
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.
Заттарды оймен жазықтықта орналастыруды таңдап, оқушылар композиция құрастырады. Композиция құрастырып болған соң оқушылар оны қағаз бетіне түсіруді бастайды.
Суретке қарап мақал құрастырады
Ұсынылған материалдардан (мата және орамалдан) түрленген жұмыстар көрсетеді |
Мадақтау Дескриптор 1.Графиканың түрлі құралдарын қолдана отырып, нобайын салады.
2. Бұйымды жасау үшін технологиялық құжаттаманы ұсынады.
3. Нобайды сыныпқа таныстырып, талқылаудан кейін өзгерту енгізеді. Қ |
Htpp://mypresentation.ru/presentotion/zanimateinye_voprosy_po_izobratelnomu_iskusstvu
htpp://old.season.ru/sovety/dekor_odegdu/ htpp://www.decormaster.kz/about.php Материалдар мен құралдар: қарындыш, сызғыш, өшіргіш, фломастеры, желім қайшы т.б) |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Бекіту: Топтық тапсырмалар І Мықты Әлсіз
Мүмкіндік Қауіп ІІ- топ Тренинг: «Аяқталмаған сөйлем...» Бір оқушы тақырыпқа байланысты бір сөйлем бастайды,оны келесі адам жалғастыру керек.Нәтижесінде бұйымның өзгерске ұшырауына (трансформация) байланысты керемет әңгіме шығу керек Кері байланыс Не тартымды орындалды? Тағы немен айналысу керек?
|
«SWOT талдау» әдісі арқылы трансформацияға байланысты ой-пікірлері мен ұсыныстарын айтады және керемет әңгіме құрастырады Сабақтағы сәтті,сәтсіз шыққан тұстарын жеткізеді |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. Мадақтау |
Слайд |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


ол
шапалақтау













