Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дуанбекова Г.М |
|||||
|
Күні: |
19. 01.2024ж |
|||||
|
Сынып: 7 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы: |
Идеяларды құру. Нобай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.5.1-Функционалды (техникалық) және эстетикалық талаптарға сай, дизайн дайындау бойынша тапсырмаларды орындау. 7.1.5.2 -Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адал еңбекті құрметтеу; Білуге, жаңаны тануға құштар болу. Дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу, Түгелдеу. flippity net платформасы арқылы үй тапсырмасын сұрау
Cабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Оқушылар амандасып, оқушыларды түгендеу.
Сұрақтарға нақты жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау.
|
Оқулық Ноутбук |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин 3 мин |
Нобай, эскиз (фр. esquіsse – алғашқы долбар сурет) – көркем сурет туындыларының, құрылыстардың, механизмдердің тұтас немесе жеке бөліктерінің алдын-ала жасалған жоба суреті; қолмен, масштабы көз мөлшерімен есептеленіп жасалынатын сызба. Киімді тігу барлық бөлшектері,тігімдері мен элементтері анық көрсетілген эскизін сызудан басталады.Бұйымның эскизі оның дайын болған күйінде қалай көрінетінін айқын елестетуге мүмкіндік береді. Киім эскизін салу барысында оның функционалды (техникалық) және эстетикалық талаптарға сай болуын есте сақтаған жөн. Бұйым: - Әдемі,сән ағымына сай; - Қарапайым конструкциялы; - Дене бітімге қонымды және адамның сыртқы келбетіне сай болуы; - Ұқыпты және сапалы орындалуы; - Экологиялық таза материалдардан жасалып,қолжетімді өзіндік құны болуы керек. Оқушыларға оқулықтағы суреттерді көрсетіп, оларға таныс бұйым нобайлары туралы ойларын айтып қысқаша сипаттама беруін сұраймын. Тапсырма: Бұйымның нобайын салу. Дескриптор:
Шығармашылық идеяны дамыту мақсатында Акт – ны (интернет желісі) қолданады.
Сабақты сұрақ-жауап арқылы қорытындылау.
Үй тапсырмасы: тақырыпты оқып, трансформация әдісінде эскиз салу. |
Оқулық және қосымша ақпараттар
|
Оқушыларға пікір қалдыру.
|
|
||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс: Ватсап арқылы хабарлама жазу. Бүгінгі сабақта не түсінген жайлы жазу. Алдағы сабақта не жасауға болатындығы жайында айту. |
Бүгінгі сабақта не түсінген жайлы жазу. Алдағы сабақта не жасауға болатындығы жайында айту. |
Оқушыларға пікір қалдыру.
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Идеяларды құру. Нобай 7 класс
Идеяларды құру. Нобай 7 класс
Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дуанбекова Г.М |
|||||
|
Күні: |
19. 01.2024ж |
|||||
|
Сынып: 7 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы: |
Идеяларды құру. Нобай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.5.1-Функционалды (техникалық) және эстетикалық талаптарға сай, дизайн дайындау бойынша тапсырмаларды орындау. 7.1.5.2 -Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адал еңбекті құрметтеу; Білуге, жаңаны тануға құштар болу. Дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу, Түгелдеу. flippity net платформасы арқылы үй тапсырмасын сұрау
Cабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Оқушылар амандасып, оқушыларды түгендеу.
Сұрақтарға нақты жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау.
|
Оқулық Ноутбук |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин 3 мин |
Нобай, эскиз (фр. esquіsse – алғашқы долбар сурет) – көркем сурет туындыларының, құрылыстардың, механизмдердің тұтас немесе жеке бөліктерінің алдын-ала жасалған жоба суреті; қолмен, масштабы көз мөлшерімен есептеленіп жасалынатын сызба. Киімді тігу барлық бөлшектері,тігімдері мен элементтері анық көрсетілген эскизін сызудан басталады.Бұйымның эскизі оның дайын болған күйінде қалай көрінетінін айқын елестетуге мүмкіндік береді. Киім эскизін салу барысында оның функционалды (техникалық) және эстетикалық талаптарға сай болуын есте сақтаған жөн. Бұйым: - Әдемі,сән ағымына сай; - Қарапайым конструкциялы; - Дене бітімге қонымды және адамның сыртқы келбетіне сай болуы; - Ұқыпты және сапалы орындалуы; - Экологиялық таза материалдардан жасалып,қолжетімді өзіндік құны болуы керек. Оқушыларға оқулықтағы суреттерді көрсетіп, оларға таныс бұйым нобайлары туралы ойларын айтып қысқаша сипаттама беруін сұраймын. Тапсырма: Бұйымның нобайын салу. Дескриптор:
Шығармашылық идеяны дамыту мақсатында Акт – ны (интернет желісі) қолданады.
Сабақты сұрақ-жауап арқылы қорытындылау.
Үй тапсырмасы: тақырыпты оқып, трансформация әдісінде эскиз салу. |
Оқулық және қосымша ақпараттар
|
Оқушыларға пікір қалдыру.
|
|
||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс: Ватсап арқылы хабарлама жазу. Бүгінгі сабақта не түсінген жайлы жазу. Алдағы сабақта не жасауға болатындығы жайында айту. |
Бүгінгі сабақта не түсінген жайлы жазу. Алдағы сабақта не жасауға болатындығы жайында айту. |
Оқушыларға пікір қалдыру.
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















