Бекітемін__________
____________
|
Мектеп |
Малайсары батыр атындағы жалпы орта білім беру мектебі |
|
|
Мұғалімнің аты – жөні |
Жаканова Сағыныш Жылкайдаровна |
|
|
Студенттің аты – жөні |
Жолов Алишер |
|
|
Күні |
14.04.25 |
2 – сабақ |
|
Пән: қазақ тілі |
Сынып: 9 «А» |
Оқушы саны: 24 |
|
Бөлім |
ІХ бөлім. Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану. Пунктуация. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан жеріндегі табиғат ресурстары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөліп, ақпарат пен идеяны жүйелі түрде құрастырады, логикалық түзетулер мен редакциялау жұмыстарын жүргізеді; Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратып, жазба жұмысында орынды қолданады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
|
Бағалау критерийлері |
Жазба жұмысын
абзацтарға бөліп, құрылымын сақтайды
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғат ресурстарының маңызын түсініп, оларды қорғауға және ұқыпты пайдалануға тәрбиелеу. |
|
|
Алдағы тақырып |
Қазақстан жеріндегі табиғат ресурстары. 1 - сабақ |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Көңіл – күйлерін сұрау. Психологиялық ахуал туғызу: «Ассоциограмма» әдісі. Тақтаға «Табиғат ресурстары» сөзін жазып, оқушылардан осы тақырыпқа қатысты ойларын сұрау. Сұрақ: «Бұл сөз сіздерге қандай ой тудырады?» Үй жұмысын тексеру: «Еркін микрофон» әдісі. Үй жұмысына берілген тапсырманы өз еркімен, орындаған оқушы, орнына тұрып баяндап береді.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Көңіл күйлерімен бөліседі. Психологиялық ахуал туғызу: «Ассоциограмма» әдісі. Оқушылардын жауаптары тақтаға жазылады(Жер, су, ауа, өсімдік, жел, пайдалы қазбалар, топырақ, жануарлар).
Үй жұмысын тексеру. «Еркін микрофон» әдісі. Үй жұмысына берілген тапсырманы өз еркімен, орындаған оқушы, орнынан тұрып баяндайды.
|
«Мадақтау» әдісі Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Шапалақ» әдісі
Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Тақта Оқулық Дәптер Қалам Оқулық Дәптер Қалам |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Еске түсір! Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін, анықтамасын еске түсіру. Тапсырма – 1. WordWall платформасы арқылы сабақтас құрмалас сөйлемдердін берілу ретін дұрыс құрастыр. Топқа бөлу. Qazmath платформасы арқылы бөлу. 1 – топ. Уран 2 – топ. Мырыш 3 – топ. Жер 4 – топ. Күн Тапсырма – 2. «Табиғат ресурстарын» топтастыр. WordWall платформасында сарқылатын және сарқылмайтын ресурстар берілген, соларды сәйкестендір. Тапсырма – 3. «Шатасқан карталар» әдісі. WordWall платформасында берілген картаға «Қазақстанның табиғи аймақтарын табыңыз. |
Еске түсір! Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін, анықтамасын еске түсіреді. Тапсырма – 1. WordWall платформасы арқылы сабақтас құрмалас сөйлемдердін берілу ретін дұрыс құрастырады. Дескриптор: - Берілген сөздер арқылы дұрыс сөйлем құрастырады; - Орфографиялық норманы сақтайды. Топқа бөлінеді: Qazmath платформасы арқылы бөлінеді. Тапсырма – 2. «Табиғат ресурстарын» топтастырады. WordWall платформасында сарқылатын және сарқылмайтын ресурстар берілген, соларды сәйкестендіреді. Дескриптор: - Табиғат ресурстарына назар аударады; - Сарқылатын және сарқылмайтын ресурстарды дұрыс сәйкестендіреді. Тапсырма – 3. «Шатасқан карталар» әдісі. WordWall платформасында берілген картаға «Қазақстанның табиғи аймақтарын табады. Дескриптор: - Картаға назар аударады. - Картамен жұмыс жасайды. - Табиғи аймақтарды дұрыс табады. |
«Медаль» әдісі «Мадақтау» әдісі Жарайсың Жақсы Талпын «Шапалақ» әдісі «Стикер» әдісі «Мадақтау» әдісі «Смайлик» әдісі Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация АКТ АКТ https://wordwall.net/ru/resource/68425187 АКТ |
|
Сабақтың соңы 4 минут |
«Көңіл – күй» картасы әдісі арқылы сабақта алған әсерлерін, түсініп білгендерін картаға жазады.
|
Үй тапсырмасы: «Қазақстан жеріндегі
табиғат ресурстары» тақырыбында кемінде 100 – 120 сөзден тұратын
эссе жазыңыз.
|
Мадақтау әдісі
|
Қима қағаздар Қалам
|
УРАН
МЫРЫШ
ЖЕР
КҮН
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ІХ бөлім. Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану. Пунктуация. Тақырып:Қазақстан жеріндегі табиғат ресурстары
ІХ бөлім. Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану. Пунктуация. Тақырып:Қазақстан жеріндегі табиғат ресурстары
Бекітемін__________
____________
|
Мектеп |
Малайсары батыр атындағы жалпы орта білім беру мектебі |
|
|
Мұғалімнің аты – жөні |
Жаканова Сағыныш Жылкайдаровна |
|
|
Студенттің аты – жөні |
Жолов Алишер |
|
|
Күні |
14.04.25 |
2 – сабақ |
|
Пән: қазақ тілі |
Сынып: 9 «А» |
Оқушы саны: 24 |
|
Бөлім |
ІХ бөлім. Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану. Пунктуация. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан жеріндегі табиғат ресурстары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөліп, ақпарат пен идеяны жүйелі түрде құрастырады, логикалық түзетулер мен редакциялау жұмыстарын жүргізеді; Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратып, жазба жұмысында орынды қолданады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
|
Бағалау критерийлері |
Жазба жұмысын
абзацтарға бөліп, құрылымын сақтайды
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғат ресурстарының маңызын түсініп, оларды қорғауға және ұқыпты пайдалануға тәрбиелеу. |
|
|
Алдағы тақырып |
Қазақстан жеріндегі табиғат ресурстары. 1 - сабақ |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Көңіл – күйлерін сұрау. Психологиялық ахуал туғызу: «Ассоциограмма» әдісі. Тақтаға «Табиғат ресурстары» сөзін жазып, оқушылардан осы тақырыпқа қатысты ойларын сұрау. Сұрақ: «Бұл сөз сіздерге қандай ой тудырады?» Үй жұмысын тексеру: «Еркін микрофон» әдісі. Үй жұмысына берілген тапсырманы өз еркімен, орындаған оқушы, орнына тұрып баяндап береді.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Көңіл күйлерімен бөліседі. Психологиялық ахуал туғызу: «Ассоциограмма» әдісі. Оқушылардын жауаптары тақтаға жазылады(Жер, су, ауа, өсімдік, жел, пайдалы қазбалар, топырақ, жануарлар).
Үй жұмысын тексеру. «Еркін микрофон» әдісі. Үй жұмысына берілген тапсырманы өз еркімен, орындаған оқушы, орнынан тұрып баяндайды.
|
«Мадақтау» әдісі Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Шапалақ» әдісі
Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Тақта Оқулық Дәптер Қалам Оқулық Дәптер Қалам |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Еске түсір! Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін, анықтамасын еске түсіру. Тапсырма – 1. WordWall платформасы арқылы сабақтас құрмалас сөйлемдердін берілу ретін дұрыс құрастыр. Топқа бөлу. Qazmath платформасы арқылы бөлу. 1 – топ. Уран 2 – топ. Мырыш 3 – топ. Жер 4 – топ. Күн Тапсырма – 2. «Табиғат ресурстарын» топтастыр. WordWall платформасында сарқылатын және сарқылмайтын ресурстар берілген, соларды сәйкестендір. Тапсырма – 3. «Шатасқан карталар» әдісі. WordWall платформасында берілген картаға «Қазақстанның табиғи аймақтарын табыңыз. |
Еске түсір! Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін, анықтамасын еске түсіреді. Тапсырма – 1. WordWall платформасы арқылы сабақтас құрмалас сөйлемдердін берілу ретін дұрыс құрастырады. Дескриптор: - Берілген сөздер арқылы дұрыс сөйлем құрастырады; - Орфографиялық норманы сақтайды. Топқа бөлінеді: Qazmath платформасы арқылы бөлінеді. Тапсырма – 2. «Табиғат ресурстарын» топтастырады. WordWall платформасында сарқылатын және сарқылмайтын ресурстар берілген, соларды сәйкестендіреді. Дескриптор: - Табиғат ресурстарына назар аударады; - Сарқылатын және сарқылмайтын ресурстарды дұрыс сәйкестендіреді. Тапсырма – 3. «Шатасқан карталар» әдісі. WordWall платформасында берілген картаға «Қазақстанның табиғи аймақтарын табады. Дескриптор: - Картаға назар аударады. - Картамен жұмыс жасайды. - Табиғи аймақтарды дұрыс табады. |
«Медаль» әдісі «Мадақтау» әдісі Жарайсың Жақсы Талпын «Шапалақ» әдісі «Стикер» әдісі «Мадақтау» әдісі «Смайлик» әдісі Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация АКТ АКТ https://wordwall.net/ru/resource/68425187 АКТ |
|
Сабақтың соңы 4 минут |
«Көңіл – күй» картасы әдісі арқылы сабақта алған әсерлерін, түсініп білгендерін картаға жазады.
|
Үй тапсырмасы: «Қазақстан жеріндегі
табиғат ресурстары» тақырыбында кемінде 100 – 120 сөзден тұратын
эссе жазыңыз.
|
Мадақтау әдісі
|
Қима қағаздар Қалам
|
УРАН
МЫРЫШ
ЖЕР
КҮН
шағым қалдыра аласыз
















