Бекітілді:_______________
№1 Жамбыл орта мектебі
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
III бөлім. Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
|
|
|
Күні: |
22.11.2024 ж. |
Сынып: 7 “Ә” |
|
Қатысушылар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестелердің элементтерін форматтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға кесте элементтерін түсіндіру. Электрондық кесте элементтерін пішімдеуді үйрету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру |
Сыныпта жағымды ахуал орнату. “Ыстық алақан” әдісі. Оқушылар бір-біріне өз есімдерінен басталатын мадақтау сөз айтады. Топқа бөлу: “Менің көңілім” әдісі. Оқушылар түстер арқылы екі топқа бөлінеді. 2.Үй жұмысын тексеру: “Миға шабуыл әдісі” Әр топ берілген тапсырманы, топта қызметін жазып талқылайды. Тапсырманы үлкен топта жариялайды. Дескриптор: •MS Excel-де бағдарлама команданың шартты белгісін біледі. • MS Excel-де бағдарламамен жұмыс жасаудағы жиі қолданылатын командалардың қызметін біледі. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір бірлеріне мадақтау сөздер айтады. Ұсынылған түстер арқылы екі топқа бөлінеді |
Оқушыларға мадақтау сөздері арқылы кері байланыс беру Жауап берген оқушыларға бағалу парақтарын беру |
Түстер қиындысы Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Экранға презентация қосылады. Жаңа сабақтың тақырбы шығады. Жаңа тақырып түсіндіріледі. Практикалық жұмыс Бағалау критерийі: -Электронды кестеде пішімдеу әдістерін қолданады.
Сергіту сәті: Жұмбақ шешу. Жұмбақтың шешімін 2 тілде айту. 1.Тұрады ол жолдармен бағандардан, Және тұрар ұяшықтар ағымынан. Кәне ойланып көрейік ол не екен, Баған менен жолдарды қиылыстырған. (Кесте, Таблица, Table)
Көлденең ұяшық құру қызметі. Ұяшық емес, баған емес ол не екен? Кестенің негізгі болған қызметі. (Жол, Строка, Line) 3. Тіктөртбұрышқа ұқсайды, Елемей кетуге болмайды. Бағанменен жолдардың қиылысы, Кестеде қай элементті құрайды. (Ұяшық, Ячейка, Stage) |
Оқушылар жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады Оқулықтағы практикалық жұмысты орындайды
|
Мадақтау сөздері арқылы кері байланыс |
Презентация Оқулық 63 бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс: “Кодтау” әдісі Өнер - білім бар жұрттар Тастан сарай салғызды Айшылық алыс жерлерден Көзіңді ашып-жұмғанша Жылдам хабар алғызды
|
Оқушылар сөздердің қай ұяшықта тұрғанын жазады |
Жылдам жуап берген топтағы оқушы бағаланады
|
Тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлекция |
Оқушылардың жинаған бағалау стикерлерін балға айналдыру.
«БББ» әдісімен үш каропкаға оқушылар өздерінің ойларын стикерге жазып, қалташаға салады.
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Т.3.3, 64 беттегі сұрақтарға жауап беру |
Күнделікке үй тапсырмасын жазады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
III бөлім. Электрондық кесте арқылы есеп шығару 7 cынып
Бекітілді:_______________
№1 Жамбыл орта мектебі
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
III бөлім. Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
|
|
|
Күні: |
22.11.2024 ж. |
Сынып: 7 “Ә” |
|
Қатысушылар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестелердің элементтерін форматтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға кесте элементтерін түсіндіру. Электрондық кесте элементтерін пішімдеуді үйрету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру |
Сыныпта жағымды ахуал орнату. “Ыстық алақан” әдісі. Оқушылар бір-біріне өз есімдерінен басталатын мадақтау сөз айтады. Топқа бөлу: “Менің көңілім” әдісі. Оқушылар түстер арқылы екі топқа бөлінеді. 2.Үй жұмысын тексеру: “Миға шабуыл әдісі” Әр топ берілген тапсырманы, топта қызметін жазып талқылайды. Тапсырманы үлкен топта жариялайды. Дескриптор: •MS Excel-де бағдарлама команданың шартты белгісін біледі. • MS Excel-де бағдарламамен жұмыс жасаудағы жиі қолданылатын командалардың қызметін біледі. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір бірлеріне мадақтау сөздер айтады. Ұсынылған түстер арқылы екі топқа бөлінеді |
Оқушыларға мадақтау сөздері арқылы кері байланыс беру Жауап берген оқушыларға бағалу парақтарын беру |
Түстер қиындысы Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Экранға презентация қосылады. Жаңа сабақтың тақырбы шығады. Жаңа тақырып түсіндіріледі. Практикалық жұмыс Бағалау критерийі: -Электронды кестеде пішімдеу әдістерін қолданады.
Сергіту сәті: Жұмбақ шешу. Жұмбақтың шешімін 2 тілде айту. 1.Тұрады ол жолдармен бағандардан, Және тұрар ұяшықтар ағымынан. Кәне ойланып көрейік ол не екен, Баған менен жолдарды қиылыстырған. (Кесте, Таблица, Table)
Көлденең ұяшық құру қызметі. Ұяшық емес, баған емес ол не екен? Кестенің негізгі болған қызметі. (Жол, Строка, Line) 3. Тіктөртбұрышқа ұқсайды, Елемей кетуге болмайды. Бағанменен жолдардың қиылысы, Кестеде қай элементті құрайды. (Ұяшық, Ячейка, Stage) |
Оқушылар жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады Оқулықтағы практикалық жұмысты орындайды
|
Мадақтау сөздері арқылы кері байланыс |
Презентация Оқулық 63 бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс: “Кодтау” әдісі Өнер - білім бар жұрттар Тастан сарай салғызды Айшылық алыс жерлерден Көзіңді ашып-жұмғанша Жылдам хабар алғызды
|
Оқушылар сөздердің қай ұяшықта тұрғанын жазады |
Жылдам жуап берген топтағы оқушы бағаланады
|
Тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлекция |
Оқушылардың жинаған бағалау стикерлерін балға айналдыру.
«БББ» әдісімен үш каропкаға оқушылар өздерінің ойларын стикерге жазып, қалташаға салады.
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Т.3.3, 64 беттегі сұрақтарға жауап беру |
Күнделікке үй тапсырмасын жазады |
|
|
шағым қалдыра аласыз


