Материалдар / І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы

І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы

Материал туралы қысқаша түсінік
«Рlickers» платформасымен І.Жансүгіровтың өмірі мен шығармашылығы бойынша сұрақтарға жауап берді. Алдын-ала берілген іздену жұмысы бойынша «Құлагер» поэмасынан презентация қорғады. Кейіпкердің жеке тұлғасына, сыртқы келбетіне, көзқарасына, және т.б. байланысты ассоциациялық карта құрды. «Топтастыру» әдісі арқылы поэманың кейіпкерлеріне мінездеме берді. І топ. Ақан тобы 126-127 бет оқу. ІІ топ. Құлагер тобы 129-133бет оқу. ZiP Grade платформасымен тест тапсырмасына жауап берді. 20 тест тапсырмасы берілді. Рефлексия «3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс алу. Оқушылардың бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтқызу арқылы сабаққа қорытынды жасады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Сәуір 2023
450
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тықырыбы: І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы

Білім беру ұйымының атауы

«Ә.Қастеев атындағы орта мектеп» МДШО КММ

Бөлім:

ІІІ бөлім. Адам жанының құпиясы

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты:

Джолдасова Надира Батанқызы

Күні

13.01.2023ж

Сынып: 9А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

9.1.3.1. Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау.

Сабақтың мақсаты:

*Көркем поэманың мазмұны мен идеясын түсінеді.

*Шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі\ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

6 минут

10.35-10.41









Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа даярлығын тексеру.

2. Ынтымақтастық атмосферасы қалыптастыру.


3. Үй тапсырмасын сұрау.

«Рlickers» платформасымен І.Жансүгіровтың өмірі мен шығармашылығы бойынша сұрақтарға жауап береді.

ұраққа жауап береді)


1.Амандасады, кезекші мәлімет береді.



2. «Қолдағы хат» әдісі арқылы жұптар бір- біріне баспа әріпінде, 1 сөзден тұратын тілек жазады.


3. Оқушылар төмендегі

сұрақтарға жауап береді:

1. І.Жансүгіров өмір сүрген уақыт аралығын белгіле.
А) 1846-1898 В) 1894-1938
С) 1896-1939 Д) 1899-1999

2. Ілияс Қарағаш деген жерде қандай үлгідегі мектепте оқыды?

А) орыс В) қырғыз

С) қазақ Д) татар

3. «Еңбекші қазақ» газетінде қай жылы қызмет атқарды?

А) 1932 жылы  В) 1933 жылы  

С) 1934 жылы   Д) 1935 жылы

4. Алғаш өлең жазуына кімнің өлеңдері себепші болған?

А) Мағжан В) Сәкен

С) Сұлтанмахұт Д) Абай

5. Ілиястың қазақ поэзиясына қосқан ерекше зор үлесі-.....

А) Пейзаж лирикасы   В) Прозасы

С) Драмасы Д) Әлеуметтік лирика 










Оқулық Алматы «Мектеп, 2019ж» Б.Керімбекова

Ж.Мұқанова



«Рlickers»

платформасы




Жаңа сабаққа кіріспе

10.41-10.43

2 мин

1. «Атаулар көмегімен болжау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбына шығу.

-Бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтайық.

«Құлагердің кісінеуі» видео

2. Сабақтың тақырыбын және оқу мақсаттарын таныстыру.

1. «Атаулар көмегімен болжау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды.

2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.


Интербелсенді тақта


«Атаулар көмегімен болжау» әдісі

Сабақтың ортасы

36минут

10.43-10.45

2 мин










10.45-10.51


1. Сабағымызды бастамас бұрын сөз сырын оқу:

Күйірке- сырластық, мұңдастың. Күйіркелесу- сөйлесу, шүйіркелесу, әңгімелесу.

Ақмарқа- бұл жерде қыздың аты.

Дуан- бір округ елді қамтитын көлемді білдіретін халықтық өлшем; аймақ.

Бебеу- жаны қатты қиналғанда шығатын үн. Бұл жерде күңіренген домбыра үні.

Бақалшы- уақ- түйек сатумен айналысушы, яғни саудагер.

Тақым- тізенің астыңғы жағы, ішкі жағы.

Қосбасар- күй аты, яғни музыкалық шығарма.


2.Шығармашылық жұмыс.

Алдын-ала берілген іздену жұмысы бойынша «Құлагер» поэмасынан презентация қорғайды.

Мұғалім оқушылардың жұмыстары бойынша тақырыпты толықтырады, қорытындылайды.

-Жарайсыздар! І.Жансүгіровтың «Құлагер» поэмасынан мағұлмат алдық. Енді, мақсатымызға байланысты тапсырмалар орындайық. Кейіпкерлерге талдау жасаймыз.

  1. Сөз сырын түсініп оқиды.














Оқушылар шығармашылық жұмыс бойынша:

1. «Құлагер» поэмасының мазмұны бойынша презентациялар жасайды.

2 «Құлагер» поэмасының мазмұны бойынша презентациялар қорғайды.


Презентация














Екі топтың

презентациялары


10.51-11.00

9мин









11.00-11.02

2 мин





11.02-11.10

8 мин









11.10-11.18

8 мин




Сабақтың соңы

11.18-11.20

2 минут

Үй

Тапсырмасы



Бағалау.

3. Топтық тапсырма.

Кейіпкердің жеке тұлғасына, сыртқы

келбетіне, көзқарасына, және т.б. байланысты ассоциациялық карта құрыңыз.

«Топтастыру» әдісі арқылы поэманың кейіпкерлеріне мінездеме беру.

І топ. Ақан тобы 126-127 бет оқу.

ІІ топ. Құлагер тобы 129-133бет оқу.



4. Шығармашылық тапсырма

(Жеке тапсырма)

Құлагерге өлең жолдарын шығару.




5. ZiP Grade платформасымен тест тапсырмасына жауап береді.

20 тест тапсырмасы беріледі.

(2 қосымшада)







6. Шығармашылық тапсырма

(Жеке тапсырма)

Ақанның монологын жазу.


Рефлексия

«3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс алу. Оқушылардың бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтқызу арқылы сабаққа қорытынды жасайды.

«Құлагер» киносын көру.

І топ. Күреңбай сыншының аттың сыны туралы айтқан пікірін жазу.

ІІ топ. Ақан мен Батыраштың арасындағы әңгімесін сипаттап жазу.

І топтың тапсырмасы:

1.Оқулықтан 126-127 бет оқиды.

2.«Ақан» образына идеяларды топтастырады.

ІІ топтың тапсырмасы:

1.Оқулықтан 129-133 бет оқиды.

2.«Құлагер» образына идеяларды топтастырады.



«Буриме» әдісі өлең жолдарын шығарады.

................ құлагерім,

Дүлділі Көкшетаудың ................

...................................ел сүйсінген,

.................. жан серігім.



Топтық тест тапсырмасын орындайды.








10 сөйлемнен тұратын Ақанның монологын жазады.




-Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат

-Сабақта қиындық тударған 2 аспект

-Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс- әрекет


Күнделіктеріне жазады.


Дескриптор

Жалпы 2балл

-шығарма кейіпкерін анықтайды-1б

-кейіпкерлерге сипаттама береді-1б

КБ «TiK ToK» әдісі


Дескриптор

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ