Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім: Денсаулық – зор байлық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аспан неге көгілдір? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.2.1-жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жазу; 7.2.1.1. мәтіндік және графиктік / кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер/ ақпаратты интерпретациялау; |
|
Сабақтың мақсаты |
Сызбаны мәтінге айналдырып, тұтас мәтін түрінде оқиды; Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, нұсқаулық құрастырып жаза алады; Фразеологизмнің мағынасын ажырата алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңбері» «Өзіңізге тілегенді- басқаларға тілеңіз». – Балалар, шаттық шеңберіне жиналайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Сыныпты 4 топқа «7 қазына» әдісі арқылы бөлу. |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Ойқозғау.
1-тапсырма Тыңдалым Сынып
2-тапсырма. Жұптық жұмыс |
Денсаулықты сақтау үшін, ал одан да абзалы жиі ауыра берудің алдын алу үшін дене жаттығуларын жасаған немесе қозғалыста болған жақсы. Халық даналығы (Оқушылар өз ойларын айтады.) Ақын Шәкәрім Құдайбердіұлының өлеңін тыңдап, ондағы деректер мен көзқарасты анықта. Жұбыңмен ақылдасып, сұрақтарға жауап бер. 1.Сөйлеушінің дауыс ырғағынан қандай көңіл-күйді байқадыңдар? 2.Салақтық, одан шығатын надандық, одан әрі адамдаықтың жоғалуының о бастағы себебі қандай? 3.Тазалық сақтамаған адамда қандай аурулар белең алады? |
Дескриптор: - өлеңді тыңдай отырып, ондағы деректер мен көзқарасты анықтайды; -сұрақтарға жауап береді. |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Телефон, дыбыс колонкалары |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы . |
3-тапсырма. Оқылым Топтық жұмыс 4-тапсырма. Жұптық жұмыс 5-тапсырма. 7-тапсырма. |
Графиктік ақпаратты интерпретациялап, тұтас мәтін түрінде оқы.
Оқылым мәтіні бойынша жұбыңнан сұхбат ал.
Фразеологизмнің мағынасын түсіндір.
Тұрақты тіркестер мен мақалдарды қолданып, Шәкәрім суреттеген адамның портретін жаз. Дайын асқа тік қасық, нан соғар, мойны жар бермеу, жатып ішер, көк жалқау, олақтан салақ жаман, салақ бала, сасқалақ, топас тойғанына мәз. |
Дескриптор: -сызбаны мәтінге айналдырып, тұтас мәтін түрінде оқиды: - сызбаны мәтінге айналдырып, тұтас мәтін түрінде оқиды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК |
||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Атомдар мен молекулалар»
әдісі |
Жүргізуші «атомдар» деген кезде ойыншылар жеке дара жүреді де, «молекулалар, бесеуден» немесе «молекулалар, үшеуден» деген кезде, бес немесе үш адамнан тез арада топтасады. Кім топқа қосыла алмай қалса, айып төлейді: өз өнерін көрсетеді немесе көпшіліктің тілегін орындайды. Ең соңында қалған екі оқушы жеңімпаз атанады. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Еске түсірейік
6-тапсырма.
8-тапсырма. |
Нұсқаулық – әлденені орындау, жүзеге асыру тәсілін бекітетін тәртіптер жинағы. Әдетте, техникалық, электрондық құрал-жабдықтарды қалай қолдануды түсіндіретін ілеспе құжат. Жалпылама айтсақ, нұсқаулық – тек мамандарға ғана емес, барлық оқырманға түсінікті тілмен жазылатын, кеңес беретін ақпараттар жиынтығы. Берілген ақпаратты одан әрі қарай таратып, иммунитетті көтеру жолдары туралы нұсқаулық жаз.
Жағдаятты шеш. Күз, көктем мезгілінде жиі тұмауратасың. Осы жолы жа әлсіздік басып, өзіңді біртүрлі сезініп жүрсің. Сенің әрекетің. |
Дескриптор: - жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, нұсқаулық құрастырып жаза алады |
Оқулық |
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
9-тапсырма. |
«Иммунитетті көтерудің ең тиімді тәсілі» тақырыбында пікір, дәлел, мысал, қорытынды жаз. |
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңындағы рефлексия |
Рефлексия. «Бір сөзбен» |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Иммунитет. 7-сынып. Қазақ тілі. Сабақ жоспары. ҚМЖ. Арман ПВ баспасы
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім: Денсаулық – зор байлық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аспан неге көгілдір? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.2.1-жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жазу; 7.2.1.1. мәтіндік және графиктік / кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер/ ақпаратты интерпретациялау; |
|
Сабақтың мақсаты |
Сызбаны мәтінге айналдырып, тұтас мәтін түрінде оқиды; Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, нұсқаулық құрастырып жаза алады; Фразеологизмнің мағынасын ажырата алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңбері» «Өзіңізге тілегенді- басқаларға тілеңіз». – Балалар, шаттық шеңберіне жиналайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Сыныпты 4 топқа «7 қазына» әдісі арқылы бөлу. |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Ойқозғау.
1-тапсырма Тыңдалым Сынып
2-тапсырма. Жұптық жұмыс |
Денсаулықты сақтау үшін, ал одан да абзалы жиі ауыра берудің алдын алу үшін дене жаттығуларын жасаған немесе қозғалыста болған жақсы. Халық даналығы (Оқушылар өз ойларын айтады.) Ақын Шәкәрім Құдайбердіұлының өлеңін тыңдап, ондағы деректер мен көзқарасты анықта. Жұбыңмен ақылдасып, сұрақтарға жауап бер. 1.Сөйлеушінің дауыс ырғағынан қандай көңіл-күйді байқадыңдар? 2.Салақтық, одан шығатын надандық, одан әрі адамдаықтың жоғалуының о бастағы себебі қандай? 3.Тазалық сақтамаған адамда қандай аурулар белең алады? |
Дескриптор: - өлеңді тыңдай отырып, ондағы деректер мен көзқарасты анықтайды; -сұрақтарға жауап береді. |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Телефон, дыбыс колонкалары |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы . |
3-тапсырма. Оқылым Топтық жұмыс 4-тапсырма. Жұптық жұмыс 5-тапсырма. 7-тапсырма. |
Графиктік ақпаратты интерпретациялап, тұтас мәтін түрінде оқы.
Оқылым мәтіні бойынша жұбыңнан сұхбат ал.
Фразеологизмнің мағынасын түсіндір.
Тұрақты тіркестер мен мақалдарды қолданып, Шәкәрім суреттеген адамның портретін жаз. Дайын асқа тік қасық, нан соғар, мойны жар бермеу, жатып ішер, көк жалқау, олақтан салақ жаман, салақ бала, сасқалақ, топас тойғанына мәз. |
Дескриптор: -сызбаны мәтінге айналдырып, тұтас мәтін түрінде оқиды: - сызбаны мәтінге айналдырып, тұтас мәтін түрінде оқиды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК |
||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Атомдар мен молекулалар»
әдісі |
Жүргізуші «атомдар» деген кезде ойыншылар жеке дара жүреді де, «молекулалар, бесеуден» немесе «молекулалар, үшеуден» деген кезде, бес немесе үш адамнан тез арада топтасады. Кім топқа қосыла алмай қалса, айып төлейді: өз өнерін көрсетеді немесе көпшіліктің тілегін орындайды. Ең соңында қалған екі оқушы жеңімпаз атанады. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Еске түсірейік
6-тапсырма.
8-тапсырма. |
Нұсқаулық – әлденені орындау, жүзеге асыру тәсілін бекітетін тәртіптер жинағы. Әдетте, техникалық, электрондық құрал-жабдықтарды қалай қолдануды түсіндіретін ілеспе құжат. Жалпылама айтсақ, нұсқаулық – тек мамандарға ғана емес, барлық оқырманға түсінікті тілмен жазылатын, кеңес беретін ақпараттар жиынтығы. Берілген ақпаратты одан әрі қарай таратып, иммунитетті көтеру жолдары туралы нұсқаулық жаз.
Жағдаятты шеш. Күз, көктем мезгілінде жиі тұмауратасың. Осы жолы жа әлсіздік басып, өзіңді біртүрлі сезініп жүрсің. Сенің әрекетің. |
Дескриптор: - жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, нұсқаулық құрастырып жаза алады |
Оқулық |
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
9-тапсырма. |
«Иммунитетті көтерудің ең тиімді тәсілі» тақырыбында пікір, дәлел, мысал, қорытынды жаз. |
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңындағы рефлексия |
Рефлексия. «Бір сөзбен» |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





