й
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Сақталу заңдары Мектеп: Қадырғали Қосымұлы Жалайыри атындағы орта мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты- жөні: Құсманова Г.А. Сынып: 9 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Импульстің сақталу заңы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.2.3.2 импульстің сақталу заңын тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: импульстің сақталу заңына есептер шығару Оқушылардың көпшілігі: Формулаларды қолданып, есептер шығару; Кейбір оқушылар: Қорытынды жасай алады |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттары |
Оқушылар: Импульстің сақталу заңының ережесін және формуласын ауызша , жазбаша айта алады. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Тәжірибе жасау арқылы жаратылыстану пәндерімен / математика, астрономия, геометрия/ байланысты |
|
|
Алдыңғы білім |
Дене импульсі жіне күш импульсі |
|
|
Сабақ барысы: |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал. Ширату жаттығуы. «Миға шабуыл » 1.Дене импульсі,оны формула арқылы өрнектеу,физиалық мағынасы,бағыты,өлшем бірлігі 2.Күш импульсі, оны формула арқылы өрнектеу,физиалық мағынасы,бағыты,өлшем бірлігі 3.Күш импульсі мен дене импульсінің арасындағы байланыс Білім дағдысы: Есеп шығару 1 қатар. 2 м/с жылдамдықпен қозғалып келе жатқан массасы 5 кг дененің импульсін анықтаңдар. 2 қатар Жеңіл автомобильдің жылдамдығы жүк автомобильінің жылдамдығынан 2 есе үлкен, ал массасы 4 есе кіші. Автомобильдердің импульстарының модульдерін салыстырыңдар. 3 қатар Жеңіл автомобильдің жүк автомобильінің жылдамдығынан 2 есе үлкен, ал массасы 6 есе кіші.Автомобильдердің импульстарының модульдерін салыстырыңдар. Белсенді оқыту: «Проблеманы шешу» Тапсырма: Тәжірибедегі шарлардың соқтығысуы кезінде сырттан әсер беріліп тұр ма? (Тұйық жүйе)
2.Тәжірибеден қорытынды жаса ( шар үстінен магнитті тез жүргізіп өтсең шар әрең жылжиды, баяу жүргізсең шар магнитпен бірге домалайды)
3. Тәжірибеден қорытынды жаса (егер қағазды ақырын тартсаң стакандағы су қағазбен бірге қозғалады,тез тартсаң стакан бастапқы орнында қалады)
|
Интербелсенді тақта Есеп жазылған парақшалар құрал Магнит,шар Суы бар стакан,қағаз парағы |
|
Сабақтың ортасы |
Білім дағдысы: түсіну
Білім дағдысы: қолдану Есеп шығару 1. 500 м/с жылдамдықпен темір жолдың бойында горизонталь ұшатын масспасы 100 г снаряд, массасы 10 т болатын құмы бар вагонға келіп тиеді және сонда қалып қояды. Егер вагон снарядқа қарсы 36 км/сағ жылдамдықпен қозғалса, онда оның әсерлесуден кейінгі жылдамдығы? 2.Массасы 200г арбаша тыныштықта тұрған шарға соқтығысты.Егер арбаша 0,5 м/с жылдамдықпен қозғалса шар қандай жылдамдықпен қозғалады? |
Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы |
Білім дағдысы: жинақтау Үй тапсырмасы: 20 оқу, 18- жаттығу. Рефлексия: «Екі жұлдыз бір тілек» |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Импульстің сақталу заңы
Импульстің сақталу заңы
й
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Сақталу заңдары Мектеп: Қадырғали Қосымұлы Жалайыри атындағы орта мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты- жөні: Құсманова Г.А. Сынып: 9 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Импульстің сақталу заңы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.2.3.2 импульстің сақталу заңын тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: импульстің сақталу заңына есептер шығару Оқушылардың көпшілігі: Формулаларды қолданып, есептер шығару; Кейбір оқушылар: Қорытынды жасай алады |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттары |
Оқушылар: Импульстің сақталу заңының ережесін және формуласын ауызша , жазбаша айта алады. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Тәжірибе жасау арқылы жаратылыстану пәндерімен / математика, астрономия, геометрия/ байланысты |
|
|
Алдыңғы білім |
Дене импульсі жіне күш импульсі |
|
|
Сабақ барысы: |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал. Ширату жаттығуы. «Миға шабуыл » 1.Дене импульсі,оны формула арқылы өрнектеу,физиалық мағынасы,бағыты,өлшем бірлігі 2.Күш импульсі, оны формула арқылы өрнектеу,физиалық мағынасы,бағыты,өлшем бірлігі 3.Күш импульсі мен дене импульсінің арасындағы байланыс Білім дағдысы: Есеп шығару 1 қатар. 2 м/с жылдамдықпен қозғалып келе жатқан массасы 5 кг дененің импульсін анықтаңдар. 2 қатар Жеңіл автомобильдің жылдамдығы жүк автомобильінің жылдамдығынан 2 есе үлкен, ал массасы 4 есе кіші. Автомобильдердің импульстарының модульдерін салыстырыңдар. 3 қатар Жеңіл автомобильдің жүк автомобильінің жылдамдығынан 2 есе үлкен, ал массасы 6 есе кіші.Автомобильдердің импульстарының модульдерін салыстырыңдар. Белсенді оқыту: «Проблеманы шешу» Тапсырма: Тәжірибедегі шарлардың соқтығысуы кезінде сырттан әсер беріліп тұр ма? (Тұйық жүйе)
2.Тәжірибеден қорытынды жаса ( шар үстінен магнитті тез жүргізіп өтсең шар әрең жылжиды, баяу жүргізсең шар магнитпен бірге домалайды)
3. Тәжірибеден қорытынды жаса (егер қағазды ақырын тартсаң стакандағы су қағазбен бірге қозғалады,тез тартсаң стакан бастапқы орнында қалады)
|
Интербелсенді тақта Есеп жазылған парақшалар құрал Магнит,шар Суы бар стакан,қағаз парағы |
|
Сабақтың ортасы |
Білім дағдысы: түсіну
Білім дағдысы: қолдану Есеп шығару 1. 500 м/с жылдамдықпен темір жолдың бойында горизонталь ұшатын масспасы 100 г снаряд, массасы 10 т болатын құмы бар вагонға келіп тиеді және сонда қалып қояды. Егер вагон снарядқа қарсы 36 км/сағ жылдамдықпен қозғалса, онда оның әсерлесуден кейінгі жылдамдығы? 2.Массасы 200г арбаша тыныштықта тұрған шарға соқтығысты.Егер арбаша 0,5 м/с жылдамдықпен қозғалса шар қандай жылдамдықпен қозғалады? |
Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы |
Білім дағдысы: жинақтау Үй тапсырмасы: 20 оқу, 18- жаттығу. Рефлексия: «Екі жұлдыз бір тілек» |
|
шағым қалдыра аласыз




















