|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Ж.Т. |
|
Күні: |
__/___/_____ж. |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Импульстің сақталу заңы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.2 импульстің сақталу заңын тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Импульстің сақталу заңын тұжырымдайды. Импульстің сақталу заңын есептер шығаруда қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 15 мин |
|
Оқушылар орындарынан тұрып кабинет ішінде қозғалысқа түседі, әр оқушы - жеке атомдар. Мұғалімнің айтуы бойынша қанша атомның қосындысынан молекула құралатынын айтады, сол кезде сол санға сай бірігіп тұра қалу керек.
Үйге берілген тапсырмаға сәйкес жасалған тест тапсырмасын орындайды.
Оқушылар негізгі анықтамаларды дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: -барлық сұраққа дұрыс жауап жазған жағдайда – 2 балл. |
Презентация
|
|
15 мин |
Тапсырма-1 Оқыту түрі: Жеке жұмыс
|
Оқушылар топтаса отырып сематикалық картаны толтырады. Толтырып аяқтаған соң топтар арасында өзара жауаптарын алмасып, бірін-бірі тексереді.
|
Дескриптор: -Берілгенін жазады-1 балл -қажет формуласын жазады- 1 балл -есептеулер жүргізеді-1балл -дұрыс жауабын жазады-1балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
|
5 мин |
Тапсырма-2 Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Сәйкестендіру тапсырмасы
|
Оқушылар жұптаса отырып, берілген сәйкестендіру тапсырмасын орындайды |
Дескриптор: -1-4 есепті немесе анықтаманы дұрыс сәкестендіреді – 1 балл -5-9 есепті немесе анықтамасын дұрыс сәкестендіреді – 2балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
|
10 мин |
Тапсырма-3 Жеке жұмыс. Саралау тапсырмасы QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тақырып бойынша тест тапсырмасын орындатады. |
Оқушылар QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тест тапсырмасын орындайды.
|
Дескриптор: -quizizz қосымшасында 4 сұрақтан аз дұрыс жауап – 1 балл - 4 тен көп дұрыс жауап -1 балл Жалпы балл: 10 балл |
QUIZIZZ қосымшасы |
|
Рефлексия 5 мин |
Бағалау «МИ заряды» әдісі бойынша жүзеге асады.
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын төмендегі сұрақтарға жауап беру арқылы білдіреді. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай жинаған баллдарын санап, сәйкес келетін шамды жандырады. |
|
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
Тапсырмаға критерий бойынша құрастырылған дескрипторларды қолдану арқылы, ал критерий оқу мақсатына тікелей негізделген болуы қажет |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Сергіту ретінде «Атомдар мен молекулалар» жаттығуы жүргізілді Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Импульстің сақталу заңы тақырыбына 9-сынып Физика ҚМЖ
Импульстің сақталу заңы тақырыбына 9-сынып Физика ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Ж.Т. |
|
Күні: |
__/___/_____ж. |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Импульстің сақталу заңы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.2 импульстің сақталу заңын тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Импульстің сақталу заңын тұжырымдайды. Импульстің сақталу заңын есептер шығаруда қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 15 мин |
|
Оқушылар орындарынан тұрып кабинет ішінде қозғалысқа түседі, әр оқушы - жеке атомдар. Мұғалімнің айтуы бойынша қанша атомның қосындысынан молекула құралатынын айтады, сол кезде сол санға сай бірігіп тұра қалу керек.
Үйге берілген тапсырмаға сәйкес жасалған тест тапсырмасын орындайды.
Оқушылар негізгі анықтамаларды дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: -барлық сұраққа дұрыс жауап жазған жағдайда – 2 балл. |
Презентация
|
|
15 мин |
Тапсырма-1 Оқыту түрі: Жеке жұмыс
|
Оқушылар топтаса отырып сематикалық картаны толтырады. Толтырып аяқтаған соң топтар арасында өзара жауаптарын алмасып, бірін-бірі тексереді.
|
Дескриптор: -Берілгенін жазады-1 балл -қажет формуласын жазады- 1 балл -есептеулер жүргізеді-1балл -дұрыс жауабын жазады-1балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
|
5 мин |
Тапсырма-2 Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Сәйкестендіру тапсырмасы
|
Оқушылар жұптаса отырып, берілген сәйкестендіру тапсырмасын орындайды |
Дескриптор: -1-4 есепті немесе анықтаманы дұрыс сәкестендіреді – 1 балл -5-9 есепті немесе анықтамасын дұрыс сәкестендіреді – 2балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
|
10 мин |
Тапсырма-3 Жеке жұмыс. Саралау тапсырмасы QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тақырып бойынша тест тапсырмасын орындатады. |
Оқушылар QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тест тапсырмасын орындайды.
|
Дескриптор: -quizizz қосымшасында 4 сұрақтан аз дұрыс жауап – 1 балл - 4 тен көп дұрыс жауап -1 балл Жалпы балл: 10 балл |
QUIZIZZ қосымшасы |
|
Рефлексия 5 мин |
Бағалау «МИ заряды» әдісі бойынша жүзеге асады.
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын төмендегі сұрақтарға жауап беру арқылы білдіреді. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай жинаған баллдарын санап, сәйкес келетін шамды жандырады. |
|
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
Тапсырмаға критерий бойынша құрастырылған дескрипторларды қолдану арқылы, ал критерий оқу мақсатына тікелей негізделген болуы қажет |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Сергіту ретінде «Атомдар мен молекулалар» жаттығуы жүргізілді Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз


















