Тақырып бойынша 11 материал табылды

Инелік пен тиін (Ертегі) Заттың қимылын білдіретін сөздер»

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын ажырату, заттың атын, қимыл-әрекетін, білдіретін сөздерді ажырату, орынды қолдану, көркем жазу талаптарына сай жазу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қызылорда облысы білім басқармасының

Қармақшы аудандық білім бөлімінің № 273 орта мектебі

Анықтама

27 .04.2026 жылы 1«Б» сыныбында Ана тілі сабағы болып өтті.

Сабақтың тақырыбы: Инелік пен тиін (Ертегі)

Заттың қимылын білдіретін сөздер»

Мақсаты: Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын ажырату, заттың атын, қимыл-әрекетін, білдіретін сөздерді ажырату, орынды қолдану, көркем жазу талаптарына сай жазу

Сабақтың басы: Мұғалім оқушылардың назарын сабаққа аударды.

Сабақты оқушылардың ынтасын көтеру мақсатында «Біз қандаймыз,қандаймыз » өлеңін оқушылар хормен айтты.Оқушылар бір-біріне сәттілік тілей отырып,өздеріне жақсы көңіл- күй сыйлады.Мұғалім тарапынан мақтау,мадақтау жүргізіліп отырды.

Өткен сабақты қайталау барысында Жазғытұрым өлеңі жатқа оқылды. Мәтіннен түсінгенін мазмұндау «Коллаж » құрастыру арқылы жүзеге асты.Оқушылар қамтылып,мадақталып отырды.

Сабаққа назар аударту: «Сұрақ-ілмек» әдісі арқылы жүргізілді.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару үшін орман, жануарлар туралы қысқаша әңгіме айтылды.

Жаңа сабақты ашу «Инелік пен Тиін» ЖИ арқылы жүргізілді.

Мәтінді мұғалім оқып берді.Оқушылар тізбектей оқыды.Мәтін жанрын ажыратып,кейіпкерлер жайлы өз ойларын жеткізе білді.Мәтіннен қимылды білдіріп тұрған сөздерді таба білді.Мәтіндегі кейіпкердің еңбекқорлығы жайлы айтылып,оқушыларға құндылық дәріптелді.

Оқушылар тиін мен инелік мәтінін рөлге бөліп,тақтада сомдап айтып берді.

Ребус шешіп,ребустан шыққан сөзге сөйлем құрап жазды.

Оқушылармен сергіту сәті «Қимыл-қозғалыс » ойыны арқылы жалғасты.

Топтық ,өзіндік жұмыстар жүргізілді.Оқушылар тапсырмаларды қызыға орындады.Қимылын білдіріп тұрған сөздерді таба білді.Ережені жатқа айтты.

Сабақты қорытындылау «Емен»ағашынан жаңғақ теру арқылы жүргізілді.Жаңғақта жасырылған сұрақтарға жауап берді.Кері байланыс себетке жаңғақ жинау,оқушылар бір жаңғақ жапсырып,бір қимыл-қозғалыс сөзін айтып шықты.















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
24.05.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12