Информатика 7 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Информатика 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика 7 сынып. ІІ тоқсан түгел. БЖБ, Практикалық тапсырмалармен бірге
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

06.11.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Мәтіндік процессордағы кестелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.1. мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау)

Сабақтың мақсаты:


мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады.


мәтінмен, кестемен, дайын суреттермен жұмыс жасай алады


мәтіндік процессорда кестенің элементтерін саймандар және мәзір қатарының көмегімен форматтай біледі

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу. Түгелдеу

«Шаттық шеңберін» құрып, «Жүзік салу» әдісімен 2 топқа біріктіру.

«Баскетбол» ойыны арқылы өткен тақырыптарды еске түсіріп пысықтау.

ҚБ: жұлдыз / 2 балл/

«Миға шабуыл» әдісімен жаңа сабақты ашу

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Бағалайды.





Марапаттау




Слайд

жүзік

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақты түсіндіру

Әңгіме, бағдарламалар ұяшыққа, жолдың, бағанның ұғымдарды оларды таныстыруға, кестелермен жұмыс істейтін қолданылатын жерде үстел есімде.

Кесте (а Табула Латын -. Басқарма) - деректерді құрылымдау тәсілі (өкілдік).топтарда, сөз процессор кестені жасау және оларды жасау үшін алгоритмдер қамтамасыз ету жолдарын ең көп санын табу үшін сұрайды. Қажет болған жағдайда, әр топ бір алгоритмдер тыңдау, қосымшасы. (Қажет болған жағдайда ұяшықты біріктіру керектігін түсіндіреді)топтары үшін тапсырмалары, әрбір тобы мүшесі келесі тапсырмалардың біреуін орындайды:

1 (жеңіл): Электрондық кестені пайдаланып, өз күнделігінде кестесін әзірлеу сұраймыз.

2 (орта): Модель үстелге әзірлеу сұраймыз.

3 (кешенді): (ұяшық сурет) суретті кояды

Топтағы бір-бірінің жұмысын тексеру, жұмыс топтарының қорытындылар (әрбір студенттің жұмысы туралы тобының көшбасшысы айтып берсеңіз)Көрініс өткізіңіз, (бор немесе тақтаны қолдану арқылы) басқарма өтіңіз және маркер сызу үшін жолды әрбір студенттің сұрай, ұзындығы өз іс-ұзындығына сәйкес болады, және қалыңдығы - материалды түсіну желісі, сабақ жұмыс істейтін көп уақыт (яғни, ұзақ және желілік қалың, көп, ол) материал түсіндім.

І топ: Кесте элементтерін форматтау қажеттілігіне назар аударту (баған саны, қатар саны арқылы сынып мәліметін анықтау)

ІІ топ: Оқушыларға форматтауды пайдаланып, кесте құру, сабақ кестесін жазу.

Компьютерде практикалық жұмыстар жасату.

А деңгейі(үлгерімі төмен оқушымен жұмыс). Ауа райын сипаттайтын кесте

Дата

Температура (градус С)

Қысым

(мм.сынап. бағаны)

Ылғалдылық (пайыз)

15.11.2017

-3,5

746

67

16.11.2017

0

750

62

17.11.2017

1,0

740

100






Дескриптор


- Мәтіндік процессорда кестеге мәтінді жазып, форматтай алады;

-Бағандарды туралай алады;

В деңгейі. «Сабақ кестесі»

дүйсенбі

сейсенбі

сәрсенбі

бейсенбі





ҚБ марапаттау

Дескриптор

- Кестені толтыра алады,

- Кестенің дайын стильін пайдалана алады.


Мұғалімді тыңдайды








Анықтамасын дәптерге жазады.












1-тапсырманы орындайды












2- тапсырманы орындайды








3-тапсырманы орындайды












4-тапсырманы орындайды


















































Жұлдыз

2 балл














Презентация


























Жұмыс дәптері














Слайд,

Мәтіндік редактор































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

Берілген мәліметтерді пайдаланып,

кестені құраңдар. Кестені құруда

төмендегі әрекеттерді орындаңдар:

Қатар саны - 7, баған саны - 6 болатын кесте құру.

(1, 2), (1,3) және (1,4) ұяшықтарды біріктіру.

(1, 6) ұяшықты екі ұяшыққа ажырату.

(5, 1), (6, 1) және (7, 1) ұяшықтарын біріктіріу.

(5, 3), (5, 4) және (6, 3), (6, 4) ұяшықтарын біріктіру.

(1, 5) және (7, 5) аралығындағы ұяшықтарын 3 бөлікке бөлу.




Оқушы

дәптері





Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу.

Оқушылар үйренеді:

^Мәтіндік процессордағы кестелерді пішімдеуді және форматтауды; ^Электронды кестелерді;

Электронды кесте элементтерін форматтауды;

Мәліметтер форматы мен кестелерді автоматты толтыруды;

^Шартты форматтауды;

Кестелі мәліметтердің графикалық көрінісін жасауды;

^Үдерістерді электрондық кестелерде модельдеу жолдарын.


















































Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

13.11.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Электронды кестелердің элементтерін форматтау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.2 электронды кестелердің элементтерін пішімдеу

Сабақтың мақсаты:


Excel-де есептер шығару кезеңдерін біледі.


Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым есепті компьютерде


Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде автоматтық толтыруды қолданса

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар «бұрыс пен дұрыс» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, үй тапсырмасын тексереді. Слайдта жауап беру

Марапаттау арқылы бағалау


3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.үй тапсырмасына жауап береді

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

5.Бағалайды.





Ауызша мадақтау марапаттау


Слайд


Сабақтың ортасы

«Зерттеушілік конференциясы» әдісіМұғалім мысал арқылы деректерді автоматтық толтырудың әртүрлі тәсілдерін ұсынады: Мұғалім оқушылармен бірге қосылып орындайды

  • Бағанға еңгізілген деректерді автоматтық қайталау;

  • Толтыру маркерін орын ауыстыру арқылы аралық ұяшықтардың толтыруы;

Физминутка.

(W) Мұғалім Деректерді автоматтық толтыруымен түсіндірулуі бар Қосымша 2 көрсетеді.

  1. Автоматтық толтырудың әртүрлі тәсілдеріне арналған прақтикалық тапсырманы, оқушылар кестені құрастыра отырып орындайды.

Microsoft Excel - мен танысу. Microsoft Excel - ді іске қосу үшін келесі тізбектерді орындаймыз
1. Пуск - Программы - Microsoft Office - Microsoft Excel. Microsoft Excel файлы жұмыс кітабы деп аталады. Терезе мынадай бөліктерден тұрады.
1. Тақырып жолы.
2. Бас меню де, негізінен басқа да Microsoft Office программаларындағы бөлімдерден құрылған. Оның Word менюінен айырмашылығы Кесте орнына Мәлімет алмастырылған.
3. Стандартты аспаптар.
4. Пішімдеу панелі.
5. Жұмыс істеп тұрған ұяшықтыңаты
6. Формула жолы.
7. Жұмыс парағы

8. бағандар аты Латынның А, В, С, D…F 26 әрпінен тұрады.
9. Жол нөмірі 65 536 жолдан тұрады
10. Таңбашалар немесе парақ
11. Айналдыру жолағы
12. Басқа параққа ауысу батырмасы.
13. Қалып - күй жолағы

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар.

Практикалық жұмыс

1 тапсырма.

Көбейту кестесін жасау.

2 тапсырма.Берілген кестені жазып автотолтырумен орында

Жеке жұмыс

1. «Кестелерді пішімдеу жолдарымен жұмыс. Компьютермен жұмыс жасау.

2. Тізімдердіжасау. Кестетүріндегімәтіндібезендіру


Мұғалімді тыңдайды
































Практикум компьютерде орындайды






2 тапсырма









3 тапсырма орындайды





























































Презентация


























Жұмыс дәптері































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

3.12-суретте берілген ұяшық- тардағы сандарды пайдаланып, 3.3- кестедегі тапсырмалардың формулаларын құрастырыңдар. Формулалардыберілгенұяшыққажазыңдар. ЕсептіЕхсеібағанындатексеріңдер

Жеке орындауғаарналған






Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

20.11.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Процесстерді электронды кестелерде модельдеу

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

7.2.2.2-электронды кесте элементтерін пішімдеу

7.2.2.5-электронды кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдану

Сабақтың мақсаты:


Компьютердеэлектрондыкестеэлементтердіпішімдейді, шарттыформаттаудыбіледі.


Электрондыкестеніавтоматтытолтыраалады


электронды кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдану

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

«Шаттық шеңбері» әдісі арқылы оқушылар бір біріне ыстық лебіздерін білдіреді.

«Математикалық проблема» әдісі арқылы 2 топқа бірігеді

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.


ҚБ: Марапаттау


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

5.Бағалайды.





Жарайсың!

Өте жақсы!

Жақсы!

Талпын!




Жұмыс дәптері

Кеспе парақшалар

Сабақтың ортасы

Білукезеңі:

^Модельдеудеген не?

Не үшінмодельдейміз?

^Модельдеуқандайкезеңдердентұрады?

Түсінукезеңі:

Компьютердемодельдеудіұйымдас- тыруқандайіс- әрекеттердентұрады? ^Компьютердемодельдеудіңбасқамодельдеутүрлерінеқарағандақандайерекшеліктері бар?


Практикалық жұмыс: 2 тапсырма

Екіжеңілавтокөлікбіруақыттажәнебіржолдаекіқаладанбіріне-біріқарама - қарсыбағыттажолғашықты. Қалаларарасындағықашықтық8 километр.

Біріншіавтокөліктіңжылдамдығы км/сағат, екіншіавтокөліктіңжылдамдығыУ2км/сағат болса, оларжолғашыққаннанкейінқаншауақыттакездеседі?

Берілгентапсырманымодельдеукезеңдеріменорындапшығамыз. 3.45- суретте тапсырманыңкомпьютерлікмоделіберілген. Тапсырманы орындау барысында:

Электрондыкестеэлементтеріндұрыспішімдеу;

Есептеулеркезіндеавтоматтытолтырудытиімдіпайдалану;

Диаграммаларқұру

Шағын топтарда: 2 тапсырмадатапсырмабойыншажасалғанкомпьютерлікмодельдеужұмысынаталдауларжүргіземіз. Талдаубарысындатөмендегітапсырмалардыорындаймыз.

3.44-суреткеқарап, тапсырманыңорындалукезеңдерінкомпьютерлікмодельдеукезеңдерінесәйкестігінанықта(3.45-сурет).

3.44-суреттегітапсырманыңәрбіркезеңінежеке-жекеталдаужасаңдар.

Компьютерлікмодельдеудібасқамодельдеутүрлеріменсалыстырыңдар. Ұқсастықтары мен ерекшеліктерінқағазғатүсіріңдер


Топтапікір- алмасу, ортақидеяныпостергетүсіру


Күнделіктітұрмыстаөздеріңетанысмысалдыңбірінтаңдап, компьютердегімоделінұсыныңдар (мысалы, үйсалуғакететіншығындыесептеуші ).

Компьютердемодельдеудіңтұрмыстажәнетехникадағымаңыздылығынабағаберіңдер.

Мұғалімді тыңдайды











Тапсырманы орындайды














Топпен жұмыс жасайды








Постер жасап қорғайды











































Презентация









































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/



































Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

06.11.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Мәтіндік процессордағы кестелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.1. мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау)

Сабақтың мақсаты:


мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады.


мәтінмен, кестемен, дайын суреттермен жұмыс жасай алады


мәтіндік процессорда кестенің элементтерін саймандар және мәзір қатарының көмегімен форматтай біледі

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу. Түгелдеу

«Шаттық шеңберін» құрып, «Жүзік салу» әдісімен 2 топқа біріктіру.

«Баскетбол» ойыны арқылы өткен тақырыптарды еске түсіріп пысықтау.

ҚБ: жұлдыз / 2 балл/

«Миға шабуыл» әдісімен жаңа сабақты ашу

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Бағалайды.





Марапаттау




Слайд

жүзік

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақты түсіндіру

Әңгіме, бағдарламалар ұяшыққа, жолдың, бағанның ұғымдарды оларды таныстыруға, кестелермен жұмыс істейтін қолданылатын жерде үстел есімде.

Кесте (а Табула Латын -. Басқарма) - деректерді құрылымдау тәсілі (өкілдік).топтарда, сөз процессор кестені жасау және оларды жасау үшін алгоритмдер қамтамасыз ету жолдарын ең көп санын табу үшін сұрайды. Қажет болған жағдайда, әр топ бір алгоритмдер тыңдау, қосымшасы. (Қажет болған жағдайда ұяшықты біріктіру керектігін түсіндіреді)топтары үшін тапсырмалары, әрбір тобы мүшесі келесі тапсырмалардың біреуін орындайды:

1 (жеңіл): Электрондық кестені пайдаланып, өз күнделігінде кестесін әзірлеу сұраймыз.

2 (орта): Модель үстелге әзірлеу сұраймыз.

3 (кешенді): (ұяшық сурет) суретті кояды

Топтағы бір-бірінің жұмысын тексеру, жұмыс топтарының қорытындылар (әрбір студенттің жұмысы туралы тобының көшбасшысы айтып берсеңіз)Көрініс өткізіңіз, (бор немесе тақтаны қолдану арқылы) басқарма өтіңіз және маркер сызу үшін жолды әрбір студенттің сұрай, ұзындығы өз іс-ұзындығына сәйкес болады, және қалыңдығы - материалды түсіну желісі, сабақ жұмыс істейтін көп уақыт (яғни, ұзақ және желілік қалың, көп, ол) материал түсіндім.

І топ: Кесте элементтерін форматтау қажеттілігіне назар аударту (баған саны, қатар саны арқылы сынып мәліметін анықтау)

ІІ топ: Оқушыларға форматтауды пайдаланып, кесте құру, сабақ кестесін жазу.

Компьютерде практикалық жұмыстар жасату.

А деңгейі(үлгерімі төмен оқушымен жұмыс). Ауа райын сипаттайтын кесте

Дата

Температура (градус С)

Қысым

(мм.сынап. бағаны)

Ылғалдылық (пайыз)

15.11.2017

-3,5

746

67

16.11.2017

0

750

62

17.11.2017

1,0

740

100






Дескриптор


- Мәтіндік процессорда кестеге мәтінді жазып, форматтай алады;

-Бағандарды туралай алады;

В деңгейі. «Сабақ кестесі»

дүйсенбі

сейсенбі

сәрсенбі

бейсенбі





ҚБ марапаттау

Дескриптор

- Кестені толтыра алады,

- Кестенің дайын стильін пайдалана алады.


Мұғалімді тыңдайды








Анықтамасын дәптерге жазады.












1-тапсырманы орындайды












2- тапсырманы орындайды








3-тапсырманы орындайды












4-тапсырманы орындайды


















































Жұлдыз

2 балл














Презентация


























Жұмыс дәптері














Слайд,

Мәтіндік редактор































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

Берілген мәліметтерді пайдаланып,

кестені құраңдар. Кестені құруда

төмендегі әрекеттерді орындаңдар:

Қатар саны - 7, баған саны - 6 болатын кесте құру.

(1, 2), (1,3) және (1,4) ұяшықтарды біріктіру.

(1, 6) ұяшықты екі ұяшыққа ажырату.

(5, 1), (6, 1) және (7, 1) ұяшықтарын біріктіріу.

(5, 3), (5, 4) және (6, 3), (6, 4) ұяшықтарын біріктіру.

(1, 5) және (7, 5) аралығындағы ұяшықтарын 3 бөлікке бөлу.




Оқушы

дәптері





Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу.

Оқушылар үйренеді:

^Мәтіндік процессордағы кестелерді пішімдеуді және форматтауды; ^Электронды кестелерді;

Электронды кесте элементтерін форматтауды;

Мәліметтер форматы мен кестелерді автоматты толтыруды;

^Шартты форматтауды;

Кестелі мәліметтердің графикалық көрінісін жасауды;

^Үдерістерді электрондық кестелерде модельдеу жолдарын.


















































Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

13.11.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Электронды кестелердің элементтерін форматтау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.2 электронды кестелердің элементтерін пішімдеу

Сабақтың мақсаты:


Excel-де есептер шығару кезеңдерін біледі.


Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым есепті компьютерде


Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде автоматтық толтыруды қолданса

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар «бұрыс пен дұрыс» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, үй тапсырмасын тексереді. Слайдта жауап беру

Марапаттау арқылы бағалау


3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.үй тапсырмасына жауап береді

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

5.Бағалайды.





Ауызша мадақтау марапаттау


Слайд


Сабақтың ортасы

«Зерттеушілік конференциясы» әдісіМұғалім мысал арқылы деректерді автоматтық толтырудың әртүрлі тәсілдерін ұсынады: Мұғалім оқушылармен бірге қосылып орындайды

  • Бағанға еңгізілген деректерді автоматтық қайталау;

  • Толтыру маркерін орын ауыстыру арқылы аралық ұяшықтардың толтыруы;

Физминутка.

(W) Мұғалім Деректерді автоматтық толтыруымен түсіндірулуі бар Қосымша 2 көрсетеді.

  1. Автоматтық толтырудың әртүрлі тәсілдеріне арналған прақтикалық тапсырманы, оқушылар кестені құрастыра отырып орындайды.

Microsoft Excel - мен танысу. Microsoft Excel - ді іске қосу үшін келесі тізбектерді орындаймыз
1. Пуск - Программы - Microsoft Office - Microsoft Excel. Microsoft Excel файлы жұмыс кітабы деп аталады. Терезе мынадай бөліктерден тұрады.
1. Тақырып жолы.
2. Бас меню де, негізінен басқа да Microsoft Office программаларындағы бөлімдерден құрылған. Оның Word менюінен айырмашылығы Кесте орнына Мәлімет алмастырылған.
3. Стандартты аспаптар.
4. Пішімдеу панелі.
5. Жұмыс істеп тұрған ұяшықтыңаты
6. Формула жолы.
7. Жұмыс парағы

8. бағандар аты Латынның А, В, С, D…F 26 әрпінен тұрады.
9. Жол нөмірі 65 536 жолдан тұрады
10. Таңбашалар немесе парақ
11. Айналдыру жолағы
12. Басқа параққа ауысу батырмасы.
13. Қалып - күй жолағы

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар.

Практикалық жұмыс

1 тапсырма.

Көбейту кестесін жасау.

2 тапсырма.Берілген кестені жазып автотолтырумен орында

Жеке жұмыс

1. «Кестелерді пішімдеу жолдарымен жұмыс. Компьютермен жұмыс жасау.

2. Тізімдердіжасау. Кестетүріндегімәтіндібезендіру


Мұғалімді тыңдайды
































Практикум компьютерде орындайды






2 тапсырма









3 тапсырма орындайды





























































Презентация


























Жұмыс дәптері































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

3.12-суретте берілген ұяшық- тардағы сандарды пайдаланып, 3.3- кестедегі тапсырмалардың формулаларын құрастырыңдар. Формулалардыберілгенұяшыққажазыңдар. ЕсептіЕхсеібағанындатексеріңдер

Жеке орындауғаарналған






Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

20.11.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Процесстерді электронды кестелерде модельдеу

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

7.2.2.2-электронды кесте элементтерін пішімдеу

7.2.2.5-электронды кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдану

Сабақтың мақсаты:


Компьютердеэлектрондыкестеэлементтердіпішімдейді, шарттыформаттаудыбіледі.


Электрондыкестеніавтоматтытолтыраалады


электронды кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдану

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

«Шаттық шеңбері» әдісі арқылы оқушылар бір біріне ыстық лебіздерін білдіреді.

«Математикалық проблема» әдісі арқылы 2 топқа бірігеді

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.


ҚБ: Марапаттау


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

5.Бағалайды.





Жарайсың!

Өте жақсы!

Жақсы!

Талпын!




Жұмыс дәптері

Кеспе парақшалар

Сабақтың ортасы

Білукезеңі:

^Модельдеудеген не?

Не үшінмодельдейміз?

^Модельдеуқандайкезеңдердентұрады?

Түсінукезеңі:

Компьютердемодельдеудіұйымдас- тыруқандайіс- әрекеттердентұрады? ^Компьютердемодельдеудіңбасқамодельдеутүрлерінеқарағандақандайерекшеліктері бар?


Практикалық жұмыс: 2 тапсырма

Екіжеңілавтокөлікбіруақыттажәнебіржолдаекіқаладанбіріне-біріқарама - қарсыбағыттажолғашықты. Қалаларарасындағықашықтық8 километр.

Біріншіавтокөліктіңжылдамдығы км/сағат, екіншіавтокөліктіңжылдамдығыУ2км/сағат болса, оларжолғашыққаннанкейінқаншауақыттакездеседі?

Берілгентапсырманымодельдеукезеңдеріменорындапшығамыз. 3.45- суретте тапсырманыңкомпьютерлікмоделіберілген. Тапсырманы орындау барысында:

Электрондыкестеэлементтеріндұрыспішімдеу;

Есептеулеркезіндеавтоматтытолтырудытиімдіпайдалану;

Диаграммаларқұру

Шағын топтарда: 2 тапсырмадатапсырмабойыншажасалғанкомпьютерлікмодельдеужұмысынаталдауларжүргіземіз. Талдаубарысындатөмендегітапсырмалардыорындаймыз.

3.44-суреткеқарап, тапсырманыңорындалукезеңдерінкомпьютерлікмодельдеукезеңдерінесәйкестігінанықта(3.45-сурет).

3.44-суреттегітапсырманыңәрбіркезеңінежеке-жекеталдаужасаңдар.

Компьютерлікмодельдеудібасқамодельдеутүрлеріменсалыстырыңдар. Ұқсастықтары мен ерекшеліктерінқағазғатүсіріңдер


Топтапікір- алмасу, ортақидеяныпостергетүсіру


Күнделіктітұрмыстаөздеріңетанысмысалдыңбірінтаңдап, компьютердегімоделінұсыныңдар (мысалы, үйсалуғакететіншығындыесептеуші ).

Компьютердемодельдеудіңтұрмыстажәнетехникадағымаңыздылығынабағаберіңдер.

Мұғалімді тыңдайды











Тапсырманы орындайды














Топпен жұмыс жасайды








Постер жасап қорғайды











































Презентация









































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/



































Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Ақпаратты өлшеу және компьютер жады

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

04.12.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Деректер типтері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.5 электрондық кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдану;

7.2.2.6 электрондық кестеде есептеулер үшін формулаларды жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

электрондық кестеде деректердің әртүрлі түрлерін атайды

Көптеген оқушылар:

электрондық кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдана алады

Кейбір оқушылар:

электрондық кестеде есептеулер үшін формулаларды жасай алады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Үй тапсырмасын тексеру. «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

ҚБ: марапаттау

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

.





марапаттау




Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

Сұрақ: «Миға шабуыл» әдісі

Экраннан не көріп отырсыңдар?

Формуланы қалай жазамыз?

Қайсысын жиі кездестіресіңдер?

Сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критериін хабарлау.

Оқушылар сабақ мақсаты мен бағалау критериін дәптерлеріне жазады.

«Деректер типін ажырату»

Сан

Мәтін

Формула

Сыныппен бірге деректер типтері туралы әңгімелесу. Оқушылардан осылардың қайсысын біледі және қолданатыны туралы сұрау.

Мақсат: «Түрлі деректер типтерін ажыратады (сан, мәтін, формула)».

.

Дескриптор:

  • Мәтіндік пішімді ажыратады

  • Сандық пішімдерін ажыратады

  • Формуланы ажыратады

ҚБ: марапаттау

Топтық жұмыс. Мұғалім зерттеу үшін оқушыларға материалдар таратады.

Оқушылар материалмен танысып, сәйкесінше кестені толтырады.

Мақсат: «Деректер типтерін (мәтіндік, сандық, формула)».

Бағалау: БК1, БК4

БК1дескрипторы:

  • Мәтіндік пішімді ажыратады

  • Сандық пішімдерін ажыратады

  • Формула ажыратады

БК4 дескрипторы:

  • Мәтіндік Пішім артықшылығын анықтайды

  • Сандық Пішім кемшілігін анықтайды

Пішімнің қолданысын жазады

Практикалық жұмыс.Мұғалім әр оқушыға мәтіні бар құжат үлестіреді.

Оқушылар мәтінді теріп, түрлі мәтіндік пішімде сақтайды. Файлдың өлшемін анықтап түсіндіреді.

Мақсат: «Түрлі пішімдегі файл өлшемдерін салыстырады».

Бағалау: БК3, БК4.

БК3 дескрипторы:

  • Мәтіндік пішімді ажыратады

  • Формула өлшемін анықтайды

БК4 дескрипторы:

  • Формула өлшемін түсіндіреді

Бірдей ақпараттан тұратын файл өлшемдерін салыстырады

Мұғалімді тыңдайды







Оқушылар сұрақтарға жауап береді.






































































Презентация























































Сабақтың соңы

Оқушыларға сұрақ:

  1. Бүгін қандай тақырыпта сабақ өтті?

  2. Сәйкес пішімдерді (тақтада орындайды).

Деректер түрі

пішімі

Сандық


Мәтіндік


Формула


2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

Оқулықтағы тапсырманы орындау. 3.15-суреттегі ұяшықтарға төмендегідей өзгерістер жасап, 3.16-суреттегіні алыңдар.

А) деректер жазылған ұяшықтарға шегара қою.

Ә) А1:С1 ұяшықтар аралығын 45 градусқа бұру.


Оқушының үйде жеке орындауына арналған


Компьютерде файл түрінде сақтау


























































Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

11.12.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Шартты форматтау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.4-электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану

Сабақтың мақсаты:


Электронды кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.


Кестеге шартты форматтау түрлерін қолданады.


Электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.


ҚБ: жұлдыз / 2 балл/


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

.





Жұлдыз

2 балл




Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы


Microsoft Excel кестесінде деректердің талдауын қалай жасауға болатының сұраймын. . Қандай әдістермен оны жасауға болатындығын талқылаймыз

Содан кейін Excelде деректердің талдауын жасаудың бәрнеше нұсқасын қсынамын.

Бірінші нұсқа.

Excel-дегі сүзгіш пен сұрыптама көмегімен деректерді талдаудың қарапайым нұсқасын жасауға болады.

Екінші нұсқа.

Кестедегі сандарды график пен диаграммада талдау жеңілірек.

Үшінші нұсқа.

Шартты форматтау – бұл шарттан шығатын ұяшықтардың безендіру мүмкіндігі.

Excel шартты форматтау арқылы әр түрлі деректерді белгілеуге болады – бірдей, әр түрлі, толтырылған немесе бос ұяшықтарды белгілеу, біздің шарттымыз бойынша деректері бар ұяшықтар (көбірек, азырақ, «иа», «жоқ»), т.б.

  1. Начатьбатырмасынбасыңдар.

Обьектілердідискетағакөшіру.

1-тәсіл.

  1. Дискжетеккедискеттісалыңдар.

  2. Мой компьютерқапшығынашыңдар.

  3. А:дискісінашыңдар.

  4. С:дискісіндегіоданобьектінікөшіріпалғыларыңкелетінқапшықтыашыңдар.

  5. А:дискі мен қапшықтыңтерезелерінқатарорналастырыңдар.

  6. Деректерқапшығытерезесіненөздеріңекеректіфайлдымауспеніліпалыңдарда , оны А:дискісініңтерезесінеапарыңдар.

  7. Копированиетерезесіпайдаболады.

  8. Копированиетерезесіэкрандажоқболыпкетеді.

2-тәсіл.

Дискетке көшіретінфайлдыңүстіндемаустыңоңжағынбасып, шыққандинамикалықменюденОтправить-Диск 3.5(А:)командасынорындаңдар

Практикалықжұмыс.

  1. Дискжетеккедискетанысалыңдар.

  2. Дискетанытолықтәсілменформаттаңдар.

  3. Мои документыпапкасынашып, оданкез-келгенекіфайлдыдискетаға2тәсілменкөшіріңдер.

  4. Дискетаныашыпқараңдар.

Дискетаныжауып, оны жылдамтәсілменформаттаңдар



оқушыларғапрақтикалықжұмыстыорындауғатапсырмаберемін

Жұмыстыорындаубарысындаоқушылардасұрақтартуыпжатсаоғанжауапберемін, жағдайғақарап, оларғажетелеушісұрақтарқоямын.

Оқушыларпрактикалықжұмыстыорындаудыжалғастырады

Мұғалімді тыңдайды




























1-тапсырманы орындайды












2- тапсырманы орындайды















































































Презентация















































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/











Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

18.12.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Кестелі деректердің графикалық түрде ұсынылуы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру

Сабақтың мақсаты:


Диаграмманың негізгі ұғымын және элементтерін түсінеді


Кестеге шартты форматтау түрлерін қолданады.


электронды кестеде диаграммалар құрады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

Оқушыларды «Ынтымақтастық атмосферасы» әдісі арқылы бір бірлеріне тілектерін айта отырып, «Санамақ» әдісімен 2 топқа біріктіру.

«Кубизм» әдісімен үй тапсырмасын сұрау

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.


ҚБ: Мадақтау, марапаттау


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

5.Бағалайды.





Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!

Мұқият бол!




Жұмыс дәптері

Слайд,

кубик

Сабақтың ортасы

Қай жерде және қандай жағдайда диаграммаларды қолданған қолайлы болатындығына мысал келтіріңіз (оқушылардың жауаптарын тақтаға жазып аламыз).

Мұғалім сұрақтар карточкаларын үлестіреді.

Сұрақтар:

  1. Веб-беттердеқандайформаттықолданукерек?

  2. Қайформаттадеректерәрпиксельгежазылады?

  3. Электрондықпоштаарқылыжіберудеқай формат қолайлы?


(К) Бейнероликтіңкөрсетілімі. Кейіноқушылардыңжауаптарынтексереді.


Бағалау:

Бағалаукритерийлері

Дескрипторлар

Графикалық файл форматтарыныңалуантүрлілігінбілу

Графикалық файл форматтарын атайды

Графикалық файл форматтарының алуан түрлілігін түсінеді

Файл өлшемдерінталдайды

графикалық файл форматтарыныңқасиеттерінзерттейалады

Графикалық файл форматтарынқасиеттерінсалыстырады


Дәптерлеріне жазады, Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылайды.

(К, Т)Электрондықкестеқұралдарыменқалайша диаграмма құрастыруғаболатындығынкөрсету. Диаграмма қандайэлементтердентұратындығынтүсіндіру. Оқушылардыңназарынредакциялаужәне диаграмма типінтаңдаумүмкіндігінеаудару (білімалушылардәптергеслайдтағыақпараттыжазыпалады).

(С) Жаттығуминуттары

(Ж) Білімалушылар функция графигінқұрастырады (мұғалімтүсінбейқалғанбілімалушыларғакөмектесіпжүреді)

(С) 5 слайдтағысұраққаораламызда. Білімалушылардансұраймызқайжердеоларқатежібергендерінжәнеолардыслайдтан (тақтадан) өшіріптұрамыз.

Оқумақсаттарынажеттімеәлдежетпедімедепсұраймыз.


Интерактивті тапсырма

Жаңа тақырыпта алған білімдерін бекіту үшін «ақиқат/жалған», бос орынды толтыру, тест тапсырмаларын орындайды

Бағалау:

Бағалаукритерийлері

Дескрипторлар

Графикалық файл форматтарыныңалуантүрлілігінбілу

Графикалық файл форматтарын атайды

Графикалық файл форматтарының алуан түрлілігін түсінеді

Файл өлшемдерінталдайды

графикалық файл форматтарыныңқасиеттерінзерттейалады

Графикалық файл форматтарынқасиеттерінсалыстырады


Интерактивті тақтада тапсырмаларды орындайды, сыныптастарына ұолдау көрсетеді.


Мұғалімді тыңдайды









Тапсырмаларды орындайды



















Тест тапсырмаларын орындайды жалған немесе ақиқат деп жауап берулері қажет


















































Презентация










Кеспе қағаздар
















Жұмыс дәптері



































Сабақтың соңы

Өткенсабақта не білдіңіз?

Диаграмма туралы не айтааласыздар?

Диаграмманыңқандайтүрлері мен типтерінбілесіздержәнеоларненіңнегізіндеқұрылады? депсұраймын

Жеке карточканыңкөмегімен рефлексия жүргізіледі. Олкарточкадаүшбағытбойыншабілімалушыныңсабақтағыжұмысынсипаттайтынсөйлемдердіңастынсызу

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/





































Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Педагогтың аты-жөні

Рахимова Балдаурен

Күні

25.12.2024

Сынып 7

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Практикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.4-электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану

7.2.2.3-электронды кестеде диаграммаларды жасау


Сабақтың мақсаты:


Электронды кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.


Кестеге шартты форматтау түрлерін қолданады.


Электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың практикалық тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

«Баскетбол» ойыны арқылы өткен тапсырмаларды пысықтау

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.


ҚБ: Марапаттау, мақтау сөздер


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

5.Бағалайды.




Керемет!

Жақсы!

Мұқият бол!




Жұмыс дәптері


слайд

Сабақтың ортасы

Microsoft Excel кестесінде деректердің талдауын қалай жасауға болатының сұраймын. . Қандай әдістермен оны жасауға болатындығын талқылаймыз

Содан кейін Excelде деректердің талдауын жасаудың бәрнеше нұсқасын қсынамын.

Бірінші нұсқа.

Excel-дегі сүзгіш пен сұрыптама көмегімен деректерді талдаудың қарапайым нұсқасын жасауға болады.

Екінші нұсқа.

Кестедегі сандарды график пен диаграммада талдау жеңілірек.

Үшінші нұсқа.

Шартты форматтау – бұл шарттан шығатын ұяшықтардың безендіру мүмкіндігі.

Excel шартты форматтау арқылы әр түрлі деректерді белгілеуге болады – бірдей, әр түрлі, толтырылған немесе бос ұяшықтарды белгілеу, біздің шарттымыз бойынша деректері бар ұяшықтар (көбірек, азырақ, «иа», «жоқ»), т.б.

  1. Начатьбатырмасынбасыңдар.

Обьектілердідискетағакөшіру.

1-тәсіл.

  1. Дискжетеккедискеттісалыңдар.

  2. Мой компьютерқапшығынашыңдар.

  3. А:дискісінашыңдар.

  4. С:дискісіндегіоданобьектінікөшіріпалғыларыңкелетінқапшықтыашыңдар.

  5. А:дискі мен қапшықтыңтерезелерінқатарорналастырыңдар.

  6. Деректерқапшығытерезесіненөздеріңекеректіфайлдымауспеніліпалыңдарда , оныА:дискісініңтерезесінеапарыңдар.

  7. Копированиетерезесіпайдаболады.

  8. Копированиетерезесіэкрандажоқболыпкетеді.

2-тәсіл.

Дискетке көшіретінфайлдыңүстіндемаустыңоңжағынбасып, шыққандинамикалықменюденОтправить-Диск 3.5(А:)командасынорындаңдар

Практикалықжұмыс.

  1. Дискжетеккедискетанысалыңдар.

  2. Дискетанытолықтәсілменформаттаңдар.

  3. Мои документыпапкасынашып, оданкез-келгенекіфайлдыдискетаға2тәсілменкөшіріңдер.

  4. Дискетаныашыпқараңдар.

Дискетаныжауып, оны жылдамтәсілменформаттаңдар



оқушыларғапрақтикалықжұмыстыорындауғатапсырмаберемін

Жұмыстыорындаубарысындаоқушылардасұрақтартуыпжатсаоғанжауапберемін, жағдайғақарап, оларғажетелеушісұрақтарқоямын.

Оқушыларпрактикалықжұмыстыорындаудыжалғастырады

Мұғалімді тыңдайды




























1-тапсырманы орындайды












2- тапсырманы орындайды















































































Презентация















































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.12.2024
349
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі