|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
МӘТІНДІК ПРОЦЕССОРДАҒЫ КЕСТЕЛЕР |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Мәіндік процессордағы кестелерді анықтайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Электрондық кесте құрудың әдістерімен танысады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Электрондық кесте мүмкіндіктерімен тәжірибе жүргізіп, құрылымы күрделі кесте құра алады |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Мәтіндік процессорда кестелерді пішімдеуді тәжірибелік жұмыс арқылы еңбек және шығармашылық арқылы өмір бойы білім алуға баулу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау: «Серпілген сауалдар» әдісі Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Допты лақтыру арқылы өткен тоқсанда үйренгендерін айтады. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру Кездейсоқ сандар генераторы арқылы оқушыларды 2 топқа бөлінеді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Ауызша мадақтау, ынталандыру |
Кітап, дәптер, Интерактивті панель |
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі Жаңа тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін келесі сұрақтарды қойыңыз. 1) мәтіндік процессорда кестені құру және пішімдеу дегеніміз не? 2) кесте түрінде қандай ақпаратты ұсынуға болады? 3) сіз білетін қандай бағдарламаларда кестелер жасай аласыз? 4) ұяшық дегеніміз не? 5) мәтіндік процессорда кестені қалай құруға болады? Жаңа материалды меңгеру. Мұғалім "сұрақ-жауап" топтық жұмысын ұйымдастырады. Әр топтың оқушылары тақырып бойынша 1 оңай және 1 қиын сұрақ қояды. Сұрақтарға басқа топтар жауап береді. Сергіту сәті Сергіту сәті – жұмыс немесе оқу барысында тынығып, энергия жинау үшін керемет мүмкіндік. «Парасатты диалог» әдісі арқылы 2 топ тақырыптан оқыған бөлімдері бойынша бір-бірлеріне түсіндіріп өтеді. «Кесте» тобы
«Ұяшық» тобы
Оқушылар тақырыпты
қатысты өздерін қаншалықты түсінгенін «Бас бармақ» әдісіне
салады. Білімді бекіту
|
Сұрақтарға жауап береді Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Сергіту сәтін орындайды 1-ші топ түсіндіреді 2-ші топ түсіндіреді Мәтіндік редакторда кесте құрады. 1-ші тапсырманы орындайды |
Ауызша мадақтау, ынталандыру Смайликтер |
Презентация Кітап https://www.youtube.com/watch?v=zs48aqPOXQA&t=34s https://www.youtube.com/watch?v=r3Ql5c5jPIA&t=95s |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 52 беттегі үй тапсырмасын орында. Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағазға жазып қалдырады. |
Үй тапсырмасын жазады |
1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Bilimclass |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Информатика 7 сынып ҚМЖ Мәтіндік процессордағы кестелер
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
МӘТІНДІК ПРОЦЕССОРДАҒЫ КЕСТЕЛЕР |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Мәіндік процессордағы кестелерді анықтайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Электрондық кесте құрудың әдістерімен танысады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Электрондық кесте мүмкіндіктерімен тәжірибе жүргізіп, құрылымы күрделі кесте құра алады |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Мәтіндік процессорда кестелерді пішімдеуді тәжірибелік жұмыс арқылы еңбек және шығармашылық арқылы өмір бойы білім алуға баулу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау: «Серпілген сауалдар» әдісі Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Допты лақтыру арқылы өткен тоқсанда үйренгендерін айтады. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру Кездейсоқ сандар генераторы арқылы оқушыларды 2 топқа бөлінеді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Ауызша мадақтау, ынталандыру |
Кітап, дәптер, Интерактивті панель |
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі Жаңа тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін келесі сұрақтарды қойыңыз. 1) мәтіндік процессорда кестені құру және пішімдеу дегеніміз не? 2) кесте түрінде қандай ақпаратты ұсынуға болады? 3) сіз білетін қандай бағдарламаларда кестелер жасай аласыз? 4) ұяшық дегеніміз не? 5) мәтіндік процессорда кестені қалай құруға болады? Жаңа материалды меңгеру. Мұғалім "сұрақ-жауап" топтық жұмысын ұйымдастырады. Әр топтың оқушылары тақырып бойынша 1 оңай және 1 қиын сұрақ қояды. Сұрақтарға басқа топтар жауап береді. Сергіту сәті Сергіту сәті – жұмыс немесе оқу барысында тынығып, энергия жинау үшін керемет мүмкіндік. «Парасатты диалог» әдісі арқылы 2 топ тақырыптан оқыған бөлімдері бойынша бір-бірлеріне түсіндіріп өтеді. «Кесте» тобы
«Ұяшық» тобы
Оқушылар тақырыпты
қатысты өздерін қаншалықты түсінгенін «Бас бармақ» әдісіне
салады. Білімді бекіту
|
Сұрақтарға жауап береді Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Сергіту сәтін орындайды 1-ші топ түсіндіреді 2-ші топ түсіндіреді Мәтіндік редакторда кесте құрады. 1-ші тапсырманы орындайды |
Ауызша мадақтау, ынталандыру Смайликтер |
Презентация Кітап https://www.youtube.com/watch?v=zs48aqPOXQA&t=34s https://www.youtube.com/watch?v=r3Ql5c5jPIA&t=95s |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 52 беттегі үй тапсырмасын орында. Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағазға жазып қалдырады. |
Үй тапсырмасын жазады |
1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Bilimclass |
шағым қалдыра аласыз






