Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Практикалық программалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритмді әзірлеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1- Python программалау тілінде есептердің моделін құру 8.3.2.1- Алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген есептердің математикалық моделін жасайды; трассировка кестесін құрады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту: «Бір қадам алға...» әдісі
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі Тақырыпты ашу Мақсатымен таныстыру |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап беру. -есеп шығару кезеңдерін ата -математикалық моделдеу деген не? - алгоритмнің түрлері қандай? - Циклдік алгоритм дегеніміз не? Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді. -Циклдер қай кезде қолданылады? - программаларды қалай тексеруге болады? |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Бейнесабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ТЖ. Үштік одақ әдісі Топ: Шарбақты бояу есебінің шартын түсіндіру Топ: Тестің басқа нұсқаларын жасау Топ: программа кодына талдау жасау ЖЖ. Ойлан жұптас бөліс әдісі Есеп: N мүшесі бар тізбек берілген. Осы тізбекте P-шы орынға дейінгі тізбек мүшелерінің қосындысын табатын программа құрастыр (1≤Р, N<100).
Берілген код бойынша трассировка кестесін толтырады. p=1; i=3 while i<=9: p+=(i/2) i=i+1 print(p)
|
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасай отырып «Шарбақты бояу» есебін талдайды Берілген алгоритм бойынша есептің кодын құрастырады: n=int(input('n=')) p=int(input('p=')) s=0 for i in range(0,n): print(i) for i in range(0,p+1): s=s+i print('s=',s)
|
Дескрипторлар: - программалау тілінде есептің моделін құрады.
Дескрипторлар: -Есептің шартын анықтайды-1 -есептің математикалық қойылымын анықтайды-1 -eсептің тиімді алгоритмін талдайды -1 -программада цикл жазады -1 - программада қосындыны табады-1
Дескрипторлар: -Есептің шартын анықтайды-1 -есептің математикалық қойылымын талдайды-1 - трассировка кестесінде шартты анықтайды-1 -қайталау санын анықтайды -1 - программа нәтижесін табады-1
|
А4 формат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қосымша есеп трассировкасын жасайды |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Жетістік сатысы |
Оқушылар рефлексия жасайды |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Берілген код бойынша трассировка кестесін толтырады.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













