|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сеиталиева Г.М |
|||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 а сынып |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.7 құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей алады |
|||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Оқушылармен амандасып, сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру мақсатында «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушылардың жаңа сабақ алдында көңіл-күйлерін көтеру.
Үй тапсырмасын тексеру: Айналу дөңгелегі 1. 2 санына бөлінгіштік белгісі 2. 5 санына бөлінгіштік белгісі 3. 10 санына бөлінгіштік белгісі 4. Натурал сандардың 3-ке бөлінгіштік белгісі 5. 9-ға бөлінгіштік белгісі 6. Қандай сандар жай сандар деп аталады? 7. Жай санға мысал келтір. 8. Қандай сандар құрама сандар деп аталады? |
Мұғаліммен амандасады Сұрақтарға жауап береді |
|
Интерактивті тақта
|
|||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ Оқушыларды «classroomscreen» арқылы 3 топқа бөлемін: 1 топ , 2 топ, 3
топ Сабақтың мақсатымен таныстырамын. Презентациядан жаңа сабақты түсіндіремін. |
Топқа бөлінеді, анаграмманы шешеді |
|
презентация |
|||||||||||||||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Топтық жұмыс Тапсырма. 1. Адамның таза ауамен дем алуы үшін 45 см2 жерге өсімдік өсіруі керек. Ол үшін өлшемдері 1- ден өзге қандай натурал сандармен өрнектелетін тік төртбұрыш пішінді жерді көгалдандыру керек?
Тапсырма 2. Тік бұрышты параллелепипедтің өлшемдері жай сандармен өрнектелген. Оның бір төбесі ортақ үш жағының аудандары: 35 см2 , 21 см2, 15 см2.
3 балл Жұптық жұмыс 3- тапсырма
а) 75, 36, 18, 28, 63, 8, 16, 48; 2 балл б) 20,45,50,12,98,40,80,112.
Жеке жұмыс. (Ерекше білімді қажет ететін оқушыға) 4-тапсырма Мына сандардың ішінен 1; 2; 5; 18; 29; 42; 59; 64; 104: а) жай сандарды теріп жазыңыз; b) құрама сандарды теріп жазыңыз. 2 балл
|
Тапсырманы орындайды S=45 см2 Б(45)=1,3,5,9,15,45 Тік бұрышты паралеллелепипедтің өлшемі мен көлемін тауып есепті шығарады Сандарды жай көбейткішке жіктейді |
Бес бармақ әдісімен бағалау
Ақша
Смайлик
|
Бағалау парағы |
|||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №264
|
Тапсырманы орындайды |
смайлик |
|
|||||||||||||||
|
5 минут |
Рефлексия |
Бүгінгі сабақта: Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей алады Картоп әдісі арқылы Сабақты қорытындылау. 1. Құрама санды жай көбейткішке жіктеу деген не? 2. Натурал санды жай көбейткішке жіктегенде қандай реттілікті сақтау қажет? 3. Егер натурал санның жіктелген жай көбейткіштері белгілі болса, сан қалай табылады? 4. Егер берілген құрама сан әр түрлі тәсілдермен жай көбейткіштерге жіктелсе, олардың бір-бірінен айырмашылығы неде? Ұқсастығы неде? Үйге тапсырма: №266, №268 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Жеке
куәлік
|
Презентация |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Информатика пәнінен үздік сабақ жоспары
Информатика пәнінен үздік сабақ жоспары
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сеиталиева Г.М |
|||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 а сынып |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.7 құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей алады |
|||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Оқушылармен амандасып, сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру мақсатында «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушылардың жаңа сабақ алдында көңіл-күйлерін көтеру.
Үй тапсырмасын тексеру: Айналу дөңгелегі 1. 2 санына бөлінгіштік белгісі 2. 5 санына бөлінгіштік белгісі 3. 10 санына бөлінгіштік белгісі 4. Натурал сандардың 3-ке бөлінгіштік белгісі 5. 9-ға бөлінгіштік белгісі 6. Қандай сандар жай сандар деп аталады? 7. Жай санға мысал келтір. 8. Қандай сандар құрама сандар деп аталады? |
Мұғаліммен амандасады Сұрақтарға жауап береді |
|
Интерактивті тақта
|
|||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ Оқушыларды «classroomscreen» арқылы 3 топқа бөлемін: 1 топ , 2 топ, 3
топ Сабақтың мақсатымен таныстырамын. Презентациядан жаңа сабақты түсіндіремін. |
Топқа бөлінеді, анаграмманы шешеді |
|
презентация |
|||||||||||||||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Топтық жұмыс Тапсырма. 1. Адамның таза ауамен дем алуы үшін 45 см2 жерге өсімдік өсіруі керек. Ол үшін өлшемдері 1- ден өзге қандай натурал сандармен өрнектелетін тік төртбұрыш пішінді жерді көгалдандыру керек?
Тапсырма 2. Тік бұрышты параллелепипедтің өлшемдері жай сандармен өрнектелген. Оның бір төбесі ортақ үш жағының аудандары: 35 см2 , 21 см2, 15 см2.
3 балл Жұптық жұмыс 3- тапсырма
а) 75, 36, 18, 28, 63, 8, 16, 48; 2 балл б) 20,45,50,12,98,40,80,112.
Жеке жұмыс. (Ерекше білімді қажет ететін оқушыға) 4-тапсырма Мына сандардың ішінен 1; 2; 5; 18; 29; 42; 59; 64; 104: а) жай сандарды теріп жазыңыз; b) құрама сандарды теріп жазыңыз. 2 балл
|
Тапсырманы орындайды S=45 см2 Б(45)=1,3,5,9,15,45 Тік бұрышты паралеллелепипедтің өлшемі мен көлемін тауып есепті шығарады Сандарды жай көбейткішке жіктейді |
Бес бармақ әдісімен бағалау
Ақша
Смайлик
|
Бағалау парағы |
|||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №264
|
Тапсырманы орындайды |
смайлик |
|
|||||||||||||||
|
5 минут |
Рефлексия |
Бүгінгі сабақта: Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей алады Картоп әдісі арқылы Сабақты қорытындылау. 1. Құрама санды жай көбейткішке жіктеу деген не? 2. Натурал санды жай көбейткішке жіктегенде қандай реттілікті сақтау қажет? 3. Егер натурал санның жіктелген жай көбейткіштері белгілі болса, сан қалай табылады? 4. Егер берілген құрама сан әр түрлі тәсілдермен жай көбейткіштерге жіктелсе, олардың бір-бірінен айырмашылығы неде? Ұқсастығы неде? Үйге тапсырма: №266, №268 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Жеке
куәлік
|
Презентация |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















