Коучинг жоспары
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандық мектептер инклюзивті оқытуға дайын ба?
Сабақтың мақсаты: инклюзивті оқыту- барлығына қолжетімді оқыту екендігі туралы түсініктерін тереңдету.
Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:
-
топта ынтымақтастықта жұмыс жасауға дағдыланады;
-
мүмкіндігі шектеулі жандардың да қоғамның тең құқылы бір мүшесі екенін түсінеді;
-
Қазақстандық мектептерде инклюзивті оқытудың қажеттілігін біледі.
Сабақтың нәтижесі: мұғалімдер инклюзивті оқытудың заман талабы екендігін түсінеді, психологиялық тұрғыдан өздерін дайындайды.
Коучинг өткізу әдісі:тақырыпты топпен жұмыста тапсырмалар орындау арқылы игерту.
Ұсынылған ресурстар:бейнежазба,плакаттар, түрлі түсті маркерлер,суреттер.
Сілтеме:
-
«Настольная книга учителя-коуча»– 89 бет, Алматы 2014ж.
-
«Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы». А., 2010ж.
-
Тіл білімі терминдерінің түсіндірме сөздігі — Алматы. "Сөздік-Словарь", 2005.
-
ҚР-сы педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бағдарламасы МАН екінші деңгей, 2014.
-
Ғаламтор материалдары
Коучинг барысы
|
Уақыты |
Коучтің іс-әрекеті |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Қолданылған құралдар |
|
5мин |
Сәлемдесу. Сурет арқылы топқа бөлу (жан жылуы, мейірімділік, адамгершілік, аялы алақан, ізгілік) |
Берілген сурет бойынша топқа бөлінеді және сол суреттің мазмұнын ашады. |
Түрлі түсті суреттер |
|
5 мин |
-Иклюзив деген не? Тақырып жарияланады. |
Жауап береді. Әркім өз өмірімен байланыстырып ойларын айтады. |
|
|
2 мин |
Әр топтан бір адамды рөлдік ойынға қатыстыру (көзі көрмейтін, құлағы естімейтін, сөйлей алмайтын, жүре алмайтын, жаза алмайтын). |
Әр топтан бір адам шығып рөлге кіреді (көзін байлау, құлағын тығындау, аузын буу, аяқ-қолын байлау) |
Орамал, мақта, құлақ қап, скотч, жіп, шарф. |
|
15 мин |
Тақырыпты ашатын бейне жазба көрсету. |
Бейне жазба көреді. |
Бейнежазба |
|
5 мин |
Эссе жаздыру. |
Эссе жазады. |
|
|
6 мин |
Әр топтан бір- бір адамнан шығару. |
Әр топтан бір- бір адамнан шығып эссесін оқиды. |
|
|
10мин |
Рөлге бөлінген адамдарды ортаға шақыру. |
Рөлге бөлінген адамдар ортаға шығып өз жұмыстарын оқиды. |
|
|
10 мин |
Кейіпкерлерге сұрақ: -Осы рөлді ойнау қаншалықты қиын болды? |
Жауап береді. |
|
|
7 мин |
Мұғалімдерге сұрақ. -Кейіпкерлерге қандай қолдау көрсеттіңіздер? |
Жауап береді. |
|
|
10 мин |
Слайд арқылы Қазақстандық мектептердің инклюзивті оқытуға қаншалықты дайындығын көрсету. |
Көреді. |
Слаид |
|
5мин |
Кері байланыс сұрақтары -Сіз үшін коучингтегі ең ұнаған сәт? -Сіз инклюзивті оқытуға дайынсыз ба? -Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіз? -Қандай әсер алдыңыздар? |
Жауап береді. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Инклюзивті оқыту. коучинг сабағы
Коучинг жоспары
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандық мектептер инклюзивті оқытуға дайын ба?
Сабақтың мақсаты: инклюзивті оқыту- барлығына қолжетімді оқыту екендігі туралы түсініктерін тереңдету.
Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:
-
топта ынтымақтастықта жұмыс жасауға дағдыланады;
-
мүмкіндігі шектеулі жандардың да қоғамның тең құқылы бір мүшесі екенін түсінеді;
-
Қазақстандық мектептерде инклюзивті оқытудың қажеттілігін біледі.
Сабақтың нәтижесі: мұғалімдер инклюзивті оқытудың заман талабы екендігін түсінеді, психологиялық тұрғыдан өздерін дайындайды.
Коучинг өткізу әдісі:тақырыпты топпен жұмыста тапсырмалар орындау арқылы игерту.
Ұсынылған ресурстар:бейнежазба,плакаттар, түрлі түсті маркерлер,суреттер.
Сілтеме:
-
«Настольная книга учителя-коуча»– 89 бет, Алматы 2014ж.
-
«Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы». А., 2010ж.
-
Тіл білімі терминдерінің түсіндірме сөздігі — Алматы. "Сөздік-Словарь", 2005.
-
ҚР-сы педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бағдарламасы МАН екінші деңгей, 2014.
-
Ғаламтор материалдары
Коучинг барысы
|
Уақыты |
Коучтің іс-әрекеті |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Қолданылған құралдар |
|
5мин |
Сәлемдесу. Сурет арқылы топқа бөлу (жан жылуы, мейірімділік, адамгершілік, аялы алақан, ізгілік) |
Берілген сурет бойынша топқа бөлінеді және сол суреттің мазмұнын ашады. |
Түрлі түсті суреттер |
|
5 мин |
-Иклюзив деген не? Тақырып жарияланады. |
Жауап береді. Әркім өз өмірімен байланыстырып ойларын айтады. |
|
|
2 мин |
Әр топтан бір адамды рөлдік ойынға қатыстыру (көзі көрмейтін, құлағы естімейтін, сөйлей алмайтын, жүре алмайтын, жаза алмайтын). |
Әр топтан бір адам шығып рөлге кіреді (көзін байлау, құлағын тығындау, аузын буу, аяқ-қолын байлау) |
Орамал, мақта, құлақ қап, скотч, жіп, шарф. |
|
15 мин |
Тақырыпты ашатын бейне жазба көрсету. |
Бейне жазба көреді. |
Бейнежазба |
|
5 мин |
Эссе жаздыру. |
Эссе жазады. |
|
|
6 мин |
Әр топтан бір- бір адамнан шығару. |
Әр топтан бір- бір адамнан шығып эссесін оқиды. |
|
|
10мин |
Рөлге бөлінген адамдарды ортаға шақыру. |
Рөлге бөлінген адамдар ортаға шығып өз жұмыстарын оқиды. |
|
|
10 мин |
Кейіпкерлерге сұрақ: -Осы рөлді ойнау қаншалықты қиын болды? |
Жауап береді. |
|
|
7 мин |
Мұғалімдерге сұрақ. -Кейіпкерлерге қандай қолдау көрсеттіңіздер? |
Жауап береді. |
|
|
10 мин |
Слайд арқылы Қазақстандық мектептердің инклюзивті оқытуға қаншалықты дайындығын көрсету. |
Көреді. |
Слаид |
|
5мин |
Кері байланыс сұрақтары -Сіз үшін коучингтегі ең ұнаған сәт? -Сіз инклюзивті оқытуға дайынсыз ба? -Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіз? -Қандай әсер алдыңыздар? |
Жауап береді. |
|
шағым қалдыра аласыз













