Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Интеграциялық сабақ жоспары Ағылшын тілі және тарих пәндері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Бекітілді» |
Әдістемелік бірлестік жетекшісі__________________ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алматы қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік Мектебі |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты |
Ағылшын тілі сабағында дереккөздер және конспектілеу арқылы оқушылардың зерттеу дағдыларын дамыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 23/11/2023 |
Сынып: 9 L |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 тоқсан 9.2A 2 бөлім. Қайырымдылық және конфликт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Жанжал туындаған аймақтарда көрсетілетін қайырымдылық жұмыстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
9.S1 формальды және бейресми стильдерді жалпы тақырыптар және оқу бағдарламаларының кең ауқымы аясында баяндағанда пайдалана алу 9.S7 тақырып аясында сөйлегенде сәйкес сөздік пен синтаксисті пайдала алу 9.C1 сөйлеу және оқу дағдыларын топтарда шығармашылық жұмыс атқару үшін қолдана алу 9.C8 оқу және талқылау арқылы мәдениетаралық сананы дамыту 9.R1 мәтіндердегі негізгі ойларды түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: |
-Тақырыпқа байланысты сөздік қорын байыту -Қақтығыс және қақтығыс аймақтары түсінігін анықтау және түсіндіру -Ақпаратты оқу арқылы қақтығыс болған аймақтарда жұмыс істейтін әртүрлі қайырымдылық түрлерін анықтау және сипаттау -Ақпарат оқу арқылы қақтығыс болған аймақтарда жұмыс істейтін қайырымдылық ұйымдарында туындайтын қиындықтар мен тәуекелдерді талдау -Қақтығыстан зардап шеккен адамдардың өміріне қайырымдылықтың әсерін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Оқушылар сабақ мақсаттарына келесі критерийлерді орындағанда жете алады: -сөздерді олардың анықтамаларына сәйкестендіре алады; - тарихи терминдер мен ұғымдарды қолданады; - тарихи картадағы деректі түсіндеді; - себеп-салдар байланысын анықтайды; - дәлелге негізделген жауаптар бере алады; - дереккөздердегі ақпаратты оқу және талдау арқылы кестелерді толтыра алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат
|
Сабақта оқушыларға қажетті тірек сөздер: Cooperation, Contribution, Donation, Generosity, Dig deep, Altruism, Orphan, Raise money, Rescue, Philanthropy, Sponsor, Social work, Humanitarian, Relief, Aid, Refugee, Displacement, Peacebuilding, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән-аралық байбайланыс |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ICT дағдылары |
Зерттеу мақсатында ұялы телефон мен интернет қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білімді белсендіру кезеңі (2 мин) |
Мұғалім суретті көрсету және сұрақ қою арқылы сабақтың тақырыбын ашады (ойлан, жұптас, бөліс) ● Сабақтың тақырыбы қандай? Мұғалім 2-бөлім «Қайырымдылық және конфликт» тақырыбында екенін таныстырып өтеді. Сабақ тақырыбы - Қақтығыс аймақтарында жұмыс істейтін қайырымдылық ұйымдар |
PPT 1-2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттарымен таныстыру (1мин) |
Мұғалім сабақтың мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстырады |
PPT 3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа тақырып |
1-тапсырма: Сөздікпен жұмысы (тіл мұғалімі) Оқушыларға сөздер мен анықтамалары бар қағаздар жолақтары беріледі. Сөздерді сәйкес келетін анықтамалармен байланыстырып, содан кейін оларды қабырғаға жабыстыру тапсырылады. 2-тапсырма: Қақтығыс және жанжал болған аймақтармен таныстыру (пән мұғалімі) а) тапсырма: қақтығыс (конфликт) тақырыбына ой картасын жасау (2-3 минут) б) тапсырма: Бейнебаянды көріп, картаны қолдану арқылы келесі сұрақтарға жауап беру https://www.youtube.com/watch?v=M-mymUJRULs
|
PPT4-5
PPT6
PPT7 PPT8 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Working with the new content |
3 тапсырма: Қақтығыс болған аймақтарда жұмыс істейтін қайырымдылық ұйымдарын зерттеу (пән және тіл мұғалімі бірге) - Мұғалім оқушыларды шағын топтарға бөледі және әр топқа жанжал аймақтарында жұмыс істейтін қайырымдылық ұйымдары туралы әртүрлі тапсырма береді. - Келесі кезекте мұғалім оқушыларға берілген ұйымды зерттеуді және кестелерді ақпаратпен толтыруды ұсынады. 1-топ: https://www.icrc.org/en/who-we-are - Red Cross https://www.savethechildren.org/us/about-us - Save the Children https://www.rescue.org/who-we-are - IRC
2 топ: Қайырымдылықтың адам өміріне әсері: https://yuva.info/2023/03/12/the-importance-of-charity-in-modern-society/
Group 3: Қайырымдылықтың қиындықтары мен тәуекелге баратын тұстарын анықтау: https://mcandrewleadership.uk/wp-content/uploads/2021/04/CONFLI1.pdf
Оқушылар тапсырманы орындаған кезде, мұғалім әр топтан өз нәтижелерін сыныппен бөлісуді сұрайды. 4 тапсырма: Әрекет ету (тіл мұғалімі) Мұғалім оқушылардан қақтығыс аймақтарында жұмыс істейтін қайырымдылық ұйымдарына қолдау көрсету жолдарын қарастыруды сұрап, топпен бірге әрекеттерді анықтап жазуды тапсырады:
Мүмкін болатын жауаптары:
Содан кейін мұғалім жұпта оқушыларды тақырыптық сөздік және дәлелдерді пайдалана отырып, сөйлемдердегі нақты әрекеттерді (сызбаға негізделген) жазуға шақырады:
5 тапсырма: Тақырыпты қорытындылау үшін талқылау: - Қақтығыс аймақтарында жұмыс істейтін қайырымдылық қорларының қандай түрлері бар? – Бұл қайырымдылық қорларының ортақ мақсаттары қандай? – Олар әдетте қандай қиындықтар мен тәуекелдерге тап болады? - Қайырымдылық адамдарға қалай әсер етуі мүмкін?
Мұғалім сабақ мақсаттары мен бағалау критерийлеріне қайта оралып, оқушылардың қол жеткізген-жетпегенін талқылайды.
|
PPT9
PPT10
PPT 11
PPT12
PPT 13
PPT14
PPT15
PPT16 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия 5 мин |
Оқушылар QR коды арқылы кіріп, сұрақтарын және пікірлерін жазып қалдырады .
|
PPT17 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысы 1 мин |
Сөздік қормен жұмысқа арналған тапсырмаларды орындау (хандаут) |
PPT18 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өтілген сабаққа рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|