Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
11.1А Алғашқы функция және
интеграл
|
Мектеп:
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты- тегі :
|
|
Сынып:
|
11
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Интегралдау тәсілдері
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
11.4.1.5 - бөліктеп интегралдау әдісімен
интегралды есептеу
|
Сабақ
мақсаттары
|
бөліктеп интегралдау әдісімен
интегралды есептеу дағдысын қалыптастыру
|
Бағалау
критерийлері
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдік мақсат
Оқушылар:
- анықталмаған интеграл
қасиеттерін қорытып шығаруды түсіндіреді;
-
қисық сызықты трапеция ауданын, айналу денесінің
көлемін, арақашықтық және жұмысты табу қадамдарын ауызша
түсіндіреді.
-
Пәнге қатысты лексика мен
терминология алғашқы
функция;
-
алғашқы функциялар жиынтығы;
-
анықталмаған интеграл;
-
интеграл астындағы функция;
-
тікелей интегралдау;
-
айнымалыны алмастыру әдісі;
-
бөліктеп интегралдау;
-
анықталған интеграл;
-
анықталған интегралдың төменгі және жоғарғы
шектері;
-
Ньютон-Лейбниц формуласы;
-
қисық сызықты трапеция;
айналу денесі.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ұжымдылыққа, өз бетімен жұмыс жасай білуге,
тақырыптың өмірмен байланысын көрсету, тәрбиелеу.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивтік құралдарды қолдану, интернет
ресурстар.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Сызу
|
Бастапқы білім
|
Жазықтықтағы векторлар, оларға амалдар, скаляр
көбейтінді, вектор ұзындығы
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
1
сабақтың басы
2 мин
|
1.Ұйымдастыру
кезеңі.
Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбын,
мақсатын, бағалау критерийлерін
анықтау.
|
|
1
сабақты ортасы
5 мин
15
мин
16
мин
2
мин
|
3.Жаңа сабақты
меңгеру.
Бөліктеп интегралдау әдісінің
негізін түсіндіру
Слайд 3-4
4.Ұжымдық жұмыс .
Бөліктеп интегралдау әдісімен
интегралды есептеу дағдысын қалыптастыру
анықталмаған интегралды
есептейді .
Слайдтар 5-12
Дескрипторлар :
Оқушылар бірін-бірі бағалайды.
5. Жеке жұмыс
Бөліктеп интегралдау әдісімен
интегралды есептеу дағдысын қалыптастыру
анықталмаған интегралды
есептейді .
Қосымша 1
Дескрипторлар :
Оқушылар өзін-бірі бағалайды.
6. Сабақты
қорытындылау.
Үй
жұмысы . Қосымша 1
7.Рефлексия
|
Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары.
Жалпы білім беретін мектептің 11 – сыныбына арналған оқулық. –
Алматы: Атамұра, 2013.
Мордкович А.Г., Семенов П.В. Алгебра и начала
анализа, 11 класс. М.: «Мнемозина» 2007
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Оқушылардың қабілетіне қарай тапсырмалар беру.
Жеңілден күрделіге қарай есептің мағынасын
тереңдету.
|
Бірін – бірі бағалау, мұғалімнің
бағалауы,
өзін-өзі бағалау түрлері
қолданылады.
|
Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен
таныстырылады.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|