Көркем еңбек
|
Мектеп: Әл-Фараби атындағы № 21
мамандандырылған гимназия
|
Күні: 3
мамыр 2024 ж
|
Оқытушының аты-жөні:Мунайтбасов Еркин
Орынбасарович
|
Сынып: 9 «А»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім:
|
Үй
мәдениеті
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Интерьердегі жарықтандыру.
|
Сабақта меңгерілетін оқу
мақсаттары
|
9.2.5.2 жарықтандырудың типтік және әртүрлі түрін
сипаттау мен анықтау;
9.2.5.3 функционалдық, эргономикалық және
эстетикалық талаптарды ескере отырып, интерьердегі жарықтандыруды
ұйымдастыру бойынша шығармашылық шешімдер
дайындау;
9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның
ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданып) өз бетінше
графикалық және технологиялық құжатты
құру
|
Сабақтың мақсаты:
|
Жарықтандыру дегенді мұқият
түсіну.
Тапсырмаларды орындау.
|
Құндылықтарды дарыту
|
-
Мектеп және қоғам ережелерін, заңдылықтарын және
құндылықтарын құрметтеу.
-
Қарым-қатынастағы адалдық,және
ашықтық.
Оқушылардың бейнелеу арқылы образды елестету,
түстерді үйлестіре пайдалану, зерттеушілік құндылықтарын
дарыту.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушылардың әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу.
Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа
аудару.Өткен сабақты пысықтау
мақсатында
«Миға шабуыл» әдісі
-
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік
тілейді.
Миға шабуыл әдісі арқылы оқушылар қайталау
сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы
бағалау: Бірін –бірі
бағалау.
|
Оқулықтағы түсініктемелер мен
иллюстрациялық суреттер
|
Ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру.
Сабакта видео сабак
корсетіледі.
Менің болашақ..." (қиялға ерік
беру).
Оқушыларға ақпараттық-коммуникативтік
технологияны қолдана отырады
Көрінетін
сәуле - Ағзаға толқын ұзындығы 400-750 нм көрінетін
жарық өте көп әсер етеді. Оның энергиясы Жер бетіне жететін күн
сәулесінің жалпы энергиясының 45%-ы шамасындай болады. Жасыл
өсімдіктер атап айтқанда спектрдің осы бөлігінің энергиясын
пайдаланып, органикалық зат синтезін іске асырады. Көрінетін жарық
тығыз бұлт және су арқылы өткен кезде азырақ сіңірілетін
болғандықтан, бұлыңғыр күйде, сондай-ақ белгілі қалыңдықтағы су
қабатында да фотосинтез жүре
беред
|
Оқулық және қосымша ақпараттарды пайдаланып
берілген тапсырманы орындайды .
|
|
Видео сабақ кітап интернет ресурстары
.
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
Оқушылар рефлекциясы :
«Алма ағашы» әдісі.
-
Жасыл түсті алма – мен бүгін
бәрін жақсы орындадым, сондықтан көңіл-күйім котеріңкі.
-
Сары алма – мен тапсырманы
толықтырамын, көңіл күйім орташа.
-
Қызыл түсті алма - мен
тапсырманы орындай алмадым , көңіл –күйім жоқ.
Тақтаға қызыл, сары
және жасыл алма суреттерін ілу.
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай
деңгейде түсініп,білгендерін алманы ағашқа ілу арқылы көрсетеді
.
Жасыл алманы бәрін
жақсы түсінген оқушылар ілсе, сары алманы кейбіреулерін дұрыс
түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар ілсе, қызыл алманы
тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар іліп бүгінгі
сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін
көрсетеді.
|
Оқушылардың салған
суреттеріне пікір қалдыру.
|
Қағазға салынған қызыл,
сары және жасыл алма суреттері
|