Абай атындағы жалпы орта мектеп
КММ 
Макулбекова Айжан Абдурахмановна
Технология пән мұғалімі
|
Қысқа мерзімді жоспар 4-бөлім. Бөлімі: Үй мәдениеті |
Мектеп: Абай атындағы жалпы орта мектеп КММ |
|
|
Күні: 25.04.2023 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Макулбекова Айжан Абдурахмановна |
|
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Интерьерге арналған 2D/3D сәнді бұйымдарды жасау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.5.3- Өз бетінше материалдар мен техниканы анықтап, таңдай отырып, эстетикалық және техникалық талаптарға сай келетін интерьерге арналған сәндік бұйымдар дайындау 8.3.4.1-Өзінің және өзгелердің жұмыстарын жетілдіру және адаптациялауда қолданылған идеяларды талдауда және бағалауда негізінделген сыни ұсыныстар жасау. 8.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Дайын нобайларына сүйене отырып, белгілі бір техникада қабырға сәндік бұйым жасау. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-ірекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу. Түгендеу. Т 5 ережесін сақтау . Сабақ мақсаттары мен бағалау кретерийлері мен таныстыру. Өткен материалды жалпылау.
|
Сұрақ-жауап кезеңі Белгілі бір техникада құмыра жасай алу. -түс үйлесімділігігн ескере отырып құмыраларды бояу барысында бояу ауысу әдістерінің қолдана білді. - Ұқыптылық пен жұмысқа қызығушылығын көрсете алды |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. Шығармашылық жұмыстың идеясын жеткізу үшін материалды түс, форма және текстура (суретшілердің жұмыстары негізінде) негізінде талқылау жүргізіп, ойластыру. Бұйымды жасау үшін материал және техниканы таңда (трафареттік баспа, коллаж, муляж, көлемді/рельефті бейне) Нобайға сәйкес таңдалған техникада бұйым жасау. Суретшілердің туындыларынан ой түйіп, оқушылар өздерінің бұйымдарын жасайды. Істен шыққан материалдарды кәдеге жаратуға болады. Мысалы : қағаз, журнал, пластик және электр құралдарының элементтерін және т.б. Бұйымның дайын нобайы арқылы таңдаған құрал жабдықтарына байланысты құмыра жасау. Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Практикалық тапсырманы орындаған соң, бұйымдардың көрмесін ұйымдастыру ұсынылады. Әлдеқайда сәтті шыққан бұйымдардың критерийлерге сай орындалғанын атап өтіп, қай тұсын жақсарта түсу керектігіне де қажет болса, тоқталып өтіңіз. |
Шығармашылық тапсырманы талдау үшін критерийлер ойластыр.
|
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интерьерге арналған 2D/3D сәнді бұйымдарды жасау.
Интерьерге арналған 2D/3D сәнді бұйымдарды жасау.
Абай атындағы жалпы орта мектеп
КММ 
Макулбекова Айжан Абдурахмановна
Технология пән мұғалімі
|
Қысқа мерзімді жоспар 4-бөлім. Бөлімі: Үй мәдениеті |
Мектеп: Абай атындағы жалпы орта мектеп КММ |
|
|
Күні: 25.04.2023 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Макулбекова Айжан Абдурахмановна |
|
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Интерьерге арналған 2D/3D сәнді бұйымдарды жасау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.5.3- Өз бетінше материалдар мен техниканы анықтап, таңдай отырып, эстетикалық және техникалық талаптарға сай келетін интерьерге арналған сәндік бұйымдар дайындау 8.3.4.1-Өзінің және өзгелердің жұмыстарын жетілдіру және адаптациялауда қолданылған идеяларды талдауда және бағалауда негізінделген сыни ұсыныстар жасау. 8.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Дайын нобайларына сүйене отырып, белгілі бір техникада қабырға сәндік бұйым жасау. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-ірекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу. Түгендеу. Т 5 ережесін сақтау . Сабақ мақсаттары мен бағалау кретерийлері мен таныстыру. Өткен материалды жалпылау.
|
Сұрақ-жауап кезеңі Белгілі бір техникада құмыра жасай алу. -түс үйлесімділігігн ескере отырып құмыраларды бояу барысында бояу ауысу әдістерінің қолдана білді. - Ұқыптылық пен жұмысқа қызығушылығын көрсете алды |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. Шығармашылық жұмыстың идеясын жеткізу үшін материалды түс, форма және текстура (суретшілердің жұмыстары негізінде) негізінде талқылау жүргізіп, ойластыру. Бұйымды жасау үшін материал және техниканы таңда (трафареттік баспа, коллаж, муляж, көлемді/рельефті бейне) Нобайға сәйкес таңдалған техникада бұйым жасау. Суретшілердің туындыларынан ой түйіп, оқушылар өздерінің бұйымдарын жасайды. Істен шыққан материалдарды кәдеге жаратуға болады. Мысалы : қағаз, журнал, пластик және электр құралдарының элементтерін және т.б. Бұйымның дайын нобайы арқылы таңдаған құрал жабдықтарына байланысты құмыра жасау. Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Практикалық тапсырманы орындаған соң, бұйымдардың көрмесін ұйымдастыру ұсынылады. Әлдеқайда сәтті шыққан бұйымдардың критерийлерге сай орындалғанын атап өтіп, қай тұсын жақсарта түсу керектігіне де қажет болса, тоқталып өтіңіз. |
Шығармашылық тапсырманы талдау үшін критерийлер ойластыр.
|
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады. |
|
шағым қалдыра аласыз














