|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні: |
27.01.25 |
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернет-алаяқтық: қауіптер мен сақтық шаралар |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру (7 минут) |
1. Сәлемдесу, қатысушыларды тіркеу 2. Сабақтың мақсаты мен жоспарын түсіндіру 3. Оқушылардың назарын аудару үшін қысқа сұрақ-жауап сессиясын ұйымдастыру. |
1. Сәлемдесу 2. Сабақтың мақсаты мен жоспарын тыңдау 3. Сұрақтарға жауап беру. |
Бастапқы бағалау: Оқушылардың белсенділігі мен қызығушылығын бағалау. |
Проектор, презентация, флипчарт |
|
Жаңа тақырыпқа қадам (3 минут) |
1. Интернет-алаяқтықтың анықтамасын беру2. Негізгі түсініктерді қысқаша түсіндіру. |
1. Анықтама мен түсініктерді тыңдау 2. Қосымша сұрақтар қою. |
Бастапқы бағалау: Оқушылардың қызығушылығын бағалау. |
Презентация, флипчарт |
|
Сабақтың ортасы: Жаңа білім (25 минут) |
1. Интернет-алаяқтықтың түрлерін қарастыру: - Фишинг - Спам - Онлайн-құқықбұзушылықтар 2. Әрбір түрдің қауіптерін талқылау: - Қаржылық шығын - Жеке ақпараттың жоғалуы - Психологиялық әсер 3. Сақтық шараларын үйрету: - Парольдерді құру ережелері - Қауіпті сілтемелерден аулақ болу - Антивирустық бағдарламаларды қолдану |
1. Тыңдау, жазу, сұрақтар қою 2. Талқылауға қатысу 3. Мысалдар келтіру, өз тәжірибелерін айту. |
Үнемі бағалау: Оқушылардың белсенділігі мен қатысу деңгейін бағалау. |
Презентация, видео, интернет ресурстары |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
1. Сабақты қорытындылау 2. Негізгі түсініктерді қайталау 3. Келесі сабақтың тақырыбын хабарлау. |
1. Қорытындылауға қатысу 2. Қосымша сұрақтар қою 3. Келесі сабақтың тақырыбын тыңдау. |
Қорытынды бағалау: Оқушылардың түсіну деңгейін бағалау. |
Флипчарт, презентация |
|
Үй тапсырмасы |
Кері байланыс |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интернет алаяқтық қауіптер мен сақтық шаралар
Интернет алаяқтық қауіптер мен сақтық шаралар
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні: |
27.01.25 |
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернет-алаяқтық: қауіптер мен сақтық шаралар |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру (7 минут) |
1. Сәлемдесу, қатысушыларды тіркеу 2. Сабақтың мақсаты мен жоспарын түсіндіру 3. Оқушылардың назарын аудару үшін қысқа сұрақ-жауап сессиясын ұйымдастыру. |
1. Сәлемдесу 2. Сабақтың мақсаты мен жоспарын тыңдау 3. Сұрақтарға жауап беру. |
Бастапқы бағалау: Оқушылардың белсенділігі мен қызығушылығын бағалау. |
Проектор, презентация, флипчарт |
|
Жаңа тақырыпқа қадам (3 минут) |
1. Интернет-алаяқтықтың анықтамасын беру2. Негізгі түсініктерді қысқаша түсіндіру. |
1. Анықтама мен түсініктерді тыңдау 2. Қосымша сұрақтар қою. |
Бастапқы бағалау: Оқушылардың қызығушылығын бағалау. |
Презентация, флипчарт |
|
Сабақтың ортасы: Жаңа білім (25 минут) |
1. Интернет-алаяқтықтың түрлерін қарастыру: - Фишинг - Спам - Онлайн-құқықбұзушылықтар 2. Әрбір түрдің қауіптерін талқылау: - Қаржылық шығын - Жеке ақпараттың жоғалуы - Психологиялық әсер 3. Сақтық шараларын үйрету: - Парольдерді құру ережелері - Қауіпті сілтемелерден аулақ болу - Антивирустық бағдарламаларды қолдану |
1. Тыңдау, жазу, сұрақтар қою 2. Талқылауға қатысу 3. Мысалдар келтіру, өз тәжірибелерін айту. |
Үнемі бағалау: Оқушылардың белсенділігі мен қатысу деңгейін бағалау. |
Презентация, видео, интернет ресурстары |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
1. Сабақты қорытындылау 2. Негізгі түсініктерді қайталау 3. Келесі сабақтың тақырыбын хабарлау. |
1. Қорытындылауға қатысу 2. Қосымша сұрақтар қою 3. Келесі сабақтың тақырыбын тыңдау. |
Қорытынды бағалау: Оқушылардың түсіну деңгейін бағалау. |
Флипчарт, презентация |
|
Үй тапсырмасы |
Кері байланыс |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













