Тақырып бойынша 11 материал табылды

Интернет арқылы деректерді жіберу

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

4 тоқсан

7. Электрондық пошта (кескін тақырып: " Ғарыштық саяхат")

Сабақ: №28

Мектеп:

Күні: 06/04/2020

Мұғалімнің аты-жөні: Амантаева Жулдыз

Сынып: 4


Қатысқан оқушылар саны: 12

Қатысқан оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Интернет арқылы деректерді жіберу

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

4.1.2.2 файлдар мен қалталарды жасау, көшіру, көшіру және жою;

жұмысыңыздағы мәтін мәндік мәзірді пайдаланыңыз;

4.1.2.3 өз жұмысында контекстік мәзірді пайдалану;

4.3.2.1 электрондық пошта хабарларын тіркемелермен бірге алуға және жіберуге

Сабақтың мақсаттары

файлдар мен қалталарды жасау, көшіру, көшіру және жою;

жұмысыңыздағы мәтінмәндік мәзірді пайдаланыңыз;

өз жұмысында контекстік мәзірді пайдалану;

электрондық пошта хабарларын тіркемелермен бірге алуға және жіберуге

Бағалау критерийлері

электрондық поштаны қалай жіберуге болатындығын біледі;

өз жұмысындағы контекст мәзірді қалай пайдалану керектігін біледі:

файлдар мен қалталарды жасау, көшіру, жылжыту және жою жолдарын біледі;

алынған электрондық хаттарды көре алады;

электрондық пошта хабарларын тіркемелермен жібере алады

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:

жіберуші, алушы, алушы, дереккөз, мекен-жайы,тіркелген файл, қолы, ресми, бейресми, кіріс жәшігі, жіберілген, жоба, спам, себет.

Сабаққа қатысты пайдалы фразалар үшін қарым-қатынас/хат:

Хатты кімнен келгенін қалай білуге ​​болады?

Неліктен екенін сіз айталасызба...

Электрондық пошта неге соншалықты тез келеді деп ойлайсыз?

Егер белгісіз жіберушінің хаты / сілтемелері / тіркемелері болса, абай болу керек, себебі ...

Хабарларлама қай жерде сақталады?

Жазу бойынша кеңестер:

Электрондық поштаны жазу туралы ...

Электрондық поштаға жауап беру

Құндылықтар

Құзыреттілік (білім, дағды, зияткерлік даму, сыни ойлау)

Мәндерді қалыптастыру топтардағы жұмыс арқылы жүзеге асырылады, жауаптарды өздігінен іздеуде

Негізгі дағдылар

АҚТ

Пән аралақ байланыс

Әлемді тану, астрономия

Осыған дейін меңгерілген білім

Ақпарат алмасу түрлерін біледі

Электрондық поштаның функциясын біледі,

Ақпаратты ортақ пайдалану үшін Интернетті қолдана алады.

Жоспар

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Сабақтың басы

0-3 мин



4-6 мин



7-14 мин
























15-20 мин

Сабақтың оратсы








21-35 мин







36-38 мин


39-40 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, оқушылардың санын тексеру.

Космос туралы суреттер


Сабақтың тақырыбын және мақсатын, критерийлерін жариалау:


Жұптарға бөлу:
Студенттерді сервердің екі бөлігіне бөлу керек. Студенттер сөздің екінші жартысын тауып алу қажет, мысалы, www.mail.kz табуға тиіс. Оқушылардан қандай сөздер шыққанын сұрастыру керек және бұл нені білдіреді? (электрондық пошта орналасқан жерде сервер).


(II) Жұппен жұмыс істеу үшін тапсырмалар.

1. Э-пошта этикасының ережелерін жұппен талқылаңыз.

2. Мәтіндік файлға 4 ережені жазыңыз және тіркелген файлға мұғалімге хат жолдаңыз.

Оқытушы презентацияға арналған 10 электрондық пошта ережелерін көрсетеді.

Студенттерге электронды хаттарды жазғанда, желілік этикеттің ережелерін ұстану керек деген қорытындыға жеткізіңіз.


Сабақ басталғанға дейін мұғалім әртүрлі әріптерді, хат тақырыбын және тақырыпқа қатысы жоқ файлдарды таратуды қолдана отырып, «Ғарышқа сапарға шығу» тақырыбында алдын-ала дайындалған файлдарды студенттердің мекенжайына таратады.


(И) №1 тәжірибелік жұмыс.

1. Компьютерде «Ғарышқа саяхат» қалтасын жасаңыз.

2. Компьютерге тіркелген файлдарды компьютерге жүктеңіз.

3. Көшірілген файлдарды Жүктеулер қалтасынан «Ғарышқа саяхат» қалтасына көшіріңіз.

4. Пошта жәшігіңізден тақырыпқа байланысты емес хаттарды жойыңыз.


(И) №2 практикалық жұмыс.

Мәтіндік құжатта ғарыш туралы әңгіме жасаңыз, оған коллаж кірістіре аласыз, мәтінді орауды орнатуға болады.


 - Жұмысты бағалау критерийлері.


Рефлексия

Сабақ туралы электрондық пошта жазыңыз (ұнаған сабақтың екі элементі және қиындық туғызған бір элемент) және мұғалімге жіберіңіз.


Үй тапсырмасы (дифференциацияланған тапсырмалар)

Тегін пошталық серверлер туралы хабар дайындау.

Тегін пошта серверлері туралы хабарлама дайындаңыз және оларды салыстыру.

Тегін және ақылы пошта серверлері туралы хабарларды дайындау, оларды салыстыру.





Презентация (слайды_1-3)



Презентация (слайд_4)





Таратуға арналған ақпарат

Презентация (слайд_5)



Презентация (слайды_6-7)





Презентация (слайды_8-9)

https://www.youtube.com/watch?v=qIWDpr8-2noПчелиные истории - Компьютеризация, 7 серия (хозяин магазина предлагает семейству пчелок отправлять заказы по электронной почте)


https://ru.wikipedia.org/wiki - история развития космоса


http://astraltravel.ru/ - маленькие рассказы о большом космосе

Презентация (слайд_10)



Презентация (слайд_11)




Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?




Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.04.2020
1328
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі