|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: «Болашаққа саяхат», «Ғарышқа саяхат») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Қалменова Жадыра Анарбайқызы |
|||
|
Күні |
26.04.2024 жыл |
|||
|
Сынып: 4 Қ |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интернетке деректер жіберу. Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.3.2.1браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); 4.1.3.1 сенімді пароль критерийлерін айқындау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бір уақытта бірнеше адамға электронды поштамен ақпаратты жібереді және жүктейді. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көңілді шарлар»әдісі бойынша шаттық шеңберін жасау
Топқа бөлу: Classtools әдісі арқылы топқа бөлінеді
Өткен сабақты пысықтау: Umaigra платформасында өткен тақырыпқа шолу жасайды 1.Кеңінен тараған браузерлер: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome 2.Пароль дегеніміз не? Ақпараттарды қорғауға арналған құпия сөз немесе таңбалар жиыны. 3.Парольде кемінде неше таңба болуы керек? 8 4.Пароль қалай құрылады? Әртүрлі әріптер, сандар және басқа да таңбалардан тұрады 5.Қай жылы интернет-қолданушыар белсенді қолданатын ең сенімсіз парольдердің тізімін жасады? 2012 жылдың маусым айында 6.Тізімде бірінші орынды қандай атаумен қойылған пароль алды? «Password» 7.Тізімде екінші орынды қандай атаумен қойылған пароль алды? «123456» 8. Электронды пошта дегеніміз не? интернет арқылы ақпарат алмасу үшін пайдаланылатын қызмет. 9. Mail.kz пошталық серверінің элементінде пайдаланушы атауы бар ол қалай жазылады? dias-2010 10. Mail.kz пошталық серверінің элементінде арнайы символ бар ол қалай жазылады - @
Жаңа сабақ тақырыбын ашу: Jigsawplanet әдісі арқылы сабақ тақырыбын ашу, сұрақтарға жауап беру |
Пән мұғалімімен амандасады Шаттық шеңберін жасайды Допты бір-біріне беру арқылы комплимент айтады Топқа бөлінеді Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! Пазл құрастырады Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! |
https://www.classtools.net/random-group-generator/
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=17e84a5049ab |
|
Сабақтың ортасы 4 минут |
Жоба барысы: MS Word, PowerPoint редакторларын пайдалану. • Қажетті ақпараттар мен файлдар жасап, бумаға сақтау. • Файлдарды электронды поштаны қолданып, досыңа жіберу. • Электронды пошта арқылы келген хабарламалар мен файлдарды жүктеу. |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Жарайсың! Тамаша! |
Оқулық |
|
Практикалық бөлім 20 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Қазақтың тұңғыш ғарышкері Тоқтар Әубәкіров туралы жоба құр. Қосымша суреттерді қолданып өз ойыңды ортаға сал. Жобаны қорға. 2-топ Екінші қазақ ғарышкері Талғат Мұсабаев туралы жоба құр. Қосымша суреттерді қолданып өз ойыңды ортаға сал. Жобаны қорға. 3-топ Ғарышты бағындырған Халық қаһарманы Айдын Айымбетов туралы жоба құр. Қосымша суреттерді қолданып өз ойыңды ортаға сал. Жобаны қорға. |
Дайын мәліметтерден жоба құрайды. Жобаны қорғайды. |
Дескриптор: Әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес мұғалім оқушыларды жұлдызша арқылы ынталандырып отырады |
Оқулық |
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс Берілген деректерге сүйеніп, қосымша 3–4 беттен тұратын презентация жаса. Презентацияны суреттер мен толықтырып безендір. Презентацияға фон, анимация жасап, бумаға сақта. |
Әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес мұғалім оқушыларды жұлдызша арқылы ынталандырып отырады |
Дескриптор: Презентация жасайды Презентацияға фон, анимация енгізеді. Жұмысты бумаға сақтайды. |
|
|
|
Компьютермен жұмыс 3-тапсырма Жеке жұмыс Файлды досыңа электронды пошта арқылы жолда. Электронды поштамен ақпаратты жүкте. |
Бір уақытта бірнеше адамға электронды поштамен ақпаратты жібереді және жүктейді |
Дескриптор: Әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес мұғалім оқушыларды жұлдызша арқылы ынталандырып отырады |
Компьютер |
|
|
|
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! |
|
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Сабақты бекіту Genially плафтормасында сабаққа қорытынды жасайды, сұрақтарға жауап береді
Mail.ru@ Gmail.com Mail.kz
ия
Жеке Логин және құпия сөз
Ия
|
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! |
https://view.genial.ly/6628df34ddea9000141a07da/interactive-content-spaceship-quiz |
|
|
Кері байланыс Google forms платформасы арқылы сабаққа кері байданыс жасайды |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
https://forms.gle/LSLZWuLjEApc96yR6 |
|
|
Үйге тапсырма Болашақта сенің ғарышкер болғың келе ме? Тақырыбында эссе жаз |
Үйге тапсырманы жазып алады |
|
|
САБАҚТЫҢ ӨЗДІК ТАЛДАУЫ
Сынып: 4 «Қ»
Тақырыбы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интернетке деректер жіберу. Жоба құру
Интернетке деректер жіберу. Жоба құру
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: «Болашаққа саяхат», «Ғарышқа саяхат») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Қалменова Жадыра Анарбайқызы |
|||
|
Күні |
26.04.2024 жыл |
|||
|
Сынып: 4 Қ |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интернетке деректер жіберу. Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.3.2.1браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); 4.1.3.1 сенімді пароль критерийлерін айқындау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бір уақытта бірнеше адамға электронды поштамен ақпаратты жібереді және жүктейді. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көңілді шарлар»әдісі бойынша шаттық шеңберін жасау
Топқа бөлу: Classtools әдісі арқылы топқа бөлінеді
Өткен сабақты пысықтау: Umaigra платформасында өткен тақырыпқа шолу жасайды 1.Кеңінен тараған браузерлер: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome 2.Пароль дегеніміз не? Ақпараттарды қорғауға арналған құпия сөз немесе таңбалар жиыны. 3.Парольде кемінде неше таңба болуы керек? 8 4.Пароль қалай құрылады? Әртүрлі әріптер, сандар және басқа да таңбалардан тұрады 5.Қай жылы интернет-қолданушыар белсенді қолданатын ең сенімсіз парольдердің тізімін жасады? 2012 жылдың маусым айында 6.Тізімде бірінші орынды қандай атаумен қойылған пароль алды? «Password» 7.Тізімде екінші орынды қандай атаумен қойылған пароль алды? «123456» 8. Электронды пошта дегеніміз не? интернет арқылы ақпарат алмасу үшін пайдаланылатын қызмет. 9. Mail.kz пошталық серверінің элементінде пайдаланушы атауы бар ол қалай жазылады? dias-2010 10. Mail.kz пошталық серверінің элементінде арнайы символ бар ол қалай жазылады - @
Жаңа сабақ тақырыбын ашу: Jigsawplanet әдісі арқылы сабақ тақырыбын ашу, сұрақтарға жауап беру |
Пән мұғалімімен амандасады Шаттық шеңберін жасайды Допты бір-біріне беру арқылы комплимент айтады Топқа бөлінеді Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! Пазл құрастырады Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! |
https://www.classtools.net/random-group-generator/
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=17e84a5049ab |
|
Сабақтың ортасы 4 минут |
Жоба барысы: MS Word, PowerPoint редакторларын пайдалану. • Қажетті ақпараттар мен файлдар жасап, бумаға сақтау. • Файлдарды электронды поштаны қолданып, досыңа жіберу. • Электронды пошта арқылы келген хабарламалар мен файлдарды жүктеу. |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Жарайсың! Тамаша! |
Оқулық |
|
Практикалық бөлім 20 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Қазақтың тұңғыш ғарышкері Тоқтар Әубәкіров туралы жоба құр. Қосымша суреттерді қолданып өз ойыңды ортаға сал. Жобаны қорға. 2-топ Екінші қазақ ғарышкері Талғат Мұсабаев туралы жоба құр. Қосымша суреттерді қолданып өз ойыңды ортаға сал. Жобаны қорға. 3-топ Ғарышты бағындырған Халық қаһарманы Айдын Айымбетов туралы жоба құр. Қосымша суреттерді қолданып өз ойыңды ортаға сал. Жобаны қорға. |
Дайын мәліметтерден жоба құрайды. Жобаны қорғайды. |
Дескриптор: Әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес мұғалім оқушыларды жұлдызша арқылы ынталандырып отырады |
Оқулық |
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс Берілген деректерге сүйеніп, қосымша 3–4 беттен тұратын презентация жаса. Презентацияны суреттер мен толықтырып безендір. Презентацияға фон, анимация жасап, бумаға сақта. |
Әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес мұғалім оқушыларды жұлдызша арқылы ынталандырып отырады |
Дескриптор: Презентация жасайды Презентацияға фон, анимация енгізеді. Жұмысты бумаға сақтайды. |
|
|
|
Компьютермен жұмыс 3-тапсырма Жеке жұмыс Файлды досыңа электронды пошта арқылы жолда. Электронды поштамен ақпаратты жүкте. |
Бір уақытта бірнеше адамға электронды поштамен ақпаратты жібереді және жүктейді |
Дескриптор: Әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес мұғалім оқушыларды жұлдызша арқылы ынталандырып отырады |
Компьютер |
|
|
|
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! |
|
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Сабақты бекіту Genially плафтормасында сабаққа қорытынды жасайды, сұрақтарға жауап береді
Mail.ru@ Gmail.com Mail.kz
ия
Жеке Логин және құпия сөз
Ия
|
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! |
https://view.genial.ly/6628df34ddea9000141a07da/interactive-content-spaceship-quiz |
|
|
Кері байланыс Google forms платформасы арқылы сабаққа кері байданыс жасайды |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
https://forms.gle/LSLZWuLjEApc96yR6 |
|
|
Үйге тапсырма Болашақта сенің ғарышкер болғың келе ме? Тақырыбында эссе жаз |
Үйге тапсырманы жазып алады |
|
|
САБАҚТЫҢ ӨЗДІК ТАЛДАУЫ
Сынып: 4 «Қ»
Тақырыбы:
шағым қалдыра аласыз













