|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 5-бөлім - Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: «Болашаққа саяхат», «Ғарышқа саяхат») |
Мектеп: «Ө.Жәнібеков атындағы №27 ІТ мектеп лицей» КММ |
||||||
|
Күні: 22.04 |
Мұғалімнің аты-жөні:Досанова А |
||||||
|
Сыныбы: 4 б,е |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернетке деректер жіберу.Жоба құру |
||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.2.2 файлдары қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Шаттық шеңберінде «Досыма тілек» әдісі арқылы, оқушылар шеңбер бойымен тұрып бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. Топтастыру үшін «Жеміс ағашы» әдісін қолданамын оқушылар өздеріне ұнаған жемістерін тақтадан таңдау арқылы бірігеді. Жемістің артқы жағында «Ғарыш», «Байланыс» сөздері жазылады. Сол атаулар бойынша 2 топқа бірігеді. |
(Ұ) Миға шабуыл. «Сыр сандық» әдісі.
«Сыр сандық» әдісі көмегімен жаңа тақырыпқа кіріспе жасаймын. Ол үшін оқушыларға жаңа тақырыпқа байланысты алдын ала дайындалған сұрақтар қобдишаға салынып қойылады. Оқушылар бір-бірден шығып сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
Жерсеріктік байланыс дегенді қалай түсінесің? |
|
Жемістер бейнеленген жапсырма қағаздар
Қобдиша, сұрақ жазылған қағаздар. |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин. |
Сараланған тапсырмалар. (Т) Мәтінмен жұмыс. Постер қорғау! Тапсырма: «Жаңа ақпарат» бөлімімен танысу. 1 топ: Ғарыштық байланыстың сұлбасы 2 топ: Ақпарат аламасудың радиобайланыс түрі |
Дескриптор -Мәтінмен танысады. -Әр топ өз тақырыпшалары бойынша постер жасап қорғайды. |
|
Плакат, түрлі-түсті маркерлер. |
|||
|
|
(Т) Дәптермен жұмыс. Тапсырма: Морзе әліппесінің көмегімен (3-сурет) ақпарат, жерсерік, цифр сөздерін кодтаңдар, яғни Морзе әліппесі көмегімен жазыңдар. |
Дескриптор - Морзе әліппесінің көмегімен ақпарат, жерсерік, цифр сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен жерсерік сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен цифр сөзін кодтайды. |
|
|
|||
|
|
(Ж) «ВЕНН диаграммасы» әдісі Тапсырма: Ертедегі және қазіргі таңдағы ақпарат, хат- хабар алмасуды салыстырыңдар. 3 ұқсастығы мен 3 айырмашылығын жазыңдар. |
Дескриптор - ақпарат, хат- хабар алмасу арналарын салыстырады. -3 ұқсастығын жазады. -3 айырмашылығын жазады. |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту: (Ұ) Талқылау сұрақтары,
|
Рефлексия: «Табыс сатысы» стратегиясы арқылы оқушылардың бүгінгі тақырыпты меңгергені анықталады. Сатының 1 - ші баспалдағы *Мен.............. БІЛЕМІН*, 2 - ші баспалдағы *Мен.................. ТҮСІНЕМІН*, 3 - ші баспалдағы *Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН* |
|
|
|||
Оқу ісі жөніндегі орынбасары _________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интернетке деректер жіберу.Жоба құру
Интернетке деректер жіберу.Жоба құру
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 5-бөлім - Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: «Болашаққа саяхат», «Ғарышқа саяхат») |
Мектеп: «Ө.Жәнібеков атындағы №27 ІТ мектеп лицей» КММ |
||||||
|
Күні: 22.04 |
Мұғалімнің аты-жөні:Досанова А |
||||||
|
Сыныбы: 4 б,е |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернетке деректер жіберу.Жоба құру |
||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.2.2 файлдары қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Шаттық шеңберінде «Досыма тілек» әдісі арқылы, оқушылар шеңбер бойымен тұрып бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. Топтастыру үшін «Жеміс ағашы» әдісін қолданамын оқушылар өздеріне ұнаған жемістерін тақтадан таңдау арқылы бірігеді. Жемістің артқы жағында «Ғарыш», «Байланыс» сөздері жазылады. Сол атаулар бойынша 2 топқа бірігеді. |
(Ұ) Миға шабуыл. «Сыр сандық» әдісі.
«Сыр сандық» әдісі көмегімен жаңа тақырыпқа кіріспе жасаймын. Ол үшін оқушыларға жаңа тақырыпқа байланысты алдын ала дайындалған сұрақтар қобдишаға салынып қойылады. Оқушылар бір-бірден шығып сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
Жерсеріктік байланыс дегенді қалай түсінесің? |
|
Жемістер бейнеленген жапсырма қағаздар
Қобдиша, сұрақ жазылған қағаздар. |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин. |
Сараланған тапсырмалар. (Т) Мәтінмен жұмыс. Постер қорғау! Тапсырма: «Жаңа ақпарат» бөлімімен танысу. 1 топ: Ғарыштық байланыстың сұлбасы 2 топ: Ақпарат аламасудың радиобайланыс түрі |
Дескриптор -Мәтінмен танысады. -Әр топ өз тақырыпшалары бойынша постер жасап қорғайды. |
|
Плакат, түрлі-түсті маркерлер. |
|||
|
|
(Т) Дәптермен жұмыс. Тапсырма: Морзе әліппесінің көмегімен (3-сурет) ақпарат, жерсерік, цифр сөздерін кодтаңдар, яғни Морзе әліппесі көмегімен жазыңдар. |
Дескриптор - Морзе әліппесінің көмегімен ақпарат, жерсерік, цифр сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен жерсерік сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен цифр сөзін кодтайды. |
|
|
|||
|
|
(Ж) «ВЕНН диаграммасы» әдісі Тапсырма: Ертедегі және қазіргі таңдағы ақпарат, хат- хабар алмасуды салыстырыңдар. 3 ұқсастығы мен 3 айырмашылығын жазыңдар. |
Дескриптор - ақпарат, хат- хабар алмасу арналарын салыстырады. -3 ұқсастығын жазады. -3 айырмашылығын жазады. |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту: (Ұ) Талқылау сұрақтары,
|
Рефлексия: «Табыс сатысы» стратегиясы арқылы оқушылардың бүгінгі тақырыпты меңгергені анықталады. Сатының 1 - ші баспалдағы *Мен.............. БІЛЕМІН*, 2 - ші баспалдағы *Мен.................. ТҮСІНЕМІН*, 3 - ші баспалдағы *Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН* |
|
|
|||
Оқу ісі жөніндегі орынбасары _________________
шағым қалдыра аласыз














