|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аширова Л.Б. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интернетте жұмыс істеу қаншалық қауіпті? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.1 біреудің жұмысын көшіру заңсыздығы туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Авторлық құқық» ұғымын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
«Плагиат» ұғымына анықтама береді. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Интернеттен ақпаратты заңсыз көшіріп алуға түсіндерме береді. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасына шолу. «Өрмекші торы» әдісі 1) Цифрлық ақпарат дегеніміз не? 2) Цифрлық құрылғылар дегеніміз не? 3) Ұялы телефон. 4) Планшет. 5) Электрондық кітап. 6) Ақпарат тасымалдағыштар туралы не білесің? 7) Файлдар мен программаларды ұзақ уақыт сақтау үшін қолданылатын құрылғы? 8) Флеш-жад туралы не білесің? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарға жауап береді. |
Асық арқылы бағалау Стикер Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Презентация видео проектор компьютер Жіп орамы |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 11 минут 10 минут |
Жаңа сабақты слайд, видеоролик арқылы түсіндіру. Ғаламтор: пайдалы ма, зиянды ма? Бұл жатығу тақырыпқа шығу үшін кіріспе болып табылады және қатысушылардың ғаламтор желісінде әр түрлі ресурстарды қолданудың оң тәжірибесін өзекті етеді. Жаттығу шеңберде өткізіледі. «Сіз ғаламтордан ... таба аласыз». «Менің ойымша ғаламторда қызықты және пайдалы ештеңе жоқ». Мазмұнды сызбамен жұмыс. «Бірге ойлаймыз» әдісі. Әр топқа: Интернет ұғымы туралы мазмұнды сызба дайындау және қорғау тапсырмасы беріледі. І топ. Интернет ұғымы. (114-бет) ІІ топ. Интернеттің зияны (115-бет). ІІІ топ. Интернеттің пайдасы. (Оқулықпен жұмыс). -Сабақта берілген тапсырма, жобаларды орындауда интернеттен алынған ақпаратты қаншалықты пайдаланасың? -Не себепті интернеттен алынған ақпаратқа сілтеме жасау керек? Дексриптор: -интернеттен алынған ақпаратты қаншалықты пайдаланатының түсіндіреді; -Интернеттен алынған ақпаратқа сілтеме жасауға себептерін атап шығады. Тапсырма: 2. Жағдаят берілген.
Азаматтың әрекетінің заңдылығын анықтаңыз. Азамат______________________________, себебі _____________________________________ Дескриптор: - көшірудің заңсыздығын анықтайды; -көшірудің заңсыздығына қорытынды жасайды Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Оқулық, 109-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. Дескриптор: -браузермен жұмыс істей алады; -ақпаратты табу үшін Найти батырмасын пайдаланады; -сайттардан ақпаратты көшіреді, сақтайды. 4-тапсырма. «Интернеттен ақпаратты заңсыз көшіріп алу» деген не? Дескриптор: -интернеттен ақпаратты заңсыз көшіру туралы түсінік береді. |
Мұғалімді тыңдайды «Плагиат» анықтамасын дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4 -тапсырманы орындайды |
Стикер 2 балл Стикер 2 балл 3 балл 1 балл |
Видео проектор компьютер Жұмыс дәптері Карточка Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
1. «Бинго» әдісімен сабақты қорытындылау. 2.Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлемдер» |
Сұрақ – жауап |
|
Стикерлер |
|
|
Үй тапсырмасы |
«Үй тапсырмасы» 110-бет *«Ғаламторға саяхат» тақырыбына шығарма жазу. Шығармада мүмкін болатын қауіптер мен оларды шешу жолдары туралы жазу немесе ребус, сөзжұмбақ құру. |
|
|
|
Тексерілді _______________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интернетте жұмыс істеу қаншалық қауіпті? 5-сынып, 4-тоқсан
Интернетте жұмыс істеу қаншалық қауіпті? 5-сынып, 4-тоқсан
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аширова Л.Б. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интернетте жұмыс істеу қаншалық қауіпті? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.1 біреудің жұмысын көшіру заңсыздығы туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Авторлық құқық» ұғымын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
«Плагиат» ұғымына анықтама береді. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Интернеттен ақпаратты заңсыз көшіріп алуға түсіндерме береді. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасына шолу. «Өрмекші торы» әдісі 1) Цифрлық ақпарат дегеніміз не? 2) Цифрлық құрылғылар дегеніміз не? 3) Ұялы телефон. 4) Планшет. 5) Электрондық кітап. 6) Ақпарат тасымалдағыштар туралы не білесің? 7) Файлдар мен программаларды ұзақ уақыт сақтау үшін қолданылатын құрылғы? 8) Флеш-жад туралы не білесің? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарға жауап береді. |
Асық арқылы бағалау Стикер Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Презентация видео проектор компьютер Жіп орамы |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 11 минут 10 минут |
Жаңа сабақты слайд, видеоролик арқылы түсіндіру. Ғаламтор: пайдалы ма, зиянды ма? Бұл жатығу тақырыпқа шығу үшін кіріспе болып табылады және қатысушылардың ғаламтор желісінде әр түрлі ресурстарды қолданудың оң тәжірибесін өзекті етеді. Жаттығу шеңберде өткізіледі. «Сіз ғаламтордан ... таба аласыз». «Менің ойымша ғаламторда қызықты және пайдалы ештеңе жоқ». Мазмұнды сызбамен жұмыс. «Бірге ойлаймыз» әдісі. Әр топқа: Интернет ұғымы туралы мазмұнды сызба дайындау және қорғау тапсырмасы беріледі. І топ. Интернет ұғымы. (114-бет) ІІ топ. Интернеттің зияны (115-бет). ІІІ топ. Интернеттің пайдасы. (Оқулықпен жұмыс). -Сабақта берілген тапсырма, жобаларды орындауда интернеттен алынған ақпаратты қаншалықты пайдаланасың? -Не себепті интернеттен алынған ақпаратқа сілтеме жасау керек? Дексриптор: -интернеттен алынған ақпаратты қаншалықты пайдаланатының түсіндіреді; -Интернеттен алынған ақпаратқа сілтеме жасауға себептерін атап шығады. Тапсырма: 2. Жағдаят берілген.
Азаматтың әрекетінің заңдылығын анықтаңыз. Азамат______________________________, себебі _____________________________________ Дескриптор: - көшірудің заңсыздығын анықтайды; -көшірудің заңсыздығына қорытынды жасайды Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Оқулық, 109-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. Дескриптор: -браузермен жұмыс істей алады; -ақпаратты табу үшін Найти батырмасын пайдаланады; -сайттардан ақпаратты көшіреді, сақтайды. 4-тапсырма. «Интернеттен ақпаратты заңсыз көшіріп алу» деген не? Дескриптор: -интернеттен ақпаратты заңсыз көшіру туралы түсінік береді. |
Мұғалімді тыңдайды «Плагиат» анықтамасын дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4 -тапсырманы орындайды |
Стикер 2 балл Стикер 2 балл 3 балл 1 балл |
Видео проектор компьютер Жұмыс дәптері Карточка Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
1. «Бинго» әдісімен сабақты қорытындылау. 2.Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлемдер» |
Сұрақ – жауап |
|
Стикерлер |
|
|
Үй тапсырмасы |
«Үй тапсырмасы» 110-бет *«Ғаламторға саяхат» тақырыбына шығарма жазу. Шығармада мүмкін болатын қауіптер мен оларды шешу жолдары туралы жазу немесе ребус, сөзжұмбақ құру. |
|
|
|
Тексерілді _______________
шағым қалдыра аласыз













