___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар?
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Компьютер және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.1 біреудің жұмысын көшіру заңсыздығы туралы айту; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Интернет желісінде ақпарат пен плагиатты қорғау ұғымын тұжырымдайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта қолайлы атмосфера құру. Сабақты қайталау үшін "автордың орны" әдісін қолданыңыз. Оқушылар орындықта отырып, " Цифрлық технологиялар адамға және оның өміріне қалай әсер етеді?"үй тапсырмасын орындау кезінде жазылған |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
Мақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру: 1-суретті мұқият қарастырыңыз. Бұл сурет не туралы айта алады? Үй тапсырмасын өз бетіңізше орындай алмаған кезде не істейсіз? Сабақта немесе жобаларда берілген тапсырмаларды орындау үшін Интернет желісіндегі ақпаратты қалай пайдаланасыз? Авторлық құқық дегеніміз не? Интернет желісінен алынған ақпаратқа не үшін сілтеме жасау керек? Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнеролик, презентация арқылы). Сергіту сәті
Бекіту
Дескрипторлар: - өз пікірін жазады - плагиат деген не екенін жазады - авторлық құқықты бұзбайтын жағдайларды анықтайды - авторлық құқықпен қорғалмаған құжаттарды анықтайды - мәтіндік құжат жасайды, дереккөзге сілтемелерді көрсетеді |
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Өз нұсқаларын ұсынады, оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Сергіту сәтін орындайды Балалар жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды |
«Шапалақ»
ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
|
Оқулық, презентация, бейне жазба Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
«Білемін. Білгім келеді. Мен істей аламын» кестесін толтыру. 1. Плагиат дегеніміз не? 2. Авторлық құқықты бұзуға не жатады? 3. Интернет желісіндегі ақпаратты авторлық құқықты бұзбай қалай пайдалануға болады? 4. Қандай құжаттар авторлық құқықпен қорғалмайды, мысалдар келтіріңіз Ү/т: " Қазақстанда авторлық құқықты дамыту " тақырыбына шағын эссе жаз. Сабақтың қорытындысы. Рефлексия. "Екі жұлдыз, бір тілек". Оқушылар сабақтың екі жағымды тұсын – "Екі жұлдыз" – және нақтылауға лайық бір сәтте – "тілектерін" анықтайды және көрсетеді |
Оқушылардың әрқайсысы кестені толтырады.Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар?
Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар?
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар?
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Компьютер және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернетте жұмыс істеудің қандай қауіп қатері бар? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.1 біреудің жұмысын көшіру заңсыздығы туралы айту; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Интернет желісінде ақпарат пен плагиатты қорғау ұғымын тұжырымдайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта қолайлы атмосфера құру. Сабақты қайталау үшін "автордың орны" әдісін қолданыңыз. Оқушылар орындықта отырып, " Цифрлық технологиялар адамға және оның өміріне қалай әсер етеді?"үй тапсырмасын орындау кезінде жазылған |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
Мақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру: 1-суретті мұқият қарастырыңыз. Бұл сурет не туралы айта алады? Үй тапсырмасын өз бетіңізше орындай алмаған кезде не істейсіз? Сабақта немесе жобаларда берілген тапсырмаларды орындау үшін Интернет желісіндегі ақпаратты қалай пайдаланасыз? Авторлық құқық дегеніміз не? Интернет желісінен алынған ақпаратқа не үшін сілтеме жасау керек? Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнеролик, презентация арқылы). Сергіту сәті
Бекіту
Дескрипторлар: - өз пікірін жазады - плагиат деген не екенін жазады - авторлық құқықты бұзбайтын жағдайларды анықтайды - авторлық құқықпен қорғалмаған құжаттарды анықтайды - мәтіндік құжат жасайды, дереккөзге сілтемелерді көрсетеді |
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Өз нұсқаларын ұсынады, оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Сергіту сәтін орындайды Балалар жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды |
«Шапалақ»
ФБ Дұрыс орындадым
Орындауға қиналдым.
|
Оқулық, презентация, бейне жазба Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
«Білемін. Білгім келеді. Мен істей аламын» кестесін толтыру. 1. Плагиат дегеніміз не? 2. Авторлық құқықты бұзуға не жатады? 3. Интернет желісіндегі ақпаратты авторлық құқықты бұзбай қалай пайдалануға болады? 4. Қандай құжаттар авторлық құқықпен қорғалмайды, мысалдар келтіріңіз Ү/т: " Қазақстанда авторлық құқықты дамыту " тақырыбына шағын эссе жаз. Сабақтың қорытындысы. Рефлексия. "Екі жұлдыз, бір тілек". Оқушылар сабақтың екі жағымды тұсын – "Екі жұлдыз" – және нақтылауға лайық бір сәтте – "тілектерін" анықтайды және көрсетеді |
Оқушылардың әрқайсысы кестені толтырады.Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз
















