Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс |
||||
|
Пән мұғалімі |
Ерманова Гулсинай |
||||
|
Күні: |
12.04.2024ж |
||||
|
Сынып: 6 «Ж» |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағанадар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.4 интернеттегі авторлық құқық және плагиат мәселелері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.4.2.3 авторға сілтеме жасайтын ақпаратпен ілестіру; 6.4.2.2 «авторлық құқық», «плагиат» ұғымдарын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «авторлық құқық» және «плагиат» ұғымдарын біледі Көптеген оқушылар: авторлық құқықпен қорғалатын туындыларды біледі Кейбір оқушылар: авторлық құқық жүрмейтін туындыларды біледі |
||||
|
Бағалау критерийі |
«Авторлық құқық» және «плагиат» ұғымдарымен танысады Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларын басқара алады Авторлық құқық жүрмейтін туындыларды ажырата біледі |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдесу, Оқушыларды түгендеу, Оқу тапсырмасын талдау/тексеру Топқа бөлу Мозайка әдісі арқылы топқа бөлеміз
|
Сабаққа зейін аударады, жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар мозайка құрастыру арқылы топқа бөлінеді |
Қол шапалақ |
Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары
|
|
|
Сабақтың басы |
Al ball(тәтті) әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1.Гиперсілтеме құралы мәтіндік редактор үшін қаншалықты маңызды? 2.Закладка (Бетбелгі) құжатқа не үшін қояды? 3.Гиперсілтемені кірістірудің неше түрі бар? Әр сұраққа жауап берген сайын «Кемпірқосақ» түстері ашылады және түске сәйкес жаңа тақырып шығып тұрады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді |
«Al Ball» тәттісімен бағалау әр дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы 3балл |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
«Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру». Тақырып бойынша қысқаша мағұлмат беремін. Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтап түсіндіремін. Жаңа тақырып бойынша бейнефильм корсетемін |
Оқушылар білгілері келгенді ортаға салады. |
Мадақтау сөзі арқылы бағалау. Жарайсыңдар! Керемет! |
Интерактивті тақта https://youtu.be/U7cGBFDX4_U?si=G1BqFwJq6758xK8N |
|
|
|
Топтық жұмыс «Бейнеталдау» әдісі бейнетаспа арқылы оқушылар өз ойларын айтады. |
Оқушылар жаңа сабақты топта талқылап, әр топтан спикерлер шығып басқа топтарға түсіндіреді. |
Дескриптор: «авторлық құқық» туралы біледі-1б «плагиат» ұғымын түсінеді- 2б |
Плакаттар; маркер |
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулық бойынша практикада қолдану интернет желісінде орналасқан қазақстандық сайттардың (*.kz) кез келген біреуін ашып, онда орналасқан электрондық ресурстарға талдау жүргізеді. |
Оқушылар google браузер арқылы тапсырма орындайды |
Мадақтау сөзі арқылы бағалау. Жарайсыңдар! |
Оқулық |
|
|
Сабақ соңы |
Қорытындылау.
2.Кері байланыс:
|
Оқушыларға өзін-өзі QR код арқылы бағалауды ұйымдастырады.
Сабақ соңында оқушылар шкала арқылы кері байланыс жасайды |
Дескриптор: дұрыс сәйкестендірді- 2б |
|
|
|
Үй жұмысы |
§ 4.4, 115-бет Үй тапсырмасы 117 бет кесте |
|
|
Оқулық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
интернеттегі авторлық құқық және плагиат мәселелері
интернеттегі авторлық құқық және плагиат мәселелері
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс |
||||
|
Пән мұғалімі |
Ерманова Гулсинай |
||||
|
Күні: |
12.04.2024ж |
||||
|
Сынып: 6 «Ж» |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағанадар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.4 интернеттегі авторлық құқық және плагиат мәселелері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.4.2.3 авторға сілтеме жасайтын ақпаратпен ілестіру; 6.4.2.2 «авторлық құқық», «плагиат» ұғымдарын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «авторлық құқық» және «плагиат» ұғымдарын біледі Көптеген оқушылар: авторлық құқықпен қорғалатын туындыларды біледі Кейбір оқушылар: авторлық құқық жүрмейтін туындыларды біледі |
||||
|
Бағалау критерийі |
«Авторлық құқық» және «плагиат» ұғымдарымен танысады Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларын басқара алады Авторлық құқық жүрмейтін туындыларды ажырата біледі |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдесу, Оқушыларды түгендеу, Оқу тапсырмасын талдау/тексеру Топқа бөлу Мозайка әдісі арқылы топқа бөлеміз
|
Сабаққа зейін аударады, жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар мозайка құрастыру арқылы топқа бөлінеді |
Қол шапалақ |
Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары
|
|
|
Сабақтың басы |
Al ball(тәтті) әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1.Гиперсілтеме құралы мәтіндік редактор үшін қаншалықты маңызды? 2.Закладка (Бетбелгі) құжатқа не үшін қояды? 3.Гиперсілтемені кірістірудің неше түрі бар? Әр сұраққа жауап берген сайын «Кемпірқосақ» түстері ашылады және түске сәйкес жаңа тақырып шығып тұрады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді |
«Al Ball» тәттісімен бағалау әр дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы 3балл |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
«Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру». Тақырып бойынша қысқаша мағұлмат беремін. Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтап түсіндіремін. Жаңа тақырып бойынша бейнефильм корсетемін |
Оқушылар білгілері келгенді ортаға салады. |
Мадақтау сөзі арқылы бағалау. Жарайсыңдар! Керемет! |
Интерактивті тақта https://youtu.be/U7cGBFDX4_U?si=G1BqFwJq6758xK8N |
|
|
|
Топтық жұмыс «Бейнеталдау» әдісі бейнетаспа арқылы оқушылар өз ойларын айтады. |
Оқушылар жаңа сабақты топта талқылап, әр топтан спикерлер шығып басқа топтарға түсіндіреді. |
Дескриптор: «авторлық құқық» туралы біледі-1б «плагиат» ұғымын түсінеді- 2б |
Плакаттар; маркер |
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулық бойынша практикада қолдану интернет желісінде орналасқан қазақстандық сайттардың (*.kz) кез келген біреуін ашып, онда орналасқан электрондық ресурстарға талдау жүргізеді. |
Оқушылар google браузер арқылы тапсырма орындайды |
Мадақтау сөзі арқылы бағалау. Жарайсыңдар! |
Оқулық |
|
|
Сабақ соңы |
Қорытындылау.
2.Кері байланыс:
|
Оқушыларға өзін-өзі QR код арқылы бағалауды ұйымдастырады.
Сабақ соңында оқушылар шкала арқылы кері байланыс жасайды |
Дескриптор: дұрыс сәйкестендірді- 2б |
|
|
|
Үй жұмысы |
§ 4.4, 115-бет Үй тапсырмасы 117 бет кесте |
|
|
Оқулық |
|
шағым қалдыра аласыз

















