|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық негіздері |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернеттің мүмкіндіктері мен қауіптері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Интернет қызметтерін қолдану және олардың мүмкіндіктерін сипаттау Интернетте қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін сақтау Жеке деректердің құпиялылығы мен қауіпсіздігін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Интернеттің негізгі мүмкіндіктерін сипаттайды; Интернеттің қауіптерін анықтайды; Қауіпсіздік ережелерін ұсынады; Жеке деректерді қорғау жолдарын түсіндіреді. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Сабақта заң мен тәртіп құндылығын қалыптастыру үшін оқушыларды ортақ ережелерді сақтауға, өзгелердің құқықтарын құрметтеуге және өз іс-әрекеттеріне жауапкершілікпен қарауға баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі (3–5 мин)
Интернет — шексіз білім алу, қарым-қатынас, жұмыс және ойын-сауық мүмкіндіктерін (онлайн оқыту, электронды коммерция, ақпарат іздеу) ұсынатын заманауи құрал. Сонымен қатар, ол кибертәуелділік, жеке мәліметтердің ұрлануы, вирустар және зиянды контент сияқты елеулі қауіптер төндіреді. Қауіпсіздік ережелерін сақтау — интернетті тиімді пайдаланудың негізі. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді Оқушылар мұғалімнің бастаған сөйлемін зейін қойып тыңдап, оның мағынасын тез арада қабылдайды. Олар «тәртіп» пен «болашақ» арасындағы логикалық байланысты іздей бастайды. |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Интернеттің негізгі мүмкіндіктері:
Интернеттің қауіптері:
Қауіпсіздік ережелері:
Интернеттің мүмкіндіктеріИнтернет – әлемдік ақпараттық желі. Ол адамдарды, компьютерлерді және түрлі құрылғыларды өзара байланыстырып, ақпарат алмасуға мүмкіндік береді.
? Негізгі мүмкіндіктері:
1-тапсырма: Кестені толтыр
2-тапсырма: Жағдаяттық сұрақЖағдай: Сұрақтар:
3-тапсырма: Топтық жұмысӘр топ постер дайындайды: 1-топ – Интернеттің мүмкіндіктері Мысал ретінде қолдануға болады: |
Оқушылар бір-бірін мұқия ттыңдау арқылы ортақ «табыс тізбегін» құрады. Бұл сынып ішіндегі ауыз біршілікті және бір-біріне деген құрметті арттырады.Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. Мұғалімді тыңдайды, сұрақтар қояды Жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындайды 1-тапсырма 2-тапсырма 3-тапсырма |
Мақтау «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды |
Оқулық Жұмыс парағы |
||||||||||||||||
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй тапсырмасы: Міндетті тапсырма (барлық оқушыға)Кестені толтыр
Кемінде 5 мүмкіндік және 5 қауіп жазыңыз.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
ЖИ құралы арқылы «Білім кілті» рефлексиясы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интернеттің мүмкіндіктері мен қауіптері
Интернеттің мүмкіндіктері мен қауіптері
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық негіздері |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернеттің мүмкіндіктері мен қауіптері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Интернет қызметтерін қолдану және олардың мүмкіндіктерін сипаттау Интернетте қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін сақтау Жеке деректердің құпиялылығы мен қауіпсіздігін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Интернеттің негізгі мүмкіндіктерін сипаттайды; Интернеттің қауіптерін анықтайды; Қауіпсіздік ережелерін ұсынады; Жеке деректерді қорғау жолдарын түсіндіреді. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Сабақта заң мен тәртіп құндылығын қалыптастыру үшін оқушыларды ортақ ережелерді сақтауға, өзгелердің құқықтарын құрметтеуге және өз іс-әрекеттеріне жауапкершілікпен қарауға баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі (3–5 мин)
Интернет — шексіз білім алу, қарым-қатынас, жұмыс және ойын-сауық мүмкіндіктерін (онлайн оқыту, электронды коммерция, ақпарат іздеу) ұсынатын заманауи құрал. Сонымен қатар, ол кибертәуелділік, жеке мәліметтердің ұрлануы, вирустар және зиянды контент сияқты елеулі қауіптер төндіреді. Қауіпсіздік ережелерін сақтау — интернетті тиімді пайдаланудың негізі. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді Оқушылар мұғалімнің бастаған сөйлемін зейін қойып тыңдап, оның мағынасын тез арада қабылдайды. Олар «тәртіп» пен «болашақ» арасындағы логикалық байланысты іздей бастайды. |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Интернеттің негізгі мүмкіндіктері:
Интернеттің қауіптері:
Қауіпсіздік ережелері:
Интернеттің мүмкіндіктеріИнтернет – әлемдік ақпараттық желі. Ол адамдарды, компьютерлерді және түрлі құрылғыларды өзара байланыстырып, ақпарат алмасуға мүмкіндік береді.
? Негізгі мүмкіндіктері:
1-тапсырма: Кестені толтыр
2-тапсырма: Жағдаяттық сұрақЖағдай: Сұрақтар:
3-тапсырма: Топтық жұмысӘр топ постер дайындайды: 1-топ – Интернеттің мүмкіндіктері Мысал ретінде қолдануға болады: |
Оқушылар бір-бірін мұқия ттыңдау арқылы ортақ «табыс тізбегін» құрады. Бұл сынып ішіндегі ауыз біршілікті және бір-біріне деген құрметті арттырады.Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. Мұғалімді тыңдайды, сұрақтар қояды Жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындайды 1-тапсырма 2-тапсырма 3-тапсырма |
Мақтау «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды |
Оқулық Жұмыс парағы |
||||||||||||||||
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй тапсырмасы: Міндетті тапсырма (барлық оқушыға)Кестені толтыр
Кемінде 5 мүмкіндік және 5 қауіп жазыңыз.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
ЖИ құралы арқылы «Білім кілті» рефлексиясы |
шағым қалдыра аласыз
















