Қазақ тілі мен әдебиеті
пәнінің мұғалімі: Салықова Ә.Д
Cынып: 7 сынып
Мерзімі:
Сабақтың
тақырыбы: Интернеттің шығу
тарихынан. Сын есімнің
шырайлары.
Сабақтың
мақсаты:
Білімділік: «Ғаламтордың шығу
тарихы» тақырыбы бойынша мәлімет беру.Оқушылардың оқу
техникасын күшейту, аударма жұмыстарына көңіл бөлу. Жүйелі
сөйлеуге, тақырыпты жүйелі баяндауға үйрету,
төселдіру.
Дамытушылық: Тапсырмалар жазу арқылы ойлау
қабілеттерін дамыту. Оқушылардың тіл белсенділігін, жазу мәдениетін
дамыту.Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Сөздерді меңгерту арқылы сөздік қорларын, тіл
байлықтарын байыту.
Тәрбиелік: Тазалыққа,
ұқыптылыққа баулу.
Күтілетің
нәтиже: Сөздік қоры көбейеді; Топта
жұмыс жасай алады; Мәтін құрай алады; Сыни тұрғыдан ойлау арқылы өз
ойын жеткізеді;
Сабақтың
түрі: аралас
сабақ.
Сабақтың
әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап,
әңгімелесу, тіл дамыту.
Сабақтың
көрнекілігі: Кітап, грамматикалық кесте,
бағалау парақтары, смайликтер,
оқулық, АКТ, қосымша ақпарат құралдары.
Пәнаралық
байланыс: Орыс тілі.
Информатика
Сабақтың
барысы:
Сабақтың
кезеңдері
|
Мұғалімнің
қызметі
|
Оқушының
қызметі
|
Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
Оқыту
формасы
|
Уақыт
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
|
1. Оқушылармен амандасып,
кезекші есебін сұрау.
2. Сабақтың мақсатымен
таныстыру.
«Шашу» жақсы тілек айту
тренингі
|
Инклюзив:
Альмагамбетова
Дамира
|
Ынтымақтастық ортаны
құру.
Видеоматериалды
қарау.
«Притча о
важности учителя»
|
4
|
Үй тапсырмасын
тексеру.
|
-
Бағалау
парағы (Оқушылардың алдында жатады,
әр тапсырмаға тиісті ұпайларын қойып
отырады).
Қызығушылығын
ояту.
|
Инклюзив:
Альмагамбетова
Дамира
Тыңдайды, дұрыс оқуға
машықтанады, жаңа сөздерді қайталай
ды,
жаттайды.
|
Оқыту үшін бағалау және
оқуды бағалау
Сыни тұрғыдан ойлауға
үйрету
|
8
|
Жаңа сабақты
түсіндіру.
|
Мағынаны
ашу.
Сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақтың мақсат, міндетін анықтау.
1. Сандар бойынша топқа
бөліну.
2. 236-бет,
2-тапсырма.Оқылым
мәтінмен танысу, оқу
(«ИНСЕРТ»тәсілін
пайдалану).
3.Сөздікпен
жұмыс.
4. Жұмыстарын
қорғау.
Сабақтың тақырыбы:
Интернеттің шығу тарихы.
Граматикалық
тапсырма.
237-бет,
4-тапсырма.
Морфологиялық
талдау:
.Сергіту
сәті
|
Инклюзив:
Альмагамбетова
Дамира
Топпен жұмыс
жасайды.
Сұрақтарға жауап
береді.
|
Оқыту мен оқудағы жаңа
тәсілдер
Оқытуды басқару және
көшбасшылық
Оқыту мен оқуда АҚТ-ны
пайдалану
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
10
5
2
|
Жаңа сабақты
бекіту
|
Ой
толғаныс
А
- Сөздерді орын тәртібімен
жаз
В-
Төмендегі сөздер мен сөз
тіркестетерінің аудармаларын
анықтаңдар.
С-
семантикалық картаны
толтыру.
|
Инклюзив:
Альмагамбетова
Дамира
Сәйкестендіру
жұмысы
|
Талантты және дарынды
балаларды оқыту
|
10
|
Бағалау.
Үйге тапсырма
беру:
|
Бағалау парағы бойынша
оқушылардың білімдерін бағалау+ формативті
бағалау.
235-бет,
1-тапсырма.Сөздік
|
Инклюзив:
Альмагамбетова
Дамира
Көшіріп
жазу.
|
Оқыту үшін бағалау және
оқуды бағалау
|
2
|
Сабақты
қорытындылау.
|
Рефлексия.
«Екі жұлдыз, бір
тілек».
|
|
Кері
байланыс
|
3
|
Қорытынды: сабақ өту барысында
алдыға қойған мақсатыма жеттім, оқушылар белсенді қатысып,
тапсырмаларды орындап, өз білімдерін көрсете алады. Қазақ тілінен
жақсы оқитын Головань Валерия мен Таушканов Әмір өз бойларындағы
көшбасшылық қабілеттерін көрсете алды. Топпен жұмыста Балаба Софья
мен Фиоленко Данил бір топта болып көшбасшылық рөлді Софья өз
қолына алды. Сабақ барысында Сташок Олег белсенділік танытып, дұрыс
жауаптарымен көзге тісті.Золатых Злата мәтінмен жұмыс жасау
барысында ерекше көзге түсті. Аударма жұмыстарын, дыбыстарды дұрыс
айту қабілеттерін көрсете алды.
Сабақ барысында оқыту
модульдердің барлығы қолданылды. Сабақтың өту кезеңдерінде
атқарылатын жұмыстардың мазмұнына сәйкес модульдің түрлері
қолданылып отырылды.
Ұсыныс: әлі де оқушылармен
белгіленген уақытта тапсырманы орындап үлгеруге машықтандыру. Сын
тұрғысынан ойлауға бағытталған тапсырмаларды жүйелі қолдану.
Сабақта тілдік ортаны жасау.