Материалдар / Иррационал теңдеулер мен олардың жүйелері

Иррационал теңдеулер мен олардың жүйелері

Материал туралы қысқаша түсінік
Иррационал теңдеулер мен олардың жүйелері тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
04 Желтоқсан 2024
189
2 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Бөлім:

Иррационал теңдеулер мен теңсіздіктер

Білім беру ұйымы

А. Қарсақбаев атындағы орта мектеп

Педагогтің аты-жөні

Математика пәні мұғалімі Исмайлова А.Е.

Күні

05.12.2024 ж.

Сыныбы: 11 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Иррационал теңдеулер мен олардың жүйелері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

11.2.2.3 – айнымалыны алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу;


Сабақтың мақсаты:

- айнымалыны алмастыру әдісі ажырату

- иррационал теңдеулерді шеше алу


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі / Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



2 минут







5 минут












Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Психологиялық ахуал

«Интуицияңыз жақсы дамыған ба?» тест



Үй жұмысын тексеру. QR сode арқылы өз жауаптарын тексерді



Алдыңғы білім. Сұрақ-жауап. Оқыту түрі: Жеке жұмыс

-Дәрежелік функция интегралы формуласы қандай?

-Интегралдаудың қандай қасиеттерін білесіздер?

Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату.

Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы, бағалау критерийлерін шығару дағдысы қалыптасады.

Құндылыққа баулу: Қазақтың ұлттық ою-өрнегі


Мұғаліммен амандасады.

Сүретке қарап, интуициясын тексереді.



Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріп, білімдерін тексереді.



Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады, бағалау критерийімен танысады.



Оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі.



«Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру.





QR code



Қол көтеру құралы (фонарик)










Сабақтың ортасы

12 минут










Оқыту түрі: Жұптық жұмыс. «Жұлдызды жұп» әдісі

1 тапсырма. Иррациональ теңдеуді шешу әдістері қандай.

Мысалдар келтіріңіз.

Дағды: Тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, талдау, қарым-қатынас, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады.

Мақсатқа оралу: - иррационал теңдеудің анықтамасын ажырату

Талқылау сұрақтары.

  1. Есепті шығару барысында қандай ережені пайдаландық?

  2. Қандай қиындық туындады?

Жұмыс дәптерге қажетті мәліметтерді жазады.

Жұптық тапсырманы уақытылы орындайды




Бағалау критерийі:

иррационал теңдеудің анықтамасын ажыратады Дескриптор:

- қасиеттерін қолданады;

- нақты көрсеткшті дәрежелік ---ережесін қолданады;

-

Түрі- өзара бағалау










Үлестірме қағаздар



Оқулық





14 минут








Оқыту түрі: Жеке жұмыс

2 тапсырма.

1. Тапсырма. , жауабы: х=3

2. Тапсырма. , жауабы: х=2

3. Тапсырма ,

Мақсатқа оралу. нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу; нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын қолдану;

Талқылау сұрақтары.

  1. Есепті шығару барысында қандай ережені пайдаландық?

  2. Қандай қиындық туындады?



3 тапсырма. №14.3-есеп

Мақсатқа оралу. нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу; нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын қолдану;

Талқылау сұрақтары.

  1. Есепті шығару барысында қандай ережені пайдаландық?

Қандай қиындық туындады?

Берілген тапсырмаларды орындайды. Жауаптарын негіздейді.




Бағалау критерийі:

ММЖ-сін ажырату

Дескриптор:

қасиеттерін қолданады;

- нақты көрсеткшті дәрежелік ---ережесін қолданады;

-









Бағалау критерийі:

ММЖ-сін ажырату

Дескриптор:

қасиеттерін қолданады;

- нақты көрсеткшті дәрежелік ---ережесін қолданады;

-

Жалпы балл-10 балл

Түрі- өзін-өзі бағалау


Сабақтың соңы

Рефлексия

4 минут

Үй тапсырмасы:3 минут

Кері байланыс. Әдісі: «Сабақтан шығу билеті»

Рефлексия

Оқушыларға «Плюс, минус, қызықты» рефлексия беріліп, кері байланыс жасалады.

Үйге тапсырмасы : 14.5-14.6 есептер


Оқу бойынша қорытынды жүргізіледі. Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды.



Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады






Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі