|
Бөлім: |
11.2 A Дәреже және түбір. Дәрежелік функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева А. |
|
Күні: |
13.12.24 ж |
|
Сыныбы: 11a |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Иррационал теңдеулер мен олардың жүйелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.4 - иррационал теңдеулер жүйелерін шеше алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- иррационал теңдеулер жүйелерін шеше алады; |
Са бақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут Маңызды тұжырым. 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Амандасу, түгендеу . Психологиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпқа шолу Барлық оқушы қатысады. |
Амандасады. Кезекші сыныпты түгендеп, есеп береді. «Көршіңді тексер» әдісі арқылы бір-бірінің үй тапсырмаларын тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді. Карточкадағы сұрақтарға ауызша жауап беріп, қасиеттерін тақтаға жазады. |
Бағалау парағымен жұмыс. Үй тапсырмасын толық орындағаны үшін 1 балл алады. Карточкадағы сұрақтарға дұрыс жауап берсе 1 балл алады. |
Оқулық, дәптер, интерактивті тақта, тақта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 7 минут |
Топтық жұмыс |
Берілген тапсырманы топта талқылап, плакатқа берілген есепті шығарады. Ізделінді шаманы анықтайды. |
Дескриптор: -рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады-1б -санды рационал көрсеткішті дәреже түрінде жазады-1б |
Оқулық, плакат, үлестірмелі қағаздар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 10 минут |
Оқулықтағы №14.5 есеп. Тақтада және орындарында жеке орындауға тапсырылады |
Оқулықтағы тапсырмамен тақтада және орындарында жеке жұмыс жасайды. |
Дескриптор: -Иррационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады-1б -өрнекті ықшамдайды -1б өрнектің мәнін табады -1б |
Оқулық, дәптер, тақта, бағалау парағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 8 минут |
«Кестені толтыр әдістері
«Сәйкестендіру»
«Дешифратор Есептеу, алынған нәтижесін кілтпен сәйкестендіру. «Дәреже көрсеткіші» терминін анықтаған неміс математигінің фамилиясы.
1)
7)
|
Ресурстармен танысады. Жұптық жұмыс жасайды. |
Дескриптор: -рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады-1б - өрнектің мәнін табады– 1б
|
Үлестірмелі қағаздар, дәптер, бағалау парағы.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту «Тест» 7 минут |
ҰБТ кездесетін есептерден тест тапсырмалары.
|
Үлестірмелі қағаздағы тест тапсырмасын жеке орындайды. |
Дескриптор: -1-5 балл аралығында- 0 балл -6-8 дұрыс жауап– 1 балл -9-10 дұрыс жауап -2 балл |
Үлестірмелі қағаздар, бағалау парағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин.
|
«БББ» әдісі арқылы тақырып бойынша кері байланыс жүргізуге және бағалау парағымен жұмыс жасау ұсынылады |
Бүгінгі сабақта Толық түсінгенін, сұрақтары барын, қиындықтар болғанын жазады.
Үй тапсырмасы: № 14.8 есеп. Иррационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін жаттау. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Оқулық, дәптер, үлестірме қағаз, бағлау парағы. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ирроционал теңдеулер және оның жүйелері
Ирроционал теңдеулер және оның жүйелері
|
Бөлім: |
11.2 A Дәреже және түбір. Дәрежелік функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева А. |
|
Күні: |
13.12.24 ж |
|
Сыныбы: 11a |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Иррационал теңдеулер мен олардың жүйелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.4 - иррационал теңдеулер жүйелерін шеше алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- иррационал теңдеулер жүйелерін шеше алады; |
Са бақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут Маңызды тұжырым. 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Амандасу, түгендеу . Психологиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпқа шолу Барлық оқушы қатысады. |
Амандасады. Кезекші сыныпты түгендеп, есеп береді. «Көршіңді тексер» әдісі арқылы бір-бірінің үй тапсырмаларын тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді. Карточкадағы сұрақтарға ауызша жауап беріп, қасиеттерін тақтаға жазады. |
Бағалау парағымен жұмыс. Үй тапсырмасын толық орындағаны үшін 1 балл алады. Карточкадағы сұрақтарға дұрыс жауап берсе 1 балл алады. |
Оқулық, дәптер, интерактивті тақта, тақта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 7 минут |
Топтық жұмыс |
Берілген тапсырманы топта талқылап, плакатқа берілген есепті шығарады. Ізделінді шаманы анықтайды. |
Дескриптор: -рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады-1б -санды рационал көрсеткішті дәреже түрінде жазады-1б |
Оқулық, плакат, үлестірмелі қағаздар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 10 минут |
Оқулықтағы №14.5 есеп. Тақтада және орындарында жеке орындауға тапсырылады |
Оқулықтағы тапсырмамен тақтада және орындарында жеке жұмыс жасайды. |
Дескриптор: -Иррационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады-1б -өрнекті ықшамдайды -1б өрнектің мәнін табады -1б |
Оқулық, дәптер, тақта, бағалау парағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 8 минут |
«Кестені толтыр әдістері
«Сәйкестендіру»
«Дешифратор Есептеу, алынған нәтижесін кілтпен сәйкестендіру. «Дәреже көрсеткіші» терминін анықтаған неміс математигінің фамилиясы.
1)
7)
|
Ресурстармен танысады. Жұптық жұмыс жасайды. |
Дескриптор: -рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады-1б - өрнектің мәнін табады– 1б
|
Үлестірмелі қағаздар, дәптер, бағалау парағы.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту «Тест» 7 минут |
ҰБТ кездесетін есептерден тест тапсырмалары.
|
Үлестірмелі қағаздағы тест тапсырмасын жеке орындайды. |
Дескриптор: -1-5 балл аралығында- 0 балл -6-8 дұрыс жауап– 1 балл -9-10 дұрыс жауап -2 балл |
Үлестірмелі қағаздар, бағалау парағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин.
|
«БББ» әдісі арқылы тақырып бойынша кері байланыс жүргізуге және бағалау парағымен жұмыс жасау ұсынылады |
Бүгінгі сабақта Толық түсінгенін, сұрақтары барын, қиындықтар болғанын жазады.
Үй тапсырмасы: № 14.8 есеп. Иррационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін жаттау. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Оқулық, дәптер, үлестірме қағаз, бағлау парағы. |
шағым қалдыра аласыз























































