|
Білім беру ұйымының атауы |
№36 қазақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі. Жазбаша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калназарова С.Ж. |
|||||
|
Күні: |
07.04.25ж |
|||||
|
Сынып: |
3 Д |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№142 сабақ. Ішкі жиын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.3 сандар жиынының ішкі жиындарын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандар жиынының ішкі жиынын құруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді. (Леонардо да Винчи) |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Екі көз не үшін керек? Бар жақсылықты көру үшін. Екі құлақ не үшін керек? Ақыл – кеңес тыңдау үшін. Екі қол не үшін керек? Елге көмек беру үшін керек. Екі аяқ не үшін керек? Шетте жүрсең, Туған жерге жету үшін. Өткенді пысықтау 7-тапсырма Сызба бойынша өрнек құрастырып, оның мәнін тап. 5*121=605 5*120+5=605 4*109=436 4*110-4=436 7*102=714 7*101+7=714 6*119=714 6*120-6=714 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Пракатикалық жұмыс 1-тапсырма Суреттерге қара оларға не бейнеленген? Оларды қандай екі жиынға бөлуге болады? Тапсырманы қима қағаздардың көмегңмен орында. ЕҚБ 2-тапсырма Досыңа түсіндір Бос жиын кез келген жиынның ішкі жиыны болып табылады. Жмындарға қара. Оларға атау бер. Ортақ қасиеттерін ата. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Екі жиынның элементтерін атап, ортақ қасиеттерін анықта A=( Қыран, бүркіт,құмай) В=(Қыран, бүркіт,құмай, торғай, бұлбұл) А жиыны В жиынның ішкі жиыны A<B Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма Эйлер-Венн диаграммасы арқылы әрбір жиынның элементтерін жаз
Топтық жұмыс 6-тапсырма Эйлер-Венн диаграммасы арқылы әрбір жиынның элементтерін жаз. Екі ішкі жиын құруға бола ма?
7-тапсырма Есепте. Суретте не бейнеленгенін түсіндір. 346+48*4=346+192=538 (540+360):3=900:3=300 807-243*2=807-486=321 Ж: Су айналымы бейнеленген 8-тапсырма Есептерді шығар Қысқаша шарты: Дүйсенбі,сәрсенбі,жұма-34т балық Сейсенбі,бейсенбі, сенбі-96т балық Жексенбі – демалыс Бір аптада-?т балық Шешуі:Бір аптада 6 күн бар деп есептейміз. Бір аптада: 34*3+96*3102+288390т Ж: бір аптада 390т балық жеткізілді. Зерттеушілік тапсырма 9-тапсырма Текшелерді әртүрлі неше тәсілмен орналастыруға болады? 1-тәсіл:А жәшігіне 1қызыл,1 ақ Б жәшігіне 1 қызыл, 2 жасыл 2-тәсіл: А жәшігіне 1 қызыл, 1 жасыл Б жәшігіне 1 қызыл, 1 ақ, 1 жасыл 3-тәсіл: А жәшігіне 1ақ, 1 жасыл Б жәшігіне 1 жасыл, 2 қызыл Үй тапсырмасы 4-тапсырма Жиындарға қара. Олардың элементтерін ата. Жиындарды қалай атауға болады? Жиындардың қатынасын жаз.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Диаграммамен жұмыс жасайды Есептеу жасайды Есеп шығарады Текшелерді орналастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Сызба бойынша өрнек құрастырып, оның мәнін табады-1б
Дескриптор: Суреттегі заттарды екі жиынға бөледі-1б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар!
Дескриптор: Екі жиынның элементтерін атап, ортақ қасиеттерін анықтайды-1б Тамаша! Дескриптор: Диаграмма арқылы әрбір жиынның элементтерін жазады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Диаграмма арқылы әрбір жиынның элементтерін жазады-1б Екі ішкі жиын құрады-1б Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1б Керемет!
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Текшелерді әртүрлі тәсілдермен үлкен текшелерге орналастырады-1б Тамаша!
«СМС» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Жиын сызбалары Суреттер
Венн диаграммасы Оқулық Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Текшелер Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ішкі жиын
Ішкі жиын
|
Білім беру ұйымының атауы |
№36 қазақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі. Жазбаша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калназарова С.Ж. |
|||||
|
Күні: |
07.04.25ж |
|||||
|
Сынып: |
3 Д |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№142 сабақ. Ішкі жиын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.3 сандар жиынының ішкі жиындарын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандар жиынының ішкі жиынын құруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді. (Леонардо да Винчи) |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Екі көз не үшін керек? Бар жақсылықты көру үшін. Екі құлақ не үшін керек? Ақыл – кеңес тыңдау үшін. Екі қол не үшін керек? Елге көмек беру үшін керек. Екі аяқ не үшін керек? Шетте жүрсең, Туған жерге жету үшін. Өткенді пысықтау 7-тапсырма Сызба бойынша өрнек құрастырып, оның мәнін тап. 5*121=605 5*120+5=605 4*109=436 4*110-4=436 7*102=714 7*101+7=714 6*119=714 6*120-6=714 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Пракатикалық жұмыс 1-тапсырма Суреттерге қара оларға не бейнеленген? Оларды қандай екі жиынға бөлуге болады? Тапсырманы қима қағаздардың көмегңмен орында. ЕҚБ 2-тапсырма Досыңа түсіндір Бос жиын кез келген жиынның ішкі жиыны болып табылады. Жмындарға қара. Оларға атау бер. Ортақ қасиеттерін ата. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Екі жиынның элементтерін атап, ортақ қасиеттерін анықта A=( Қыран, бүркіт,құмай) В=(Қыран, бүркіт,құмай, торғай, бұлбұл) А жиыны В жиынның ішкі жиыны A<B Ұжымдық жұмыс 5-тапсырма Эйлер-Венн диаграммасы арқылы әрбір жиынның элементтерін жаз
Топтық жұмыс 6-тапсырма Эйлер-Венн диаграммасы арқылы әрбір жиынның элементтерін жаз. Екі ішкі жиын құруға бола ма?
7-тапсырма Есепте. Суретте не бейнеленгенін түсіндір. 346+48*4=346+192=538 (540+360):3=900:3=300 807-243*2=807-486=321 Ж: Су айналымы бейнеленген 8-тапсырма Есептерді шығар Қысқаша шарты: Дүйсенбі,сәрсенбі,жұма-34т балық Сейсенбі,бейсенбі, сенбі-96т балық Жексенбі – демалыс Бір аптада-?т балық Шешуі:Бір аптада 6 күн бар деп есептейміз. Бір аптада: 34*3+96*3102+288390т Ж: бір аптада 390т балық жеткізілді. Зерттеушілік тапсырма 9-тапсырма Текшелерді әртүрлі неше тәсілмен орналастыруға болады? 1-тәсіл:А жәшігіне 1қызыл,1 ақ Б жәшігіне 1 қызыл, 2 жасыл 2-тәсіл: А жәшігіне 1 қызыл, 1 жасыл Б жәшігіне 1 қызыл, 1 ақ, 1 жасыл 3-тәсіл: А жәшігіне 1ақ, 1 жасыл Б жәшігіне 1 жасыл, 2 қызыл Үй тапсырмасы 4-тапсырма Жиындарға қара. Олардың элементтерін ата. Жиындарды қалай атауға болады? Жиындардың қатынасын жаз.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Диаграммамен жұмыс жасайды Есептеу жасайды Есеп шығарады Текшелерді орналастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Сызба бойынша өрнек құрастырып, оның мәнін табады-1б
Дескриптор: Суреттегі заттарды екі жиынға бөледі-1б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар!
Дескриптор: Екі жиынның элементтерін атап, ортақ қасиеттерін анықтайды-1б Тамаша! Дескриптор: Диаграмма арқылы әрбір жиынның элементтерін жазады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Диаграмма арқылы әрбір жиынның элементтерін жазады-1б Екі ішкі жиын құрады-1б Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1б Керемет!
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Текшелерді әртүрлі тәсілдермен үлкен текшелерге орналастырады-1б Тамаша!
«СМС» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Жиын сызбалары Суреттер
Венн диаграммасы Оқулық Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Текшелер Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





















