|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
16.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ішкі жиын 142-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.3 сандар жиынының ішкі жиындарын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандар жиынының ішкі жиынын құруды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №5, 31 –бет 876 : 2 – 672 : 4 +(1000 – 703) = 438 – 168 = 270 + 297=567 (315 * 3 -179 * 4) -65 + 768 = 945 – 716 = 229-65=164 + 768 =932 «Ой қозғау» әдісі Суреттерге қара. Оларда не бейнеленген? Оларды қандай екі жиынға бөлуге болады? Тапсырманы қима қағаздардың көмегімен орында. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сандар жиынының ішкі жиынын құруды үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Қима қағаздардың көмегімен тапсырманы орындайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Жиындарға қара. Оларға атау бер. Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықта. Оларды қалай бейнелеп көрсетуге болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ішкі жиын деген не? |
Жиындарға атау береді Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші жиынға атау береді-1б -екінші жиынға атау береді-1б -ортақ қасиеттерін анықтайды-1б -ортақ қасиеттерін бейнелеп көрсетеді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 33–бет дәптер қалам |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Жиындарға қара. Олардың элементтерін ата. Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықта ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Жиындардың элементтерін атайды Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықтайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші жиынның элементтерін атайды-1б -екінші жиынның элементтерін атайды-1б -жиындардың элементтерінің ортақ қасиеттерін анықтайды-1б -ішкі жиынжды анықтайды-1б -екі жиынның қатынасының белгісін қойып жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3(а), 34-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма №4, 34-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ішкі жиын 142-сабақ ҚМЖ 3-сынып
Ішкі жиын 142-сабақ ҚМЖ 3-сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
16.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ішкі жиын 142-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.3 сандар жиынының ішкі жиындарын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандар жиынының ішкі жиынын құруды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №5, 31 –бет 876 : 2 – 672 : 4 +(1000 – 703) = 438 – 168 = 270 + 297=567 (315 * 3 -179 * 4) -65 + 768 = 945 – 716 = 229-65=164 + 768 =932 «Ой қозғау» әдісі Суреттерге қара. Оларда не бейнеленген? Оларды қандай екі жиынға бөлуге болады? Тапсырманы қима қағаздардың көмегімен орында. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сандар жиынының ішкі жиынын құруды үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Қима қағаздардың көмегімен тапсырманы орындайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Жиындарға қара. Оларға атау бер. Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықта. Оларды қалай бейнелеп көрсетуге болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ішкі жиын деген не? |
Жиындарға атау береді Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші жиынға атау береді-1б -екінші жиынға атау береді-1б -ортақ қасиеттерін анықтайды-1б -ортақ қасиеттерін бейнелеп көрсетеді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 33–бет дәптер қалам |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Жиындарға қара. Олардың элементтерін ата. Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықта ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Жиындардың элементтерін атайды Екі жиын элементтерінің ортақ қасиеттерін анықтайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші жиынның элементтерін атайды-1б -екінші жиынның элементтерін атайды-1б -жиындардың элементтерінің ортақ қасиеттерін анықтайды-1б -ішкі жиынжды анықтайды-1б -екі жиынның қатынасының белгісін қойып жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3(а), 34-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма №4, 34-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













