|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ит – адамның досы («Көшер кезде» Б.Соқпақбаев) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1. Шығармаға байланысты өз ойын білдіреді; шығармашылық жұмысқа дағдысын жетілдіреді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын білдіреді, шығармашылық жұмысқа дағдыланады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 3 топқа бөліп аламын: «Ұлттық нақыштар» 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Таланттылар»
Балалар, айтыңдаршы, өткен сабақта біз қандай тақырыпты өттік? Сендердің тақырыпты түсінгендеріңді тексеру үшін сендерге қызықты ойын алып келдім; Дайынбыз ба? «Найзағай әдісі» (топтық жұмыс)
Бақасы қойдай шулаған» деп ақын қай көл туралы айтты? (Балқаш)
Жарайсыңдар!
Жаңа сабаққа кіріспе: Балалар,бүгін жеті қазынаның бірі, адамдардың досы – ит туралы өтеміз. Сабақтың мақсаты: Аңыз, шешендік сөз, батырлар жыры,фантастикалық әңгімелердің жанрлық ерекшелігін анықтау; Балалар, бәріміздің асырағымыз келетін жануарымыз немесе жәндігіміз боалды иә? Қане, тақтадағы суреттерді ала отырып,неге осы жануарды асырғың келетінін айтамыз; Балалар, Бердібек Соқпақбаевтың қандай шығармаларын оқыдық? Бүгін біз Бердібек Соқпақбаевтың өздерің сияқты балаларға арнап жазған «Көшер кезде» деген керемет туындысымен танысатын боламыз;
1 – тапсырма (жеке жұмыс)
Жаңа сөзікпен жұмыс: Середей – сорайған,ұзарған Аманат – біреуге тапсыру Басына күн туған – қиыншылыққа тап болған 2 – тапсырма Балалар, әңгіме ұнады ма? Онда осы шығарма бойынша сендерге сұрақтар қойып жіберейін: «Сиқырлы қалам» әдісі (жұптық жұмыс)
Жарайсыңдар! 3 – тапсырма (жеке жұмыс) «Планшет» әдісі Әбекеңнің қолында қалған Майлыаяқтың тағдыры қалай болғанын қысқаша өз қиялыңмен жаз; Балалар, қазақта «Жеті қазына» деегн ұғым бар екенін білесіңдер ме? Онда осы жеті қазына туралы әнімізді айтайық: СЕРГІТУ СӘТІ https://youtu.be/BmX_m5x16JU?si=jlbFny3caDtrruPE 4 – тапсырма (дәптермен жұмыс) Балалар, мінездеу деген не? (Мінездеу – көркем шығармада кейіпкердің мінез – құлқын,сенім- нанымын,көзқарасын,көңіл күйін суреттеу; Мінездеу – сол кейіпкердің жағымды – жағымсыз әркеттері, сөйлеу мәдениеті,үлгі боларлық қылықтары арқылы көрінеді; Мәтіндегі кез – келген бір кейіпкерді сипатта:
5 – тапсырма (топтық жұмыс) «Әжемнің бауырсағы» әдісі
«Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 104 бет үй жұмысы ИТ түрлері туралы қызықты деректер тауыпә әңгімелеп келуге дайындалу) |
Амандасады Топқа бөлінеді Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді Ө.Тұрманжановтың «Балқаш көлше барайық» өлеңі Т.Молдағалиевтың (Көл»өлеңі бойынша
Берілген сурет бойынша қай жануарды асырағысы келетіндігі туралы айтады Берілген әңгімені оқиды; Сөздіктермен жұмыс жасайды Әңгіме бойынша сұрақтарға жауап береді Майлыаяқтың тағдыры туралы
қысқаша әңгіме жазады «Жеті қазына» туралы әні айтады Дәптермен жұмыс жасайды Қортынды сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс береді Үйге тапсырма алады |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ит – адамның досы («Көшер кезде» Б.Соқпақбаев) 4 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ит – адамның досы («Көшер кезде» Б.Соқпақбаев) 4 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Ит – адамның досы («Көшер кезде» Б.Соқпақбаев) платформалы0 ойындармен жасалған ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















