|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ит – адамның досы |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
4.2.4.1. аңыз, шешендік сөздер, батырлар жыры,фантастикалық әңгімелердің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; 4.2.5.1. мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрлымын сюжеттің басталуы,дамуы, шиеленісуі,шарықтау шегі,шешімі) анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын білдіреді Шығармашылық жұмысқа дағдыланады Мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрлымын сюжеттің басталуы,дамуы, шиеленісуі,шарықтау шегі,шешімі) анықтау |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуалды жақсартуға қатысады «Шам әдісі» Жақсы тілектер уақыты Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: («Қазақстан көлдері») https://jeopardylabs.com/play/65677241d2
Жарайсыңдар! Тақырыпты ашу: Балалар, айтыңдаршы, үйлеріңде қандай үй жануарлары бар? Өздерің қандай үй жануары болғанын қалар едің? Үлестірмелі суреттер бойынша жұмыс (ЖИ animal 4D) Балалар, біз бүгін үй жануарлары оның ішінде ит туралы өтеміз; Сабақтың мақсаты: Өз ойын білдіреді Шығармашылық жұмысқа дағдыланады Мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрлымын сюжеттің басталуы,дамуы, шиеленісуі,шарықтау шегі,шешімі) анықтау Балалар, алдымен бүгінгі әңгіме авторы Бердібек Соқпақбаев аталарыңмен танысып алайық: AR/VR шынайылық кубы (ЖИ) 1 – тапсырма «Көшер кезде»
2 – тапсырма Ұлттық құндылықты дәріптеу ФС тапсырмасы «Шаңырақ» әдісі «Жеті қазына» Әр киіз үйдің астындағы жеті қазынаны таңдап, талдау жасайды;
3 – тапсырма (жұптық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау – диалог (жұмыс парағына бірлесе отырып, өз нұсқаларын жазады) Ит иесінің орнында болсаңдар не істер едіңдер? СЕРГІТУ СӘТІ (оюлар биі) 4 – тапсырма (топтық жұмыс) 1 -топ «Кардиограмма» әдісі Мәтінді оқығанда қандай сезімде болғаныңды қағазға түсір.
Қуаныш, реніш, қорқыныш, шаттық Сұрақ: неліктен ондай сезімде болдың? 2 – топ Әбекеңнің қолында қаған Майлыаяқтың тағдыры қалай болғанын топта талқылап жазыңдар; 3 – топ Мәтіндегі кейіпкерлердің: Зағипа,Еркін,Әбеке,Майлыаяқ – іс – әрекеттерін сипаттаңдар; мінездеме беріңдер;
«Ақсүйек» ойыны 1) Әңгіме авторы қай жерде дүниеге келді? (Нарынқол) 2) Майлыаяқтың тұрқы қандай еді? (тазы тұқымына ұқсас) 3) Майлыаяқ кішкентай балаларға қалай қараған? (еркелеп бірге ойнап) 4) Үй – іші қайда көшпекші? (Алматы қаласына) 5) иттің егесінің аты? (Еркін) 6) Зағипа Майлыаяқты үйдегі кіммен қатар деді? (Жамал қызымен қатар туған) 7) Еркін неліктен Майлыаяқты қалаға алып кете алмады? (қалада дайын тұрған өз үйлері болмағандықтан) 8) Әбекең Майлыаяқтың көңілін аулау үшін не алып келді? (жарты таба нан) 9) Шығарма автордың қай романынан үзінді? («Өлгендер қайта келмейді) Үйге: ит туралы қызықты деректер жинап келу; «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Жасанды иетеллект арқылы жануарларға шолу жасайды Сабақ мақсатымен танысады Автордың өмірбаянына шолу Оқулықпен жұмыс
Жеті қазына Оларға не жатады? Анықтау Талдау Жұптаса отырып, ит иесінің орнында не істерін жазады Сергіту сәтіне қатысады Топтық жұмыстарды орындайды Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйген тапсырма алады Кері байланыс береді |
Оқушылар алған ұпайларын бағалау парағына түсіреді Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әңгімені түсініп оқиды – 1 б Шығарманың композициялық құрлымын анықтайды – 1 б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ:
Тамаша! Дескриптор: Жеті қазына түрлеріне дұрыс таладу жасайды – 1 б ҚБ: Өте жақсы Дескриптор: Сұраққа жауап жазады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Оқиға топта талдайды – 1 б Өз тұжырымдарын ұсынады – 1 б Өз ойларын дәледейді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: Жарайсың! |
Слайд https://jeopardylabs.com/play/65677241d2
Оқулық
Үлестірмелі қағаз
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ит адамның досы "Көшер кезде" 4 сынып
Ит адамның досы "Көшер кезде" 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ит – адамның досы |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
4.2.4.1. аңыз, шешендік сөздер, батырлар жыры,фантастикалық әңгімелердің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; 4.2.5.1. мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрлымын сюжеттің басталуы,дамуы, шиеленісуі,шарықтау шегі,шешімі) анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын білдіреді Шығармашылық жұмысқа дағдыланады Мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрлымын сюжеттің басталуы,дамуы, шиеленісуі,шарықтау шегі,шешімі) анықтау |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуалды жақсартуға қатысады «Шам әдісі» Жақсы тілектер уақыты Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: («Қазақстан көлдері») https://jeopardylabs.com/play/65677241d2
Жарайсыңдар! Тақырыпты ашу: Балалар, айтыңдаршы, үйлеріңде қандай үй жануарлары бар? Өздерің қандай үй жануары болғанын қалар едің? Үлестірмелі суреттер бойынша жұмыс (ЖИ animal 4D) Балалар, біз бүгін үй жануарлары оның ішінде ит туралы өтеміз; Сабақтың мақсаты: Өз ойын білдіреді Шығармашылық жұмысқа дағдыланады Мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрлымын сюжеттің басталуы,дамуы, шиеленісуі,шарықтау шегі,шешімі) анықтау Балалар, алдымен бүгінгі әңгіме авторы Бердібек Соқпақбаев аталарыңмен танысып алайық: AR/VR шынайылық кубы (ЖИ) 1 – тапсырма «Көшер кезде»
2 – тапсырма Ұлттық құндылықты дәріптеу ФС тапсырмасы «Шаңырақ» әдісі «Жеті қазына» Әр киіз үйдің астындағы жеті қазынаны таңдап, талдау жасайды;
3 – тапсырма (жұптық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау – диалог (жұмыс парағына бірлесе отырып, өз нұсқаларын жазады) Ит иесінің орнында болсаңдар не істер едіңдер? СЕРГІТУ СӘТІ (оюлар биі) 4 – тапсырма (топтық жұмыс) 1 -топ «Кардиограмма» әдісі Мәтінді оқығанда қандай сезімде болғаныңды қағазға түсір.
Қуаныш, реніш, қорқыныш, шаттық Сұрақ: неліктен ондай сезімде болдың? 2 – топ Әбекеңнің қолында қаған Майлыаяқтың тағдыры қалай болғанын топта талқылап жазыңдар; 3 – топ Мәтіндегі кейіпкерлердің: Зағипа,Еркін,Әбеке,Майлыаяқ – іс – әрекеттерін сипаттаңдар; мінездеме беріңдер;
«Ақсүйек» ойыны 1) Әңгіме авторы қай жерде дүниеге келді? (Нарынқол) 2) Майлыаяқтың тұрқы қандай еді? (тазы тұқымына ұқсас) 3) Майлыаяқ кішкентай балаларға қалай қараған? (еркелеп бірге ойнап) 4) Үй – іші қайда көшпекші? (Алматы қаласына) 5) иттің егесінің аты? (Еркін) 6) Зағипа Майлыаяқты үйдегі кіммен қатар деді? (Жамал қызымен қатар туған) 7) Еркін неліктен Майлыаяқты қалаға алып кете алмады? (қалада дайын тұрған өз үйлері болмағандықтан) 8) Әбекең Майлыаяқтың көңілін аулау үшін не алып келді? (жарты таба нан) 9) Шығарма автордың қай романынан үзінді? («Өлгендер қайта келмейді) Үйге: ит туралы қызықты деректер жинап келу; «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Жасанды иетеллект арқылы жануарларға шолу жасайды Сабақ мақсатымен танысады Автордың өмірбаянына шолу Оқулықпен жұмыс
Жеті қазына Оларға не жатады? Анықтау Талдау Жұптаса отырып, ит иесінің орнында не істерін жазады Сергіту сәтіне қатысады Топтық жұмыстарды орындайды Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйген тапсырма алады Кері байланыс береді |
Оқушылар алған ұпайларын бағалау парағына түсіреді Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әңгімені түсініп оқиды – 1 б Шығарманың композициялық құрлымын анықтайды – 1 б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ:
Тамаша! Дескриптор: Жеті қазына түрлеріне дұрыс таладу жасайды – 1 б ҚБ: Өте жақсы Дескриптор: Сұраққа жауап жазады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Оқиға топта талдайды – 1 б Өз тұжырымдарын ұсынады – 1 б Өз ойларын дәледейді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: Жарайсың! |
Слайд https://jeopardylabs.com/play/65677241d2
Оқулық
Үлестірмелі қағаз
|
||
шағым қалдыра аласыз


















