Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады?

Материал туралы қысқаша түсінік
Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір біріне ұқсас болмады?
Материалдың қысқаша нұсқасы

Мектеп:


Педагогтың Т.А.Ә (бар болған жағдайда)


Пәні:

Дүниежүзі тарихы

Күні:


Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады?

Оқу мақсаты:

- Әртүрлі елдердің бір уақыт кезеңіндегі тарихи оқиғаларын салыстыру арқылы ұлттық мемлекеттердің (Италия, Германия) қалыптасу маңызын анықтау;

- Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «ұлтшылдық» ұғымдарын қолдану

Сабақтың мақсаты:

- Әртүрлі елдердің бір уақыт кезеңіндегі тарихи оқиғаларын салыстыру арқылы ұлттық мемлекеттердің (Италия, Германия) қалыптасу маңызын анықтайды;

- Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «ұлтшылдық» ұғымдарын қолданады



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі, уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5-7 мин)

Оқушылармен амандасады, сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарын таныстырады.

Сұрақ қояды: ХІХғ. Еуропа картасын көрсетіп, «Неге Италия мен Германия бір уақытта біріге бастады?»

Тыңдайды, дәптерін дайындайды


Өз болжамдарын айтады




Ауызша мадақтау

Презентация, слайд-шоу


Саяси карта

Сабақтың ортасы (30-35 мин)

1-тапсырма: Адасқан сөздер.

Қажетті сөздер: Венеция, ІІІ Наполеон, Ломбардия, Пломбьер

Сыртқы саясатта Кавур Франция императоры ___ қолдауына қол жеткізуге ұмтылды. Франция императоры мен Кавурдың арасында 1858 жылы ___ қаласында құпия кездесу өтті. Франция ___ мен ___ азат етуге және оны айырбас түрінде беруге тиіс болды.

2-тапсырма: Кестені толтыр.

Соғыстар

Уақыты

Нәтеже

Австрия-Пруссия-Дания



Австрия-Пруссия



Франция-Пруссия



3-тапсырма: «Ханшайымды құтқар» квесті.

ХІХғ. Ортасындағы Пруссия саясаты қандай болды?

Отто фон Бисмарк ел басқаруда қандай реформаға көңіл бөлді?

Италияның бірігуіндегі басты қарсыласы кім?

І Вильгельмнің мақсаты қандай болды?

Камилло Кавур қандай саясатты ұстанды?

Италияның бірігуіндегі басты 2 тұлғаны атаңыз, дәлел келтіріңіз.


Сөздердің дұрыс орнын анықтап жазады











Берілген кестені толтырады.

АПД соғысы-1864-Пруссия Шлезвигті, Австрия Гольштейнді иемденеді

АП соғысы-1866-Австрия жеңілді, Солтүстікгермандық Одақ құрылды

ФП соғысы-1868-1870-Франция жеңілді, ІІІ Наполеон режимі құлады


Квестті орындап, берілген сұрақтарға жауап береді




Дескриптор:

Барлық бос орындарды дұрыс толтырды – 3 балл










Дескриптор:

АПД соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл

АП соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл

ФП соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл


Дескриптор:

Италия мен Германияның бірігуіне қатысты тарихи оқиғаларды дұрыс анықтады – 2 балл

Ұлттық мемлекеттің қалыптасу маңызын түсіндірді – 1 балл

Тарихи ұғымды дұрыс қолданды – 1 балл


Жұмыс дәптер












Жұмыс дәптер, кесте










Сабақтың соңы (5 мин)

Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі

Қызыл түс – түсінген жоқпын;

Сары түс – әлі де практика қажет, сұрақтар бар;

Жасыл түс – барлығы түсінікті.

Үй тапсырмасы: Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады?

«Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жасайды


Көрнекіліктер: бағдаршам, стикерлер



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.02.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі