|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтың Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
|
|
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады? |
|
|
Оқу мақсаты: |
- Әртүрлі елдердің бір уақыт кезеңіндегі тарихи оқиғаларын салыстыру арқылы ұлттық мемлекеттердің (Италия, Германия) қалыптасу маңызын анықтау; - Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «ұлтшылдық» ұғымдарын қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Әртүрлі елдердің бір уақыт кезеңіндегі тарихи оқиғаларын салыстыру арқылы ұлттық мемлекеттердің (Италия, Германия) қалыптасу маңызын анықтайды; - Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «ұлтшылдық» ұғымдарын қолданады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі, уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы (5-7 мин) |
Оқушылармен амандасады, сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарын таныстырады. Сұрақ қояды: ХІХғ. Еуропа картасын көрсетіп, «Неге Италия мен Германия бір уақытта біріге бастады?» |
Тыңдайды, дәптерін дайындайды Өз болжамдарын айтады |
Ауызша мадақтау |
Презентация, слайд-шоу Саяси карта |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (30-35 мин) |
1-тапсырма: Адасқан сөздер. Қажетті сөздер: Венеция, ІІІ Наполеон, Ломбардия, Пломбьер Сыртқы саясатта Кавур Франция императоры ___ қолдауына қол жеткізуге ұмтылды. Франция императоры мен Кавурдың арасында 1858 жылы ___ қаласында құпия кездесу өтті. Франция ___ мен ___ азат етуге және оны айырбас түрінде беруге тиіс болды. 2-тапсырма: Кестені толтыр.
3-тапсырма: «Ханшайымды құтқар» квесті. ХІХғ. Ортасындағы Пруссия саясаты қандай болды? Отто фон Бисмарк ел басқаруда қандай реформаға көңіл бөлді? Италияның бірігуіндегі басты қарсыласы кім? І Вильгельмнің мақсаты қандай болды? Камилло Кавур қандай саясатты ұстанды? Италияның бірігуіндегі басты 2 тұлғаны атаңыз, дәлел келтіріңіз.
|
Сөздердің дұрыс орнын анықтап жазады
Берілген кестені толтырады. АПД соғысы-1864-Пруссия Шлезвигті, Австрия Гольштейнді иемденеді АП соғысы-1866-Австрия жеңілді, Солтүстікгермандық Одақ құрылды ФП соғысы-1868-1870-Франция жеңілді, ІІІ Наполеон режимі құлады
Квестті орындап, берілген сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: Барлық бос орындарды дұрыс толтырды – 3 балл
Дескриптор: АПД соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл АП соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл ФП соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл
Дескриптор: Италия мен Германияның бірігуіне қатысты тарихи оқиғаларды дұрыс анықтады – 2 балл Ұлттық мемлекеттің қалыптасу маңызын түсіндірді – 1 балл Тарихи ұғымды дұрыс қолданды – 1 балл
|
Жұмыс дәптер
Жұмыс дәптер, кесте
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі Қызыл түс – түсінген жоқпын; Сары түс – әлі де практика қажет, сұрақтар бар; Жасыл түс – барлығы түсінікті. Үй тапсырмасы: Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады? |
«Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жасайды |
|
Көрнекіліктер: бағдаршам, стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір біріне ұқсас болмады?
Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір біріне ұқсас болмады?
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтың Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
|
|
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады? |
|
|
Оқу мақсаты: |
- Әртүрлі елдердің бір уақыт кезеңіндегі тарихи оқиғаларын салыстыру арқылы ұлттық мемлекеттердің (Италия, Германия) қалыптасу маңызын анықтау; - Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «ұлтшылдық» ұғымдарын қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Әртүрлі елдердің бір уақыт кезеңіндегі тарихи оқиғаларын салыстыру арқылы ұлттық мемлекеттердің (Италия, Германия) қалыптасу маңызын анықтайды; - Тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «ұлтшылдық» ұғымдарын қолданады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі, уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы (5-7 мин) |
Оқушылармен амандасады, сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарын таныстырады. Сұрақ қояды: ХІХғ. Еуропа картасын көрсетіп, «Неге Италия мен Германия бір уақытта біріге бастады?» |
Тыңдайды, дәптерін дайындайды Өз болжамдарын айтады |
Ауызша мадақтау |
Презентация, слайд-шоу Саяси карта |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (30-35 мин) |
1-тапсырма: Адасқан сөздер. Қажетті сөздер: Венеция, ІІІ Наполеон, Ломбардия, Пломбьер Сыртқы саясатта Кавур Франция императоры ___ қолдауына қол жеткізуге ұмтылды. Франция императоры мен Кавурдың арасында 1858 жылы ___ қаласында құпия кездесу өтті. Франция ___ мен ___ азат етуге және оны айырбас түрінде беруге тиіс болды. 2-тапсырма: Кестені толтыр.
3-тапсырма: «Ханшайымды құтқар» квесті. ХІХғ. Ортасындағы Пруссия саясаты қандай болды? Отто фон Бисмарк ел басқаруда қандай реформаға көңіл бөлді? Италияның бірігуіндегі басты қарсыласы кім? І Вильгельмнің мақсаты қандай болды? Камилло Кавур қандай саясатты ұстанды? Италияның бірігуіндегі басты 2 тұлғаны атаңыз, дәлел келтіріңіз.
|
Сөздердің дұрыс орнын анықтап жазады
Берілген кестені толтырады. АПД соғысы-1864-Пруссия Шлезвигті, Австрия Гольштейнді иемденеді АП соғысы-1866-Австрия жеңілді, Солтүстікгермандық Одақ құрылды ФП соғысы-1868-1870-Франция жеңілді, ІІІ Наполеон режимі құлады
Квестті орындап, берілген сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: Барлық бос орындарды дұрыс толтырды – 3 балл
Дескриптор: АПД соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл АП соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл ФП соғысы мен нәтежесін дұрыс жазды – 1 балл
Дескриптор: Италия мен Германияның бірігуіне қатысты тарихи оқиғаларды дұрыс анықтады – 2 балл Ұлттық мемлекеттің қалыптасу маңызын түсіндірді – 1 балл Тарихи ұғымды дұрыс қолданды – 1 балл
|
Жұмыс дәптер
Жұмыс дәптер, кесте
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі Қызыл түс – түсінген жоқпын; Сары түс – әлі де практика қажет, сұрақтар бар; Жасыл түс – барлығы түсінікті. Үй тапсырмасы: Италия мен Германияның бірігу жолдары қаншалықты бір-біріне ұқсас болмады? |
«Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жасайды |
|
Көрнекіліктер: бағдаршам, стикерлер |
шағым қалдыра аласыз













