|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: "Генерал С.Қ.Нұрмағамбетов атындағы Газ заңдары "Жас ұлан" республикалық мектебі". Күні: Мұғалімнің аты – жөні: Пармонова Г.Р. Сынып: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Изопроцесстер. Изопроцесстер графиктері. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта кол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.2.2 - тұрақты температура кезінде қысымның газ көлеміне тәуелділігін зерттеу (Бойль-Мариотт заңы); 10.3.2.3 - тұрақты қысым кезінде газ көлемінің температураға тәуелділігін зерттеу (Гей-Люссак заңы); 10.3.2.4 - тұрақты көлем кезінде қысымның газ температурасына тәуелділігін зерттеу (Шарль заңы); 10.3.2.5 - газ заңдарын сандық және графиктік есептер шығаруда қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Изопроцесстерді практикада қолдану |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушылардың барлығы: Изопроцесстерді біледі және түсінеді Оқушылардың көпшілігі: Изпроцесстерді практикада колданады Оқушылардың кейбіреуі: Изопроцесстерді талдайды және жинақтау арқылы бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Материалды талқылау кезінде сөйлеу және дағыдыларын дамыту. Пәндік лексика және терминология :
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушының шығармашылық қабілеттерін дамыту және өз білімін қорыту және жүйелеу мүмкіндігін жалғастыру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Химия |
|||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Зерттеу құрылымының негізгі принциптерін білу, Менделеев кестесі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, сыныпты түгелдеу, яғни сабақта жоқ оқушыларды белгілеу. Психологиялық ахуал. «Шаттық шеңбері» Оқушылар бір-біріне деген жылы лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу. Суреттер арқылы «Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбына жетелеу |
Оқулық Кронграт Б., Қазақбаева Д. М., Имамбеков О., Қыстаубаев Т. «Физика 10 – сынып» |
||||||||||||||||||||||||
Жалғасы
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
негізгі теңдеуі
серпімді шариктер болып табылатын және өзара әрекеттесуі тек олардың бір-бірімен тікелей немесе ыдыстың қабырғасымен соқтығысуы кезінде ғана білінетін газ - .......
ге арттыру үшін оған қанша жылу мөлшерін беру қажет - ....... |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырып «INSERT» әдісі ( топтардың тақырыптарына сәйкес мәтіндер беріледі) 1 – топқа Изобаралық процесс 2 – топқа Изохоралық процесс 3 – топқа Изотермиялық процесс 4 – топқа Тұрақты қысым және температура «Джигсо» әдісі 1-топ: Суретке карап кімнің заңы, қандай процесс екенін және оның формуласын айтады сонымен қатар графикасын сызып көрсетеді. 1 және 2 суреттегі айырмашылықты түсіндіреді.
1 - сурет
2 - сурет
2 – сурет 2 – топ Суретке карап кімнің заңы, қандай процесс екенін және оның формуласын айтады сонымен қатар графикасын сызып көрсетеді.
3 – топ Суретке карап кімнің заңы, қандай процесс екенін және оның формуласын айтады сонымен қатар графикасын сызып көрсетеді. 1 және 2 суреттегі айырмашылықты түсіндіреді.
1 – сурет
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Пармонова Гулмира Рахматкызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 12 материал табылды
Изопроцесстер. Изопроцесстер графиктері.Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал әр физика пәнінің мұғаліміне қажет.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Жалғасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















