Тақырыбы: «Жабайы жануарлар», «Аюға бәліш»
Мақсаты:
Білімділік мақсаты: Жабайы жануарларымен таныстыру, аталған жануарды көрсете білуге, ажыратуға үйрету. Нұсқауларды түсіне білуге, орындауға үйрету, жабайы жануарлар туралы түсініктерін кеңейту.
Түзету-дамыту мақсаты: Жалпы және ұсақ моторикаларын, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ермексазбен жұмыс жасау дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік мақсаты: Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: Жабайы жануарлар суреттері, «Маша мен аю» үстел үсті театры, фланелеграф, қамыр, тақтайша, дымқыл сүлгі.
Әдісі: әңгімелеу, көрсету, түсіндіру, ертегі, сұрақ-жауап, ойындар арқылы.
Сабақтың түрі : мүсіндеу
Пән -аралық байланыс : тіл дамыту, айналамен таныстыру, көркем әдебиет
Сабақ барысы :
І. Кіріспе бөлімі:
Музыкалық жаттығу.
Жаттығу музыка сеуілдеуімен жүргізіледі.
Қол алысып, қане біз.
Достасайық бәріміз.
Армысын алтын күнім,
Армысын балабақшам.
ІІ. Негізгі бөлімі:
-
Жабайы жануарлар туралы әңгімелесу.
Баланың назарын суреттерге аударып әңгімелесу.
-Суреттерге қарашы, мынау қоян (қасқыр, түлкі, аю). Олар орманда өмір сүреді.
Енді мен саған «Маша мен аю» ертегісін әңгімелеп беремін.
-
Д/ойын: «Бөліктерден бүтінің құрастыр»
Мақсаты: жабайы аңдарды атауға, ажыратуға, бөліктерін табуға үйрету.
Барысы: жабайы жануарлардың суреттерінің зерттеп жетіспеген бөліктерін анықтап фланелеграфқа орналастырады.
-
Мүсіндеу: «Аюға бәліштер»
-
Біздің аюымыз бәліш жақсы көреді екен. Аюға бәліш жасап берейік.
Қамырды үзу, есу, домалақтау, сопақтау әдістерін көрсете отырып бәлішті мүсіндеуге үйрету.
Сергіту сәті:
Қорбандаған аюдың
Құлпынайы көп екен.
Теріп, теріп алайық
Шелегімізге салайық.
-
Енді осы бәліштерді себетіне салып берейік. Аю саған рахметін айтып жатыр.
-
Рахмет саған көп-көп, енді мен үйіме орманға қайтайын.
-
Жұмыс соңында сүлгімен пайдалануға, заттарды орнына жинап қоюға дағдыландыру.
ІІІ. Қорытынды бөлімі:
-Қасқыр, түлкі, қоян, аю жабайы жануарлар. Олар орманда өмір сүреді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жабайы жануарлар" Мухаметкалиева Анар Акановна
"Жабайы жануарлар" Мухаметкалиева Анар Акановна
Тақырыбы: «Жабайы жануарлар», «Аюға бәліш»
Мақсаты:
Білімділік мақсаты: Жабайы жануарларымен таныстыру, аталған жануарды көрсете білуге, ажыратуға үйрету. Нұсқауларды түсіне білуге, орындауға үйрету, жабайы жануарлар туралы түсініктерін кеңейту.
Түзету-дамыту мақсаты: Жалпы және ұсақ моторикаларын, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ермексазбен жұмыс жасау дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік мақсаты: Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: Жабайы жануарлар суреттері, «Маша мен аю» үстел үсті театры, фланелеграф, қамыр, тақтайша, дымқыл сүлгі.
Әдісі: әңгімелеу, көрсету, түсіндіру, ертегі, сұрақ-жауап, ойындар арқылы.
Сабақтың түрі : мүсіндеу
Пән -аралық байланыс : тіл дамыту, айналамен таныстыру, көркем әдебиет
Сабақ барысы :
І. Кіріспе бөлімі:
Музыкалық жаттығу.
Жаттығу музыка сеуілдеуімен жүргізіледі.
Қол алысып, қане біз.
Достасайық бәріміз.
Армысын алтын күнім,
Армысын балабақшам.
ІІ. Негізгі бөлімі:
-
Жабайы жануарлар туралы әңгімелесу.
Баланың назарын суреттерге аударып әңгімелесу.
-Суреттерге қарашы, мынау қоян (қасқыр, түлкі, аю). Олар орманда өмір сүреді.
Енді мен саған «Маша мен аю» ертегісін әңгімелеп беремін.
-
Д/ойын: «Бөліктерден бүтінің құрастыр»
Мақсаты: жабайы аңдарды атауға, ажыратуға, бөліктерін табуға үйрету.
Барысы: жабайы жануарлардың суреттерінің зерттеп жетіспеген бөліктерін анықтап фланелеграфқа орналастырады.
-
Мүсіндеу: «Аюға бәліштер»
-
Біздің аюымыз бәліш жақсы көреді екен. Аюға бәліш жасап берейік.
Қамырды үзу, есу, домалақтау, сопақтау әдістерін көрсете отырып бәлішті мүсіндеуге үйрету.
Сергіту сәті:
Қорбандаған аюдың
Құлпынайы көп екен.
Теріп, теріп алайық
Шелегімізге салайық.
-
Енді осы бәліштерді себетіне салып берейік. Аю саған рахметін айтып жатыр.
-
Рахмет саған көп-көп, енді мен үйіме орманға қайтайын.
-
Жұмыс соңында сүлгімен пайдалануға, заттарды орнына жинап қоюға дағдыландыру.
ІІІ. Қорытынды бөлімі:
-Қасқыр, түлкі, қоян, аю жабайы жануарлар. Олар орманда өмір сүреді.
шағым қалдыра аласыз













