Пән: қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы: |
КММ «№1 Новоишим орта мектебі» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Сулейменова Н.Е. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.04.2023 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 «ВГ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жағажайда |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1* тыңдаған
материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар
орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастырады/кесте толтырады/ мазмұндайды; мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу «Сұрақ- жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап аламын Қазір қай жыл мезгілі? Көктем айлары? Аптаның қай күні? Ауа райы қандай? Сыныпты кәмпиттің түрлеріне қарай 3 топқа бөліп отырғызамын. Психологиялық ахуал қалыптастыру: топтарында отырып, бір – біріне жылы тілектер айтқызу. Үй тапсырмасын тексеру: сөздіктерді еске түсіру. (смайлик тарату) «Ой шақыру» әдісі арқылы тақтада берілген суреттерге қарап, сабақтың тақырыбын болжату Дәптерлеріне күн ретін, сабақтың тақырыбын жаздыру. Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Оқушылар сәлемдеседі Сұрақтарға жауап береді Сынып кәмпиттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. Бір-біріне жылы тілектер айтады. Үй тапсырмасына топпен жауап береді. Сабақтың тақырыбын анықтайды Оқушылар дәптерлеріне күн ретін, сынып жұмысын, сабақтың тақырыбын жазады. Оқушылар сабақтың мақсатымен танысады. |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. Жақсы, жарайсыңдар! Мен де сіздерге сәттілік тілеймін! |
суреттер Слайд суреттер қима қағаздар смайлик тер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-7 минут |
Жаңа сөздермен жұмыс. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. Жағажай- пляж Терең- глубокий Жүземін-плаваю сусын – напиток терең – глубокий алыс – далеко Топтық жұмыс. 1-топ тапсырмасы: Табиғат дегеніміз не? 2-топ тапсырмасы: Табиғат қандай? 3-топ тапсырмасы: Табиғатты қорғау үшін не істеуіміз керек?
Тыңдалым. 1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, берілген тапсырмаларды орындаңдар 1-топ: Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Ол досымен қайда барды? 2. Өзен суы қандай?
2-топ: Мәтіннің мазмұны бойынша суреттерді орналастырыңдар.
3-топ: Мәтін мазмұны бойынша дұрыс, бұрыс кестесін толтырыңдар.
Оқылым. 2-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша бір сұрақтан құрап, жауап беріңдер.
Сергіту сәті: «Бас, иық, тізе, аяқ»
Грамматикалық қоржын Жазылым 3-тапсырма. Тиісті қосымшаларды жаз. (жіктік жалғау қосымшалары) |
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Сөздік дәптерлеріне жазады. Топта оқушылар кластер құрады, оны сыныпта қорғайды. Мәтінді тыңдап, берілген тапсырмаларды орындайды. 1-топ: Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтіннің мазмұны бойынша суреттерді орналастырады. Мәтін мазмұны бойынша дұрыс, бұрыс кестесін толтырады. Мәтін мазмұны бойынша бір сұрақтан құрап, жауап береді. Мен жағажайға барамын. Жағажайда бала көп. Мен жақсы жүземін. Өзеннің суы тұщы. Әжем сусын қайнатып береді. Сусын дәмді. Оқушылар қимылмен сергіту сәтін жасайды. Оқушыларға алдарына карточка таратамын. |
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Қ/Б: «Шапалақтау» әдісі «Бағдаршам» әдісі
Қ/Б: «Бас бармақ» Өзіндік бағалау «Бағдаршам» әдісі «Мадақтау» сөздері Жарайсыңдар! Қ/Б: «Шапалақ» әдісі |
Оқулық Ақ парақтар, маркер, стикер Дәптер, ақ парақтар Слайд, суреттер Кесте Видеокөр сетілім Суреттер слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Оқылым. Айтылым. Тест. Дұрыс нұсқасын айт. 1. Әлібек .... барды.
2. Балалар ..... жүр.
3. Ол жақсы ......
4. Өзеннің суы ......
5. Жағажай .....
6. Әжемнің сусыны ...... А) тәтті Ә) дәмді Үй тапсырмасы: сөздік жаттау, Есте сақта! мәнерлеп оқу -93-бет
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пән:
қазақ тілі
Білім беру ұйымының
атауы:
КММ «№1 Новоишим
орта мектебі»
Бөлім:
Су- тіршілік
көзі
Педагогтың
Т.А.Ә.
Сулейменова
Н.Е.
Күні:
20.04.2023
ж.
Сынып: 3
«ВГ»
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Жағажайда
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты
3.1.3.1* тыңдаған
материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар
орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау;
Сабақтың
мақсаты: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны
бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша
иллюстрациялар орналастырады/кесте толтырады/
мазмұндайды;
мәтін мазмұны мен
кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай?
қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап
береді.
Сабақтың
кезеңі/уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу «Сұрақ- жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап
аламын Қазір қай жыл мезгілі? Көктем айлары? Аптаның қай күні? Ауа райы қандай? Сыныпты кәмпиттің
түрлеріне қарай 3 топқа бөліп отырғызамын. Психологиялық ахуал
қалыптастыру: топтарында отырып, бір – біріне жылы тілектер
айтқызу. Үй тапсырмасын
тексеру: сөздіктерді еске түсіру. (смайлик
тарату) «Ой шақыру» әдісі арқылы тақтада
берілген суреттерге қарап, сабақтың тақырыбын
болжату Дәптерлеріне күн ретін, сабақтың тақырыбын
жаздыру.
Сабақтың мақсатымен
таныстыру Оқушылар сәлемдеседі Сұрақтарға жауап береді Сынып кәмпиттің
түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп
отырады. Бір-біріне жылы тілектер айтады. Үй тапсырмасына топпен жауап
береді. Сабақтың тақырыбын анықтайды Оқушылар дәптерлеріне күн ретін, сынып жұмысын, сабақтың
тақырыбын жазады.
Оқушылар сабақтың
мақсатымен танысады. Мұғалім оқушылардың жауабына қарай
бағалайды.
Жақсы, жарайсыңдар! Мен
де сіздерге сәттілік тілеймін! суреттер Слайд суреттер қима қағаздар смайлик
тер Сабақтың ортасы
5-7 минут Жаңа сөздермен жұмыс. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін
құрастыру. Жағажай- пляж Терең- глубокий Жүземін-плаваю сусын – напиток терең – глубокий алыс – далеко
Топтық
жұмыс.
1-топ тапсырмасы:
Табиғат дегеніміз не?
2-топ тапсырмасы:
Табиғат қандай?
3-топ тапсырмасы:
Табиғатты қорғау үшін не істеуіміз
керек?
Тыңдалым.
1-тапсырма. Мәтінді тыңдап,
берілген тапсырмаларды орындаңдар 1-топ: Тыңдаған
мәтін бойынша сұрақтарға жауап
беріңдер.
1. Ол досымен қайда
барды?
2. Өзен суы
қандай?
2-топ: Мәтіннің
мазмұны бойынша суреттерді
орналастырыңдар.
3-топ: Мәтін мазмұны
бойынша дұрыс, бұрыс кестесін
толтырыңдар.
Оқылым.
2-тапсырма. Мәтін мазмұны
бойынша бір сұрақтан құрап, жауап
беріңдер.
Сергіту сәті: «Бас,
иық, тізе, аяқ»
Грамматикалық
қоржын Жазылым
3-тапсырма. Тиісті қосымшаларды
жаз.
(жіктік жалғау
қосымшалары) Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін
құрастырады. Сөздік дәптерлеріне
жазады. Топта оқушылар кластер құрады, оны сыныпта
қорғайды. Мәтінді тыңдап, берілген тапсырмаларды
орындайды.
1-топ: Тыңдаған
мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтіннің мазмұны бойынша суреттерді
орналастырады.
Мәтін мазмұны
бойынша дұрыс, бұрыс кестесін
толтырады.
Мәтін мазмұны
бойынша бір сұрақтан құрап, жауап
береді. Мен жағажайға барамын. Жағажайда бала көп. Мен жақсы
жүземін. Өзеннің суы тұщы. Әжем сусын қайнатып береді. Сусын
дәмді. Оқушылар қимылмен сергіту сәтін
жасайды. Оқушыларға алдарына карточка
таратамын. Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Қ/Б: «Шапалақтау» әдісі «Бағдаршам» әдісі Қ/Б: «Бас бармақ» Өзіндік бағалау «Бағдаршам» әдісі «Мадақтау» сөздері Жарайсыңдар! Қ/Б: «Шапалақ» әдісі Оқулық Ақ парақтар, маркер, стикер Дәптер, ақ парақтар Слайд, суреттер Кесте Видеокөр сетілім Суреттер слайд
Сабақтың
соңы
Оқылым.
Айтылым. Тест. Дұрыс нұсқасын
айт.
1. Әлібек ....
барды.
А) жағалауға
Ә)
жағажайға
2. Балалар .....
жүр.
А) мектепте Ә) жағажайда
3. Ол жақсы
......
А) жүзеді
Ә) отырады
4. Өзеннің суы
......
А) ащы
Ә) тұщы
5. Жағажай
.....
А) терең
Ә) әдемі
6. Әжемнің сусыны
...... А)
тәтті
Ә)
дәмді
Үй
тапсырмасы: сөздік жаттау, Есте
сақта! мәнерлеп оқу -93-бет
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














