Тексерілді:
|
Бөлім:5.1.С. Жай бөлшектер |
Мектеп: «Шолаққарғалы ауылындағы негізгі мектеп» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мунай Мереке |
||||
|
Сыныбы: 5а Пәні: Математика Күні:15.10.2024ж |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектің негізгі қасиеті |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.14 жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану; 5.1.2.15 жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолданады; -жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіреді; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10минут |
1.Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме! Оқушылардың назарын аудару мақсатында «Көңілді смайликтер» әдісі. 2.Үй жұмысын тексеру:№306 №314 №320 «Білгеніңді бекітсең – білімнің құны артады».Өткен сабақты қайталау. «Сұрақ –жауап»әдісі. -Бөлшектің негізгі қасиеті қандай? -Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? -Жай бөлшек қалай қысқартылады? -Қандай бөлшектер қысқарылмайтын бөлшектер деп аталады? 3.Сабақ мақсатын айту. |
Сәлемедеседі. Смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін көрсетеді. Кезекші оқушы дәптерлерін жинап береді.Екінші дәптерлерін таратып береді. Сұрақтарға жауап беред. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс |
Сдайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
4.«Жұмыла көтерген жүк жеңіл». Практикалық есептер шығару. Тапсырма -1.Бөлшектерді қысқартады.
Тапсырма-2.Берілген бөлшектерге тең бөлшек жазыңдар.
Жауаптары: 25; 1; 1 Тапсырма-3.Тура теңдікті теріп жазыңдар.
Жауаптары:2; 3 5. Деңгейлік тапсырмалар. «Конверттегі сұрақ» әдісі.Жеке жұмыс. «Өзіңе сен, өзіңді алып шығар, еңбегің мен ақылың екі жақтап». Қызыл: Тапсырма-1
Сары:Тапсырма-2
Жасыл:Тапсырма-3
|
Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Ауызша есептің жауабын айтады. Жазбаша тапсырманы орындайды. Жеке жұмыс тапсырмаларын орындап әр тапсырмадан өзіне балл жинайды. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс Дескриптор: -бөлшекті қысқартады; Дескриптор: -тең бөлшектер түрінде жазады; Дескриптор: -тура теңдіктерді теріп жазады; Дескриптор: -бөлшектің негізгі қасиетін қолданады-1 балл -бөлшекті қысқартады-1 балл Дескриптор: -бөлшектің негізгі қасиетін қолданады-1 балл -тура теңдікке айналдырады-1 балл -әріптердің мәнін табады-1 балл -берілген бөлшекке тең бөлшек жазады-1 балл Дескриптор: -ортақ көбейткішті жақша алдына шығарады -1 балл -жақша ішін орындайды-1 балл -бөлшеті қысқартуды орындайды-1 балл -өрнектің мәнін табады-1 Кері байланыс «Бағдаршам» |
Алдамуратова 5 сынып матем.оқулығы Конверттер |
|
|
Сабақтың соңы 5минут |
8.Бағалау 9.Үйге тапсырма Кері байланыс. «СМС хабарлама» әдісі |
Дескриптор арқылы бағаланады Үй тапсырмасын түртіп алады Кері байланыс береді жазбаша 87475276293 |
Жалпы балл-10 |
оқулық |
|
![]()



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөдшектердің негізгі қасиеті.2 сабақ
Тексерілді:
|
Бөлім:5.1.С. Жай бөлшектер |
Мектеп: «Шолаққарғалы ауылындағы негізгі мектеп» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мунай Мереке |
||||
|
Сыныбы: 5а Пәні: Математика Күні:15.10.2024ж |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектің негізгі қасиеті |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.14 жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану; 5.1.2.15 жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолданады; -жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіреді; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10минут |
1.Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме! Оқушылардың назарын аудару мақсатында «Көңілді смайликтер» әдісі. 2.Үй жұмысын тексеру:№306 №314 №320 «Білгеніңді бекітсең – білімнің құны артады».Өткен сабақты қайталау. «Сұрақ –жауап»әдісі. -Бөлшектің негізгі қасиеті қандай? -Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? -Жай бөлшек қалай қысқартылады? -Қандай бөлшектер қысқарылмайтын бөлшектер деп аталады? 3.Сабақ мақсатын айту. |
Сәлемедеседі. Смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін көрсетеді. Кезекші оқушы дәптерлерін жинап береді.Екінші дәптерлерін таратып береді. Сұрақтарға жауап беред. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс |
Сдайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
4.«Жұмыла көтерген жүк жеңіл». Практикалық есептер шығару. Тапсырма -1.Бөлшектерді қысқартады.
Тапсырма-2.Берілген бөлшектерге тең бөлшек жазыңдар.
Жауаптары: 25; 1; 1 Тапсырма-3.Тура теңдікті теріп жазыңдар.
Жауаптары:2; 3 5. Деңгейлік тапсырмалар. «Конверттегі сұрақ» әдісі.Жеке жұмыс. «Өзіңе сен, өзіңді алып шығар, еңбегің мен ақылың екі жақтап». Қызыл: Тапсырма-1
Сары:Тапсырма-2
Жасыл:Тапсырма-3
|
Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Ауызша есептің жауабын айтады. Жазбаша тапсырманы орындайды. Жеке жұмыс тапсырмаларын орындап әр тапсырмадан өзіне балл жинайды. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс Дескриптор: -бөлшекті қысқартады; Дескриптор: -тең бөлшектер түрінде жазады; Дескриптор: -тура теңдіктерді теріп жазады; Дескриптор: -бөлшектің негізгі қасиетін қолданады-1 балл -бөлшекті қысқартады-1 балл Дескриптор: -бөлшектің негізгі қасиетін қолданады-1 балл -тура теңдікке айналдырады-1 балл -әріптердің мәнін табады-1 балл -берілген бөлшекке тең бөлшек жазады-1 балл Дескриптор: -ортақ көбейткішті жақша алдына шығарады -1 балл -жақша ішін орындайды-1 балл -бөлшеті қысқартуды орындайды-1 балл -өрнектің мәнін табады-1 Кері байланыс «Бағдаршам» |
Алдамуратова 5 сынып матем.оқулығы Конверттер |
|
|
Сабақтың соңы 5минут |
8.Бағалау 9.Үйге тапсырма Кері байланыс. «СМС хабарлама» әдісі |
Дескриптор арқылы бағаланады Үй тапсырмасын түртіп алады Кері байланыс береді жазбаша 87475276293 |
Жалпы балл-10 |
оқулық |
|
![]()



шағым қалдыра аласыз









