|
Бөлімі: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каженова Салтанат Курметкызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «к» |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейту ережесін біледі; Аралас санды аралас санға көбейту ережесін біледі; Ережелерді қолданып есептер шығара алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «От шашу» тренингі арқылы психологиялық ахуал туғызу. «Көршілестер» әдісі арқылы жұпқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру: №512 |
Кезекші оқушы оқушыларды түгендейді, оқу-құралдарын тексереді Оқушылар көршісімен дәптерлерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді |
Дескриптор: Есептің шарты толық жазылған – 1 балл; Есептің жауабы дұрыс – 1 балл |
Слайд №3 Слайд №4 Слайд №5 Бағалау парақшасы |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыпты қайталау: «Тест тапсырмалары»
«Кейс» әдісі
Сергіту сәті: «Ауада жазу» |
Оқушылар тест тапсырмаларын дәптерге орындайды, болған соң көршісімен дәптерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді Оқушылар таратпа қағазбен берілген тапсырмаларды орындайды, болған соң көршісімен дәптерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді Оқушылар екі қолдарын көкке көтеріп ауада 1-9 дейінгі сандарды жазады. |
Дескриптор: 4 дұрыс – 2 балл 3 дұрыс – 1 балл 0-2 дұрыс – 0 балл Дескриптор: Жай бөлшектерді көбейтуді біледі – 1 балл; Қысқартуды орындай алады – 1 балл; Есептеулерді дұрыс жүргізе алады – 1 балл. |
Слайд №6,7 Бағалау парақшасы Дәптер Слайд №9,10 Бағалау парақшасы Таратпа қағаздар Слайд №11 |
|
|
«Күн сәулесі» әдісі
|
Оқушылар тапсырмаларды дәптерге орындайды, болған соң көршісімен дәптерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді |
Дескриптор: Жай бөлшектерді көбейтуді біледі – 1 балл; Қысқартуды орындай алады – 1 балл; Есептеулерді дұрыс жүргізе алады – 1 балл. |
Слайд №13 Бағалау парақшасы Дәптер |
|
Сабақтың соңы. |
Қорытынды:
Кері байланыс
Үйге тапсырма: №517, ережелерді жаттау |
Берілген сұрақтарға оқушылар қолдарын көтеріп жауап береді. Оқушылар бағалау парағы бойынша көршісінің аты-жөнін толық жазып, қорытынды балын есептеп, бағалау парағын мұғалімге өткізеді Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша жинаған балдарына қарай стикерлерін бағалау сатысына жабыстырады Күнделікке үй тапсырмасын жазады |
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл 5 – 9-10 балл 4 – 7-8 балл 3 – 5-6 балл 2 – 3-4 балл 1 – 0-2 балл |
Слайд №14 Слайд №15 Бағалау парағы Слайд №16 стикерлер Слайд №17 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. 5 "к" сынып
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. 5 "к" сынып
|
Бөлімі: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каженова Салтанат Курметкызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «к» |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейту ережесін біледі; Аралас санды аралас санға көбейту ережесін біледі; Ережелерді қолданып есептер шығара алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «От шашу» тренингі арқылы психологиялық ахуал туғызу. «Көршілестер» әдісі арқылы жұпқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру: №512 |
Кезекші оқушы оқушыларды түгендейді, оқу-құралдарын тексереді Оқушылар көршісімен дәптерлерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді |
Дескриптор: Есептің шарты толық жазылған – 1 балл; Есептің жауабы дұрыс – 1 балл |
Слайд №3 Слайд №4 Слайд №5 Бағалау парақшасы |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыпты қайталау: «Тест тапсырмалары»
«Кейс» әдісі
Сергіту сәті: «Ауада жазу» |
Оқушылар тест тапсырмаларын дәптерге орындайды, болған соң көршісімен дәптерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді Оқушылар таратпа қағазбен берілген тапсырмаларды орындайды, болған соң көршісімен дәптерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді Оқушылар екі қолдарын көкке көтеріп ауада 1-9 дейінгі сандарды жазады. |
Дескриптор: 4 дұрыс – 2 балл 3 дұрыс – 1 балл 0-2 дұрыс – 0 балл Дескриптор: Жай бөлшектерді көбейтуді біледі – 1 балл; Қысқартуды орындай алады – 1 балл; Есептеулерді дұрыс жүргізе алады – 1 балл. |
Слайд №6,7 Бағалау парақшасы Дәптер Слайд №9,10 Бағалау парақшасы Таратпа қағаздар Слайд №11 |
|
|
«Күн сәулесі» әдісі
|
Оқушылар тапсырмаларды дәптерге орындайды, болған соң көршісімен дәптерін ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауабымен бірін-бірі тексереді |
Дескриптор: Жай бөлшектерді көбейтуді біледі – 1 балл; Қысқартуды орындай алады – 1 балл; Есептеулерді дұрыс жүргізе алады – 1 балл. |
Слайд №13 Бағалау парақшасы Дәптер |
|
Сабақтың соңы. |
Қорытынды:
Кері байланыс
Үйге тапсырма: №517, ережелерді жаттау |
Берілген сұрақтарға оқушылар қолдарын көтеріп жауап береді. Оқушылар бағалау парағы бойынша көршісінің аты-жөнін толық жазып, қорытынды балын есептеп, бағалау парағын мұғалімге өткізеді Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша жинаған балдарына қарай стикерлерін бағалау сатысына жабыстырады Күнделікке үй тапсырмасын жазады |
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл 5 – 9-10 балл 4 – 7-8 балл 3 – 5-6 балл 2 – 3-4 балл 1 – 0-2 балл |
Слайд №14 Слайд №15 Бағалау парағы Слайд №16 стикерлер Слайд №17 |
шағым қалдыра аласыз



















