Материалдар / Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуге есеп шығару.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуге есеп шығару.

Материал туралы қысқаша түсінік
Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейтуге есептер шығаруды түсіндіру, әр түрлі әдіс тәсілдер арқылы оқушыларды бағалау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Ақпан 2023
225
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуге есеп шығару.

Бөлімі:Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану


Педагогтің аты-жөні:

Г. Талипова

Күні:


Сыныбы: 5а,ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуге есеп шығару.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.21 жай бөлшектерді,аралас сандарды көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаты:

Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады;

Жай бөлшектерді қоса алады;

Жай бөлшектерді азайта алады;

Аралас сандарды көбейте біледі;

Кері сандарды таба біледі.

Бағалау критерийлері


Бөлшектерді дұрыс көбейте алады ;

Натурал санды бөлшекке көбейте алады;

Аралас сандарды көбейте алады ;

Кері сандар туралы түсінік қалыптасады.

Құндылықтарға баулу


«Мәңгілік Ел» идеясының «Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім » құндылығы, жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығы бойынша инновациялық дамуға үлестерін қосуға тәрбиелеу.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


20 мин.


















«Ашық микрофон»әдісі

5мин


















Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

«Жылы-лебіз» тренингі арқылы психологиялық ахуал туғызу. «Бағдаршам» әдісі арқылы топқа бөлу

=





=

=




Әр оқушы сабаққа немесе сұраққа өз дайындығы бойынша түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлінеді: “жасыл” – дайын, “сары” – күмәнді, “қызыл” – дайын емес.







Оқушылар мысал шешеді










Shape3 Shape2 Shape1















Дескриптор: Оқушылар мысалды шеше алады


Жалпы балл -2
















Түрлі түс қағаздар








Бағалау парақшасы










Интербелсен ді тақта, микрофон


















Сабақтың ортасы.


5 мин.

























Тігінші бірнеше көйлектің әрқайсысына метрден есептеп, орам мата сатып алды.

Ол орам матаны әр көйлікке жеке бөлу үшін 7 рет қиды.





Велосипед доңғалағы сыртқы шеңберінің ұзындығы м. Велосипед доңғалағы 1 секунда айналым жасайды.


Оқушылар орам мата неше көйлек тігуге есептелгеның табады.

Велсипед 5 минутта неше метр қашықтыққа барауын табады.

















Дескриптор.

Орам мата неше метр екенің таба алады.

Жалпы бал -2














Тақта, даптер





























8 мин.

«Миға шабуыл» әдісі











Қолдану. «Миға шабуыл» әдісі бойынша оқулықтағы 1.2-ші жаттығудың есептерін шығару.








Оқушылар сабақтағы алған білімдерін жинақтау әдісінде қолданып, сәйкестікті анықтайды






Дескриптор

Есеп шығару кезінде үлкен және кіші сандарды стандарт түрде жазу арқылы амалдар қолданып, есептер шығарады.

Жалпы балл-2





ДК экраны









Сабақтың соңы.


«Бутерброды» кері байланыс


7-мин





Бағалау




Үй тапсырмасы

Қорытынды


Кері байланыс «Бутерброды» арқылы оқушы сабақ бойынша алдымен жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынан тағы да жағымды пікір білдіреді.






Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау







Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл





Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?



Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Үй жұмысында

Дескриптор арқылы

Смайлик арқылы

«Шапалақтау» мадақтау


Жаңа сабақта

қалыптастырушы бағалау

дескриптор арқылы

топтық бағалау


Сабақ соңында

«Өзін-өзі бағалау» парақшасы

«Кері байланыс Бутерброды» арқылы кері байланыс алынды.



Жай бөлшектерді косу және азайтуға есеп шығару

жазуы бойынша


Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!