Сабақ жоспары №5
Бекітемін:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимзания |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Алина Серікбайқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтудың ережесін білу; 2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығара алу; 3. Жай бөлшектерді қосу және азайту амалын мәтін есептер шығаруда қолдана алу; |
|||||
|
Құндылық: |
Әділдік және жауапкершілік айы: Кез-келген қызмет түріне немесе іс-әрекетке жауакершілікпен қарау |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді қосу және азайту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: 1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтудың ережесін білу; 2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығара алу; 3. Жай бөлшектерді қосу және азайту амалын мәтін есептер шығаруда қолдана алу; Миға шабуыл. Сұрақтар: 1.Жай бөлшектер. Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? |
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру 10мин |
Жаңа материалмен танысу
|
Жаңа материалмен танысады Сұрақтар болса мұғалімнен сұрайды Маңызды ережелерді жазып алады Мысал:
|
Дескриптор: 1) Берілген суреттің боялған бөлігін бөлшекқмж-ны құрастырған умбетова меруерт мирзамидиновна түрінде жазады; 2) Бөлшектерді қосу және азайту ережесін пайдаланып, есептейді
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық, оқу құрал жабдықтары, тақта, бор Интербелсенді тақта
. |
|
|
|
Бекіту тапсырмалары 25мин |
1-тапсырма. Мысалға қарап орындаңыз
|
2-тапсырма. Қияр мен қызанақтың салмағын тап
|
Дескрптор: -мысалға қарап жай бөлшектерді қосуды орындайды Дескриптор: Қызанақ пен қиярдың салмақтарын қосады; Жай болшектерді қосу амалын қолданады; Жауабын табады |
|
|
|
|
|
Оқулықпен жұмыс
|
Оқушылар кітаптағы есептерді тақтада орындайды ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы
|
Дескрптор: -мысалға қарап жай бөлшектерді қосуды орындайды -бөлімдері бірдей жай бөлшектерді азайтуды орындайды |
Оқулық, оқу құрал жабдықтары, тақта, бор Интербелсенді тақта
. |
|
|
Сабақтың соңы |
5мин |
Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № |
|
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Жұмыс дәптерлері. Слайд.
Білім поштасы, хаттар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді қосу және азайту
Жай бөлшектерді қосу және азайту
Сабақ жоспары №5
Бекітемін:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимзания |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Алина Серікбайқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтудың ережесін білу; 2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығара алу; 3. Жай бөлшектерді қосу және азайту амалын мәтін есептер шығаруда қолдана алу; |
|||||
|
Құндылық: |
Әділдік және жауапкершілік айы: Кез-келген қызмет түріне немесе іс-әрекетке жауакершілікпен қарау |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді қосу және азайту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: 1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтудың ережесін білу; 2.Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығара алу; 3. Жай бөлшектерді қосу және азайту амалын мәтін есептер шығаруда қолдана алу; Миға шабуыл. Сұрақтар: 1.Жай бөлшектер. Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? |
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру 10мин |
Жаңа материалмен танысу
|
Жаңа материалмен танысады Сұрақтар болса мұғалімнен сұрайды Маңызды ережелерді жазып алады Мысал:
|
Дескриптор: 1) Берілген суреттің боялған бөлігін бөлшекқмж-ны құрастырған умбетова меруерт мирзамидиновна түрінде жазады; 2) Бөлшектерді қосу және азайту ережесін пайдаланып, есептейді
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық, оқу құрал жабдықтары, тақта, бор Интербелсенді тақта
. |
|
|
|
Бекіту тапсырмалары 25мин |
1-тапсырма. Мысалға қарап орындаңыз
|
2-тапсырма. Қияр мен қызанақтың салмағын тап
|
Дескрптор: -мысалға қарап жай бөлшектерді қосуды орындайды Дескриптор: Қызанақ пен қиярдың салмақтарын қосады; Жай болшектерді қосу амалын қолданады; Жауабын табады |
|
|
|
|
|
Оқулықпен жұмыс
|
Оқушылар кітаптағы есептерді тақтада орындайды ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы
|
Дескрптор: -мысалға қарап жай бөлшектерді қосуды орындайды -бөлімдері бірдей жай бөлшектерді азайтуды орындайды |
Оқулық, оқу құрал жабдықтары, тақта, бор Интербелсенді тақта
. |
|
|
Сабақтың соңы |
5мин |
Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № |
|
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Жұмыс дәптерлері. Слайд.
Білім поштасы, хаттар |
|
шағым қалдыра аласыз


























