Қыска мерзімді сабақ жоспары
|
Пән мұғалімі |
Әліпов Құрманғазы Дауылбайұлы |
||||||||
|
Сынып |
5 «А» |
||||||||
|
Мерзімі |
|||||||||
|
Тақырыбы |
Пайыз |
||||||||
|
Жалпы мақсаттар |
Пайыздың шығу тарихына шолу жасай алады; пайыздың элементерін түсіне біледі, түсінгенін математика тілінде жеткізе алады |
||||||||
|
Негізгі мақсаттар |
сыни тұрғыдан ойлауды дамыту; топтық жұмысқа бейімдеу; өзін-өзі реттеуді үйрету |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Пайыз ұғымына түсінік бере біледі, тақырыпта түсінгендерін математика тілінде баяндай алады, өз ойларын сыныптастарына баяндай біледі. |
||||||||
|
Қажетті құралдар |
5 сынып математика оқулығыжұмыс дәптері, өзін-өзі бағалау парағы, ноутбук |
||||||||
|
Оқыту әдістері |
топтық жұмыс, жеке жұмыс, Блум таксономиясы |
||||||||
|
Түйінді идеялар |
Пайыз – жүзден бір бөлік. |
||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Бағалау |
|||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушыларды түгендейді,сабаққа керекті құралдардың дайындығын тексереді. Сабақтың мақсатымен таныстырып,психологиялық дайындық жүргізеді, Топқа бөлу «Гүлдің жапырақатары» |
Сабаққа керекті ,топтық жұмысқа қажетті құралдарын дайындайды ,сабақтың мақсатын түсініп, ассоциация жұмысына қатысады. |
2 мин |
|
|||||
|
Білу |
Үй жұмысы тексеріледі. «Өткенді қайталау» |
Үй жұмысы 1-топ Электрондық оқулыктағы есепті орындайды 2 – топ. Сәйкестікті табады 3-4 топ. «Стикердегі диалог» әдісімен ереже қайталайды |
5 мин |
бес балдық жүйемен бағалау |
|||||
|
Түсіну |
Пайыз тақырбына постер қорғайды, бірін-біріне түсіндіреді. |
1 топ-Пайыздың шығу тарихына шолу 2-топ: Пайыз дегеніміз не? 3-топ: алгоритмін құрау 4-топ: Күнделікті өмірдегі «Пайыз» |
5 мин |
Бірін-бірі бағалау |
|||||
|
Қолдану |
Есептер шығару №902, 903,904,905,909,910,911,912,913,914 |
Жеке жұмыс |
14 мин |
Өзін-өзі бағалау |
|||||
|
Талдау |
Сұрақтарға жауап беру Learningapps.org ресурсы арқылы |
Сұрақтарға ауызша жауап береді, талдайды |
2 мин |
|
|||||
|
Жинақтау |
. 1 топ: Барлық түсінген материалдарын жазу 2 топ: Позицияны таңдау BilimLand ресурсының қорынан: 3 топ: Сәйкестендіру 1 жаттығу 4 топ: Сәйкестікті табу 5 жаттығу |
Сабақтан алған білімдерін тұжырымдайды . Орысша айтуға дағдыланады. Ережелерді айтып, математикалық тілде сөйлеу біледі. |
7 мин |
Бес балдық жүйемен бағалау |
|||||
|
Бағалау Үйге тапсырма |
Бағалау парағы бойынша оқушылар өз білімін бағалайды Үйге тапсырма №924,918 |
Өзін-өзі бағалауды жүргізеді Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады |
3 мин |
Формативті бағалау |
|||||
|
Қорытындылау |
Тақырыпты қорытындылаймын |
Өткен материалды еске түсіреді. Салыстырмалы түрде ой қорыта алады |
2 мин |
|
|||||
|
Кері байланыс |
«Тілек ағашы» |
Өз ойларын білдіріп, жазады |
3 мин |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді қосу және азайту
Жай бөлшектерді қосу және азайту
Қыска мерзімді сабақ жоспары
|
Пән мұғалімі |
Әліпов Құрманғазы Дауылбайұлы |
||||||||
|
Сынып |
5 «А» |
||||||||
|
Мерзімі |
|||||||||
|
Тақырыбы |
Пайыз |
||||||||
|
Жалпы мақсаттар |
Пайыздың шығу тарихына шолу жасай алады; пайыздың элементерін түсіне біледі, түсінгенін математика тілінде жеткізе алады |
||||||||
|
Негізгі мақсаттар |
сыни тұрғыдан ойлауды дамыту; топтық жұмысқа бейімдеу; өзін-өзі реттеуді үйрету |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Пайыз ұғымына түсінік бере біледі, тақырыпта түсінгендерін математика тілінде баяндай алады, өз ойларын сыныптастарына баяндай біледі. |
||||||||
|
Қажетті құралдар |
5 сынып математика оқулығыжұмыс дәптері, өзін-өзі бағалау парағы, ноутбук |
||||||||
|
Оқыту әдістері |
топтық жұмыс, жеке жұмыс, Блум таксономиясы |
||||||||
|
Түйінді идеялар |
Пайыз – жүзден бір бөлік. |
||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Бағалау |
|||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушыларды түгендейді,сабаққа керекті құралдардың дайындығын тексереді. Сабақтың мақсатымен таныстырып,психологиялық дайындық жүргізеді, Топқа бөлу «Гүлдің жапырақатары» |
Сабаққа керекті ,топтық жұмысқа қажетті құралдарын дайындайды ,сабақтың мақсатын түсініп, ассоциация жұмысына қатысады. |
2 мин |
|
|||||
|
Білу |
Үй жұмысы тексеріледі. «Өткенді қайталау» |
Үй жұмысы 1-топ Электрондық оқулыктағы есепті орындайды 2 – топ. Сәйкестікті табады 3-4 топ. «Стикердегі диалог» әдісімен ереже қайталайды |
5 мин |
бес балдық жүйемен бағалау |
|||||
|
Түсіну |
Пайыз тақырбына постер қорғайды, бірін-біріне түсіндіреді. |
1 топ-Пайыздың шығу тарихына шолу 2-топ: Пайыз дегеніміз не? 3-топ: алгоритмін құрау 4-топ: Күнделікті өмірдегі «Пайыз» |
5 мин |
Бірін-бірі бағалау |
|||||
|
Қолдану |
Есептер шығару №902, 903,904,905,909,910,911,912,913,914 |
Жеке жұмыс |
14 мин |
Өзін-өзі бағалау |
|||||
|
Талдау |
Сұрақтарға жауап беру Learningapps.org ресурсы арқылы |
Сұрақтарға ауызша жауап береді, талдайды |
2 мин |
|
|||||
|
Жинақтау |
. 1 топ: Барлық түсінген материалдарын жазу 2 топ: Позицияны таңдау BilimLand ресурсының қорынан: 3 топ: Сәйкестендіру 1 жаттығу 4 топ: Сәйкестікті табу 5 жаттығу |
Сабақтан алған білімдерін тұжырымдайды . Орысша айтуға дағдыланады. Ережелерді айтып, математикалық тілде сөйлеу біледі. |
7 мин |
Бес балдық жүйемен бағалау |
|||||
|
Бағалау Үйге тапсырма |
Бағалау парағы бойынша оқушылар өз білімін бағалайды Үйге тапсырма №924,918 |
Өзін-өзі бағалауды жүргізеді Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады |
3 мин |
Формативті бағалау |
|||||
|
Қорытындылау |
Тақырыпты қорытындылаймын |
Өткен материалды еске түсіреді. Салыстырмалы түрде ой қорыта алады |
2 мин |
|
|||||
|
Кері байланыс |
«Тілек ағашы» |
Өз ойларын білдіріп, жазады |
3 мин |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













