Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Рахманова Г. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.11.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысықандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.16 жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру тақырыбын қарастырамыз - Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді салыстыра білуге үйрету. -Аралас сандарды салыстыра алу. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақ бекіту. |
Миға шабуыл. Сұрақтар: 1. Бөлшекті қысқарту дегеніміз? 2. Дұрыс бөлшек деп қандай бөлшектерді айтады? 3. Бұрыс бөлшек деп қандай бөлшектерді айтады? 4. Қандай сан берілген бөлшектерге ортақ бөлім бола алады? 5. Толықтауыш көбейткіш деп қандай санды айтады? Жаңа сабақты бекіту.
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді. |
|
Слайд Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Тапсырмалар. |
Оқулықпен жұмыс.
|
Оқушылар тақтамен жұмыстанады. Әр оқушы бір бірден тақтаға шығып орындайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Сәйкестендіру.
|
Дескриптор: -бөлімдері бірдей бөлшектерді салыстырады 2балл -алымдары бірдей бөлшектерді салыстырады 2балл Бөлімдері де, алымдары да әртүрлі бөлшектерді салыстырады 2балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Қорытынды. Рефлексия - Мен осы сабақта не білдім ...... - Осы сабақта алған білімдерімді қайда қолданамын..... - Сабақтан кейінгі менің көңіл-күйім (смайликпен таңдау) Үйге тапсырма. №480 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді салыстыру
Жай бөлшектерді салыстыру
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Рахманова Г. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.11.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысықандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.16 жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру тақырыбын қарастырамыз - Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді салыстыра білуге үйрету. -Аралас сандарды салыстыра алу. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақ бекіту. |
Миға шабуыл. Сұрақтар: 1. Бөлшекті қысқарту дегеніміз? 2. Дұрыс бөлшек деп қандай бөлшектерді айтады? 3. Бұрыс бөлшек деп қандай бөлшектерді айтады? 4. Қандай сан берілген бөлшектерге ортақ бөлім бола алады? 5. Толықтауыш көбейткіш деп қандай санды айтады? Жаңа сабақты бекіту.
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді. |
|
Слайд Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Тапсырмалар. |
Оқулықпен жұмыс.
|
Оқушылар тақтамен жұмыстанады. Әр оқушы бір бірден тақтаға шығып орындайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Сәйкестендіру.
|
Дескриптор: -бөлімдері бірдей бөлшектерді салыстырады 2балл -алымдары бірдей бөлшектерді салыстырады 2балл Бөлімдері де, алымдары да әртүрлі бөлшектерді салыстырады 2балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Қорытынды. Рефлексия - Мен осы сабақта не білдім ...... - Осы сабақта алған білімдерімді қайда қолданамын..... - Сабақтан кейінгі менің көңіл-күйім (смайликпен таңдау) Үйге тапсырма. №480 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Whatsapp месенжерін қолдану Презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


























