|
3Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахмарова А |
|||||
|
Күні: |
08.11.2023 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру 43-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді оқиды, жазады; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, сыни және креативті ойлай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Нейрогимнастикалық жаттығулар. Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірде. Математиканы оқимыз, Миымызға тоқимыз. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап берейік Ол үшін біз
«Білім поштасынан» хат келіпті.Сол хаттағы тапсырмаларға жауап
берейік. 3. «Миллион» санында неше нөл бар? (6) 4.1км-де неше метр бар? 1000м 5.Ұзындық өлшем бірліктерін ата: км, дм, м, мм км, дм, м, мм, т, ц –бұлар нелер? (шамалар) Сабақ мақсатымен танысады |
Қоян.ешкі.шанышқы Ок.лайк Жұдырық,алақан,қабырға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! «Домбыра»әдісімен бағалаймын.
|
Слайд
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ ҰЖ.1-тапсырма. «Фонарик» әдісі арқылы бірінші тапсырманы орындау. а) Фигуралардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жаз
ә) Фигуралардың боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жаз Практикалық жұмыс 1)Дөңгелекті екі бөлікке бүктеп, қию. Бір бөлігін көрсетіп,, оның атын жазу.Шеңбердің екінші бөлігін басқаша қалай атайтынын сұрау. 2)Шаршыны алып,оны 4 бөлікке бөлу.Екі ширек бөлігін көрсетіп,оның атын жазу.. Шаршыда неше ширек бөлік бар екенін сұрау ӨЖ. 2-тапсырма. а) Жарты жылдағы айлардың санын көрсететін бөлшекті және жылдың бір мезгіліндегі айлардың санын көрсететін бөлшекті жаз. ә) Текшелерді қолыңа алып, бірнеше айды жап. Досыңа осы бөлшекті атауды және жазуды ұсын. ФС. 3-тапсырма. Салыстыр .«Пицца» әдісі Жеке тапсырмалар
|
Фонарик арқылы,фигурал ардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады Фигуралардың боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады
Бөлшектерді салыстырады |
Дескриптор: Фигуралардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады 1б Фигуралардың боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады 1б Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді Салыстырады 1б |
Оқулық
|
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Бөлінгіштік белгілері: Орнымызда тұрамыз. Егер айтылған сан екіге бөлінетін болса, қолды жоғары көтереміз.Егер айтылған сан 3 ке бөлінсе, онда отырып, тұрамыз.Ал,егер сан екіге де 3 ке де бөлінсе екі қимылды бірге жасаймыз |
Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
«Табан ізі»арқылы. Көбейту таблицасын еске түсірейік ЖЖ. 4-тапсырма. Әжей бөкебайды дүйсенбіден бастап бір апта бойы тоқыды. Әр күні бірдей ұзындықта тоқыды. Егер бүгін: а) сәрсенбі; ә) бейсенбі; б) сенбі болса, онда ол бөкебайдың қанша бөлігін тоқығанын көрсететін бөлшекті жаз. Ол әлі қанша бөлігін тоқуы керек?
«Жұмыртқа жинау» ойыны 5-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастырсаң, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын білесің. Бұл – Леонардо ... . «Әуе шар»әдісі Тақтамен жұмыс 6-тапсырма. Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есепте. Тексер. 1000 – 479 372 + 569 929 – 488 479 + 391 ЕБҚ және ЕҚБ оқушымен жұмыс 7-тапсырма. Теңдеулерді шеш 450 + а = 920 – 40 у : 6 = 63 : 7 450+а=880 у:6=9 а=880-450 у=9х6 а=430 у=54 450+430=920-40 54:6=63:7 880=880 9=9 х – 340 = 180 + 20 8 ∙ b = 100 – 68 |
. Сандарды өсу ретімен орналастырсаң, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын біледі Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді Тексереді Теңдеулерді шешеді |
Бөкебайдың қанша бөлігін тоқығанын көрсететін бөлшекті жазады 1б
Сандарды өсу ретімен орналастыра ды 1б Жай бөлшектерді оқиды, жазады; 1б Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді ,тексереді 2б Теңдеулерді шешеді 2б
|
Оқулық
|
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: 8-тапсырма 10 бет Кері байланыс: «Ұялы телефон» әдісі бойынша өтеді. |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады |
Апайға смс жазу арқылы,кері байланыс береді. |
|
||
Ашық сабақ:
Бөлшекті оқу,
жазу және салыстыру
3 сынып Ахмарова А
2023-2024 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшекті оқу, жазу және салыстыру
Жай бөлшекті оқу, жазу және салыстыру
|
3Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахмарова А |
|||||
|
Күні: |
08.11.2023 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру 43-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді оқиды, жазады; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, сыни және креативті ойлай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Нейрогимнастикалық жаттығулар. Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірде. Математиканы оқимыз, Миымызға тоқимыз. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап берейік Ол үшін біз
«Білім поштасынан» хат келіпті.Сол хаттағы тапсырмаларға жауап
берейік. 3. «Миллион» санында неше нөл бар? (6) 4.1км-де неше метр бар? 1000м 5.Ұзындық өлшем бірліктерін ата: км, дм, м, мм км, дм, м, мм, т, ц –бұлар нелер? (шамалар) Сабақ мақсатымен танысады |
Қоян.ешкі.шанышқы Ок.лайк Жұдырық,алақан,қабырға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! «Домбыра»әдісімен бағалаймын.
|
Слайд
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ ҰЖ.1-тапсырма. «Фонарик» әдісі арқылы бірінші тапсырманы орындау. а) Фигуралардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жаз
ә) Фигуралардың боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жаз Практикалық жұмыс 1)Дөңгелекті екі бөлікке бүктеп, қию. Бір бөлігін көрсетіп,, оның атын жазу.Шеңбердің екінші бөлігін басқаша қалай атайтынын сұрау. 2)Шаршыны алып,оны 4 бөлікке бөлу.Екі ширек бөлігін көрсетіп,оның атын жазу.. Шаршыда неше ширек бөлік бар екенін сұрау ӨЖ. 2-тапсырма. а) Жарты жылдағы айлардың санын көрсететін бөлшекті және жылдың бір мезгіліндегі айлардың санын көрсететін бөлшекті жаз. ә) Текшелерді қолыңа алып, бірнеше айды жап. Досыңа осы бөлшекті атауды және жазуды ұсын. ФС. 3-тапсырма. Салыстыр .«Пицца» әдісі Жеке тапсырмалар
|
Фонарик арқылы,фигурал ардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады Фигуралардың боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады
Бөлшектерді салыстырады |
Дескриптор: Фигуралардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады 1б Фигуралардың боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады 1б Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді Салыстырады 1б |
Оқулық
|
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Бөлінгіштік белгілері: Орнымызда тұрамыз. Егер айтылған сан екіге бөлінетін болса, қолды жоғары көтереміз.Егер айтылған сан 3 ке бөлінсе, онда отырып, тұрамыз.Ал,егер сан екіге де 3 ке де бөлінсе екі қимылды бірге жасаймыз |
Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
«Табан ізі»арқылы. Көбейту таблицасын еске түсірейік ЖЖ. 4-тапсырма. Әжей бөкебайды дүйсенбіден бастап бір апта бойы тоқыды. Әр күні бірдей ұзындықта тоқыды. Егер бүгін: а) сәрсенбі; ә) бейсенбі; б) сенбі болса, онда ол бөкебайдың қанша бөлігін тоқығанын көрсететін бөлшекті жаз. Ол әлі қанша бөлігін тоқуы керек?
«Жұмыртқа жинау» ойыны 5-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастырсаң, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын білесің. Бұл – Леонардо ... . «Әуе шар»әдісі Тақтамен жұмыс 6-тапсырма. Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есепте. Тексер. 1000 – 479 372 + 569 929 – 488 479 + 391 ЕБҚ және ЕҚБ оқушымен жұмыс 7-тапсырма. Теңдеулерді шеш 450 + а = 920 – 40 у : 6 = 63 : 7 450+а=880 у:6=9 а=880-450 у=9х6 а=430 у=54 450+430=920-40 54:6=63:7 880=880 9=9 х – 340 = 180 + 20 8 ∙ b = 100 – 68 |
. Сандарды өсу ретімен орналастырсаң, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын біледі Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді Тексереді Теңдеулерді шешеді |
Бөкебайдың қанша бөлігін тоқығанын көрсететін бөлшекті жазады 1б
Сандарды өсу ретімен орналастыра ды 1б Жай бөлшектерді оқиды, жазады; 1б Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді ,тексереді 2б Теңдеулерді шешеді 2б
|
Оқулық
|
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: 8-тапсырма 10 бет Кері байланыс: «Ұялы телефон» әдісі бойынша өтеді. |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады |
Апайға смс жазу арқылы,кері байланыс береді. |
|
||
Ашық сабақ:
Бөлшекті оқу,
жазу және салыстыру
3 сынып Ахмарова А
2023-2024 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз



























