|
Білім беру ұйымының атауы |
Шалқар орта мектебі |
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқарова Б.Т. |
|||||||||||
|
Күні: |
18.11.2024 |
|||||||||||
|
Сынып: |
2 «Г» сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 45 сабақ. Жай есептерді құрама есепке айналдыру |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1. екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен орындалатын есепті модельдеуді үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Қараша айының құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут 3 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту. Нейрожаттығу орындау. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-есеп Мәтінді оқып, есепке айналдыр. Есепті шығар. Ертегі кітап -14 және 7 Оқыды-8 Оқылмады-? (14+7)-8=12 Жауабы: 12 кітап оқылмады Тақырыпты ашу «Байланыс» әдісі Кітаппен жұмыс. Тақтамен жұмыс. Жеке жұмыс.
Мектептің бірінші қабатында 20, ал екінші қабатында одан 7-еуі кем сынып бөлмесі бар. Екінші қабатта неше сынып бөлмесі бар? Шешуі: 20-7 =13 Жауабы: Екінші қабатта 13 сынып бөлмесі бар. Жаңа тақырып «Сингапурлық математика» әдісі 1-тапсырма Жай есепті сызба түрінді модельде және шығар Мектептің бірінші қабатында 20, ал екіншісінде одан 7 кем сынып бөлмесі бар. Мектепте барлығы неше сыны бөлмесі бар? Б Е Барлығы -?
20 -7-еуі кем? Шешуі: 1)20 – 7 = 13 – екінші қабаттағы сынып бөлмесінің саны. 2)20 + 13 = 33 – барлық сынып бөлмесінің саны. Жауабы: Екі қабатта 33 сынып бөлмесі бар. Бұл – құрама есеп. Құрама есептің шешуін өрнек түрінде жазуға болады: (20 – 7) + 20 = 33. Жұптық жұмыс 3-есеп Есепті шығар
Теңдік: 26+(26+5)=57
«Келіншек» күйіне ритмикалық жаттығу
Топтық жұмыс «Пирамида» ойыны Мектеп ауласында 35 терек және одан 16-сы кем шырша ағаштары өсіп тұр. Мектеп ауласында барлығы неше ағш өсіп тұр?
«Менің мектебім» интерактивті ойыны. Жеке жұмыс .
Үй тапсырмасы түсіндіріледі 7-тапсырма Музыка кабинетінде 21 домбыра және одан 14-і кем қобыз бар. Музыка кабинетінде барлығы неше аспап бар? Ш: 21 + (21 – 14) = 28 Ж: Барлығы 28 аспап.
Тайм- Раунд- Робин Сингапурлық әдіс 1-2-3-4-5-6 нөмірленген оқушылар ауызша кері байланыс береді. |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Суреттердің мағыналық байланыс анықтай отырып, жаңа тақырыпты ашады. Талдай отырып, жазбаша шығарады.
Талдай отырып, жазбаша шығарады
Жұбымен тапсырманы орындайды
Ритмикалық жаттығу жасайды
Есептерді ауызша шығарады.
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ- 2 балл Дескриптор: Мәтінді оқып, есепке айналдырады-1б Есепті шығарады-1б
ҚБ: 1 балл Дескриптор: Жай есепті сызба түрінді модельдейдіжәне шығарады-1б
ҚБ- 1 балл Дескриптор: Жай есепті құрама есепке айналдыруға болатынын түсінеді, қорытынды жасайды-1б
ҚБ- 2 балл Дескриптор: Есептің шешуін өрнек түрінде жазады-1б Есептің шешуін амалдар бойынша Түсіндірулерімен, кесте түрінде жазады-1б
Жарайсың!
ҚБ- 2 балл
Дескриптор: Есепті шығара алады-1б
ҚБ- 2 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын өрнектердің мәнін табады- 1 балл
|
Нейрожаттығу шаблоны.
оқулық дәптері
Флипбук
Тақта Сызба Сурет
Флипбук Дәптер Тақта
Есеп шығару шаблоны
Стакандар
Интерактивті тақта
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай есептерді құрама есепке айналдыру
Жай есептерді құрама есепке айналдыру
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шалқар орта мектебі |
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқарова Б.Т. |
|||||||||||
|
Күні: |
18.11.2024 |
|||||||||||
|
Сынып: |
2 «Г» сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 45 сабақ. Жай есептерді құрама есепке айналдыру |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1. екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен орындалатын есепті модельдеуді үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Қараша айының құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут 3 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту. Нейрожаттығу орындау. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-есеп Мәтінді оқып, есепке айналдыр. Есепті шығар. Ертегі кітап -14 және 7 Оқыды-8 Оқылмады-? (14+7)-8=12 Жауабы: 12 кітап оқылмады Тақырыпты ашу «Байланыс» әдісі Кітаппен жұмыс. Тақтамен жұмыс. Жеке жұмыс.
Мектептің бірінші қабатында 20, ал екінші қабатында одан 7-еуі кем сынып бөлмесі бар. Екінші қабатта неше сынып бөлмесі бар? Шешуі: 20-7 =13 Жауабы: Екінші қабатта 13 сынып бөлмесі бар. Жаңа тақырып «Сингапурлық математика» әдісі 1-тапсырма Жай есепті сызба түрінді модельде және шығар Мектептің бірінші қабатында 20, ал екіншісінде одан 7 кем сынып бөлмесі бар. Мектепте барлығы неше сыны бөлмесі бар? Б Е Барлығы -?
20 -7-еуі кем? Шешуі: 1)20 – 7 = 13 – екінші қабаттағы сынып бөлмесінің саны. 2)20 + 13 = 33 – барлық сынып бөлмесінің саны. Жауабы: Екі қабатта 33 сынып бөлмесі бар. Бұл – құрама есеп. Құрама есептің шешуін өрнек түрінде жазуға болады: (20 – 7) + 20 = 33. Жұптық жұмыс 3-есеп Есепті шығар
Теңдік: 26+(26+5)=57
«Келіншек» күйіне ритмикалық жаттығу
Топтық жұмыс «Пирамида» ойыны Мектеп ауласында 35 терек және одан 16-сы кем шырша ағаштары өсіп тұр. Мектеп ауласында барлығы неше ағш өсіп тұр?
«Менің мектебім» интерактивті ойыны. Жеке жұмыс .
Үй тапсырмасы түсіндіріледі 7-тапсырма Музыка кабинетінде 21 домбыра және одан 14-і кем қобыз бар. Музыка кабинетінде барлығы неше аспап бар? Ш: 21 + (21 – 14) = 28 Ж: Барлығы 28 аспап.
Тайм- Раунд- Робин Сингапурлық әдіс 1-2-3-4-5-6 нөмірленген оқушылар ауызша кері байланыс береді. |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Суреттердің мағыналық байланыс анықтай отырып, жаңа тақырыпты ашады. Талдай отырып, жазбаша шығарады.
Талдай отырып, жазбаша шығарады
Жұбымен тапсырманы орындайды
Ритмикалық жаттығу жасайды
Есептерді ауызша шығарады.
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ- 2 балл Дескриптор: Мәтінді оқып, есепке айналдырады-1б Есепті шығарады-1б
ҚБ: 1 балл Дескриптор: Жай есепті сызба түрінді модельдейдіжәне шығарады-1б
ҚБ- 1 балл Дескриптор: Жай есепті құрама есепке айналдыруға болатынын түсінеді, қорытынды жасайды-1б
ҚБ- 2 балл Дескриптор: Есептің шешуін өрнек түрінде жазады-1б Есептің шешуін амалдар бойынша Түсіндірулерімен, кесте түрінде жазады-1б
Жарайсың!
ҚБ- 2 балл
Дескриптор: Есепті шығара алады-1б
ҚБ- 2 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын өрнектердің мәнін табады- 1 балл
|
Нейрожаттығу шаблоны.
оқулық дәптері
Флипбук
Тақта Сызба Сурет
Флипбук Дәптер Тақта
Есеп шығару шаблоны
Стакандар
Интерактивті тақта
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз














