|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мені қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116 сабақ. Жай және құрама есептер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.5** көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем» «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату; 2.5.1.6 көбейту мен бөлуге берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру; 2.5.1.7 екі амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай және құрама есептерді шығаруды, кері есептер құрастыруды және шығаруды үйренеді |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма Балалар пойызбен 2 күн Автобуспен -? 2 есе артық күн жүрді Шешуі: 2*2=4 Жауабы: автобуспен 4 күн жүрді |
Оқушылар дың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Есептің шарты мен шешуін жазады-1б Жауабын жазады-1б |
Жұмыс дәптері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Әрқайсысында 5-тен 9 қалташа Түске дейін 36 самса жеді Неше самса қалды? Шешуі: 5*9=45 45-36=9 Жауабы: 9 самса қалды |
Есепті шығарады |
Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шартын мен жауабын жазады-1б |
Оқулық |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
2-тапсырма 1 тапсырмадағы есепке кері амал құрастыр.
Әрқайсысында 5-тен 9 қалташа Түске дейін -? Самса жеді 9 самса қалды Қанша самса жеді?
Шешуі: 5*9=45 45-9=36 Жауабы: 36 самса жеді |
Кері есеп құрастырады |
Дескриптор: Кері есеп құрастырады және оны шығарады-2б |
Сызба |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Саяхатқа 35 шоколад алып шықты. Қыздар 8 шоколад жеді Қалған шоколадты 9 ұл теңдей бөліп алды Әр ұлда -? шоколад Шешуі: 35-8=27 27/9=3 Жауабы: әр ұл 3 шоколадтан бөліп алды. |
Есепті шығарады |
Дескриптор: Кері есеп құрастырады және оны шығарады-2б |
Оқулық
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма Сызба бойынша есеп құрастыр
Шешуі: 27/9=3 27+8=35 Жауабы: барлығы 35 шоколад
|
Сызба бойынша есеп құрастырады |
Дескриптор: Сызба бойынша есеп құрастырады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
Есеп сызбасы
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
5-тапсырма Есепті теңдеу құру арқылы шығар. 2*x=18 X=18/2 x=9 2*9=18 18=18 |
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады |
Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы шығарады-1б |
Оқулық
Дәптер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ЕБҚ 6-тапсырма 2 см, 4см, 3 см сынық сызық сыз. Сынық сызықтардың ұзындығына тең кесінді сыз ________ 2см ________________ 4 см ____________ 3 см 2см+4см+3см=9см _______________________________________ 9см |
Кесінді сызады |
Дескриптор: Кесінді сызады-1б
|
Кесінді суреттері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
7-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 2дм 6см =26 см 86 дм =8м 6дм 5 м 3дм =53дм 20см=2дм |
Өлшем бірліктерін түрлендіре Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Мені қоршаған
орта Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: №116 сабақ. Жай және құрама
есептер Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.5.1.5** көбейту мен бөлудің
белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және
шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше
бірлік артық/кем» «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен
байланысты) бір-бірінен ажырату; 2.5.1.6 көбейту мен бөлуге
берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару
әдісін түсіндіру; 2.5.1.7 екі
амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,
еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары)
модельдеу Сабақтың мақсаты Жай және құрама есептерді
шығаруды, кері есептер құрастыруды және шығаруды
үйренеді Құндылықтар Талап: Білуге, жаңаны тануға
құштар болу Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 10
мин Ұйымдастыру
кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа
аудару Үй тапсырмасын
тексеру 7-тапсырма Балалар пойызбен 2
күн Автобуспен -? 2 есе артық күн
жүрді Шешуі:
2*2=4 Жауабы: автобуспен 4 күн
жүрді Оқушылар дың назарын сабаққа
аудару Үй
тапсырмасын Оқиды ҚБ: «Баскетбол»
әдісі Дескриптор: Есептің шарты мен шешуін
жазады-1б Жауабын
жазады-1б Жұмыс
дәптері Сабақтың ортасы 25мин Жаңа
сабақ ФС
тапсырма 1-тапсырма Әрқайсысында 5-тен 9
қалташа Түске дейін 36 самса
жеді Неше самса
қалды? Шешуі:
5*9=45 45-36=9 Жауабы: 9 самса
қалды Есепті
шығарады Дескриптор: Есептің шартын
құрады-1б Шартын мен жауабын
жазады-1б Оқулық 2-тапсырма 1 тапсырмадағы есепке кері
амал құрастыр. Әрқайсысында 5-тен 9
қалташа Түске дейін -? Самса
жеді 9 самса
қалды Қанша самса
жеді? Шешуі:
5*9=45 45-9=36 Жауабы: 36 самса
жеді Кері есеп
құрастырады Дескриптор: Кері есеп құрастырады және оны
шығарады-2б Сызба ЕҚБ 3-тапсырма Есепті
шығар Саяхатқа 35 шоколад алып
шықты. Қыздар 8 шоколад
жеді Қалған шоколадты 9 ұл теңдей
бөліп алды Әр ұлда -?
шоколад Шешуі:
35-8=27 27/9=3 Жауабы: әр ұл 3 шоколадтан
бөліп алды. Есепті
шығарады Дескриптор: Кері есеп құрастырады және оны
шығарады-2б Оқулық 4-тапсырма Сызба бойынша есеп
құрастыр Шешуі:
27/9=3 27+8=35 Жауабы: барлығы 35
шоколад Сызба бойынша есеп
құрастырады Дескриптор: Сызба бойынша есеп
құрастырады-1б Шешуі мен жауабын
жазады-1б Есеп
сызбасы 5-тапсырма Есепті теңдеу құру арқылы
шығар. 2*x=18 X=18/2 x=9 2*9=18 18=18 Есепті теңдеу құру арқылы
шығарады Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы
шығарады-1б Оқулық Дәптер ЕБҚ 6-тапсырма 2 см, 4см, 3 см сынық сызық
сыз. Сынық сызықтардың ұзындығына тең кесінді
сыз ________ 2см ________________ 4
см ____________ 3 см 2см+4см+3см=9см _______________________________________
9см Кесінді
сызады Дескриптор: Кесінді
сызады-1б Кесінді
суреттері 7-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне
түрлендір 2дм 6см =26 см 86 дм =8м
6дм 5 м 3дм
=53дм
20см=2дм Өлшем бірліктерін
түрлендіре | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















