Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Бөлім |
Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|
|||||
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|||||
Күні |
|
|
|||||
Сынып 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
Сабақтың тақырыбы |
Жай және құрама сандар |
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.6 жай және құрама сандардың анықтамаларын білу |
|
|||||
Сабақтың мақсаты |
|
|
|||||
Құндылықтарды дарыту
|
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу;
|
|
|||||
Сабақтың барысы |
|
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Байланысты қадағалау, білім алушылармен амандасу, психологиялық ахуал қалыптастыру, сабаққа дайындау. |
|
|
|
|||
Сабақ басы (10минут) |
-натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері анықтамасын еске түсіру 14-тің бөлгіштері: 2; 7; 14 6-ға еселіктер: 6; 12; 18; 24; 30; 36....
-жоспарға сәйкес жаңа материалды таныстыру;
|
Білу, түсіну |
|
Слайд, видео |
|||
Ортасы (20 минут) (оқу тапсырмаларын орындау)
|
Оқу тапсырмалары 1-тапсырма: Дұрыс тұжырымды көрсетіңіз. ( дұрыс тұжырым -1; бұрыс тұжырым -0) Жай санның екі ғана бөлгіші бар
5) Барлық жұп сандар –құрама сандар 6) Жай сандардың көбейтіндісі –құрама сан 7) Жай саннан кейінгі сан –құрама сан
Дескриптор. жай сандардың анықтамасына сәйкес дұрыс тұжырымдарды анықтайды; құрама сандардың анықтамасына сәйкес дұрыс тұжырымдарды анықтайды.
2- тапсырма: Жай және құрама сандарды таңдап жазыңдар 10; 7; 12; 8; 11; 24; 49; 30; 34; 2; 68; 53
Дескриптор: - Жай сандарды таңдап жазады - Құрама сандарды таңдап жазады
3-тапсырма: Дүние жүзіндегі екінші ұстаз қазақтың ежелгі ғалымы Әбу Насыр әл-Фараби Отырарда дүниеге келіп 870-950 жылдар аралығында өмір сүрген. Осы жылдарды көрсететін сандар аралығында неше жай сан бар? (877,881,883,887,907,911,919,929,937,941,947)
Дескриптор: - берілген жылдар арасынан жай сандарды ажыратады.
4-тапсырма: Оқулықтағы №137 1), 2) Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау (ҚБ) Мына сандардың ішінен 1; 2; 5; 18; 29; 37; 42; 59; 64; 104; 126: а) жай сандарды теріп жазыңыз; (2; 5; 29; 37; 59) b) құрама сандарды теріп жазыңыз. (18; 42; 64; 104, 126)
Дескриптор: берілген сандардың ішінен жай сандарды жазады; берілген сандардың ішінен құрама сандарды жазады. |
Білу, түсіну
Білу, түсіну
Білу, түсіну
Білу, түсіну
Білу, түсіну
|
Өзін-өзі бағалау
1010010
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Мұғалімнің бағалауы 1-3 –нашар 4-5- қанағатт. 6-7-жақсы 8-10-өте жақсы |
Слайд
Оқулық
Google форма
|
|||
Соңы (5 минут) |
Материалды бекіту.
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай және құрама сандар
Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Бөлім |
Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|
|||||
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|||||
Күні |
|
|
|||||
Сынып 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
Сабақтың тақырыбы |
Жай және құрама сандар |
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.6 жай және құрама сандардың анықтамаларын білу |
|
|||||
Сабақтың мақсаты |
|
|
|||||
Құндылықтарды дарыту
|
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу;
|
|
|||||
Сабақтың барысы |
|
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Байланысты қадағалау, білім алушылармен амандасу, психологиялық ахуал қалыптастыру, сабаққа дайындау. |
|
|
|
|||
Сабақ басы (10минут) |
-натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері анықтамасын еске түсіру 14-тің бөлгіштері: 2; 7; 14 6-ға еселіктер: 6; 12; 18; 24; 30; 36....
-жоспарға сәйкес жаңа материалды таныстыру;
|
Білу, түсіну |
|
Слайд, видео |
|||
Ортасы (20 минут) (оқу тапсырмаларын орындау)
|
Оқу тапсырмалары 1-тапсырма: Дұрыс тұжырымды көрсетіңіз. ( дұрыс тұжырым -1; бұрыс тұжырым -0) Жай санның екі ғана бөлгіші бар
5) Барлық жұп сандар –құрама сандар 6) Жай сандардың көбейтіндісі –құрама сан 7) Жай саннан кейінгі сан –құрама сан
Дескриптор. жай сандардың анықтамасына сәйкес дұрыс тұжырымдарды анықтайды; құрама сандардың анықтамасына сәйкес дұрыс тұжырымдарды анықтайды.
2- тапсырма: Жай және құрама сандарды таңдап жазыңдар 10; 7; 12; 8; 11; 24; 49; 30; 34; 2; 68; 53
Дескриптор: - Жай сандарды таңдап жазады - Құрама сандарды таңдап жазады
3-тапсырма: Дүние жүзіндегі екінші ұстаз қазақтың ежелгі ғалымы Әбу Насыр әл-Фараби Отырарда дүниеге келіп 870-950 жылдар аралығында өмір сүрген. Осы жылдарды көрсететін сандар аралығында неше жай сан бар? (877,881,883,887,907,911,919,929,937,941,947)
Дескриптор: - берілген жылдар арасынан жай сандарды ажыратады.
4-тапсырма: Оқулықтағы №137 1), 2) Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау (ҚБ) Мына сандардың ішінен 1; 2; 5; 18; 29; 37; 42; 59; 64; 104; 126: а) жай сандарды теріп жазыңыз; (2; 5; 29; 37; 59) b) құрама сандарды теріп жазыңыз. (18; 42; 64; 104, 126)
Дескриптор: берілген сандардың ішінен жай сандарды жазады; берілген сандардың ішінен құрама сандарды жазады. |
Білу, түсіну
Білу, түсіну
Білу, түсіну
Білу, түсіну
Білу, түсіну
|
Өзін-өзі бағалау
1010010
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Мұғалімнің бағалауы 1-3 –нашар 4-5- қанағатт. 6-7-жақсы 8-10-өте жақсы |
Слайд
Оқулық
Google форма
|
|||
Соңы (5 минут) |
Материалды бекіту.
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз


