|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
Бөлім. |
Құндылықтар |
|
Мұғалімнің аты жөні: |
Кленбай Ажар |
|
Күні: |
24 10 2023 |
|
Сынып; |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. 28-сабақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.6 Каллиграфиялық нормаларды сақтау 4.3.6.1каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру 3.7 Пунктуациялық нормаларды сақтау 4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|
Сабақ мақсаты: |
Құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қойып жазады. Сызба бойынша сөйлем құрайды. |
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Дене мүшелерімен амандасу көзбен құлақпен ;аяқпен амандасу. |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау,тиімді кері байланыс орнату. |
Мадақтау Жарайсыңдар Тамаша |
|
|
Өткенді қайталау |
Өткенді қайталау және тақырыпты ашу. «Таза тақта» әдісі Күн күркіреді. Жаңбыр жауды. Асқар мектепке келді. Сабақ басталып кетіпті. Күз келді Жапырақтар сарғайды. |
Өткен тақырыпты еске түсіреді. Оқушы тақтадаңы жай сөйлемді құрмалас сөйлемге айландырады. |
Қ. Б Бір Бірін бағалау От шашу әдісі арқылы
|
Жтон беру.
|
|
Жаңа білім |
ҰЖ. Жаттығу Еңбек түбі береке,көптің түбі береке. Жақсы адам елдің ырысы ,жақсы жер жанның тынысы. Батыр туса ел ырысы жаңбыр жауса жер ырысы. |
Мақал мәтелді оқып жатқа жазады сөйлем мүшесіне талдайды. |
Дескрипторлар: Құрмалас сөйлемдердегі қойылған тыныс белгілердің себебін түсіндіреді . Құрмалас сөйлемдердің құрамындағы жай сөйлемдерді анықтап,сөйлем мүшесіне талдайды. |
Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
Топтық жұмыс.«Ойыңды жалғастыр» Мәтінді түсініп оқы. Құрмалас сөйлемдерді көшіріп жаз, олардың жай сөйлемнен өзгешелігін түсіндір. Әңгімені әрі қарай жалғастыр. 65-жаттығу Жеке дара «Алма ағашы» әдісі Алмада берілген сызба бойынша сөйлем құрап жаз. Оны жай сөйлем немесе құрмалас сөйлем екенін айт.
67.-жаттығу «Пікір алмасу» Сурет бойынша әңгіме құра. Осындай келеңсіз жағдайды көрсең, не істередің? Суреттегі балалардың әрекетіне өз пікіріңді білдір. Тик ток әдісі ❤- Сабақта не білдім. ...... Сабақтан түсінбегенім. ✓ Сабақтан білген білімімді бөліскім келеді. |
Топтық жұмыс жасайды . Мәтінді түсініп оқиды. Тапсырманы Орындайды. Берілген сызба бойынша сөйлем құрайды. Кері байланыс жасайды. Сабақтан білдім. ...... Сабақтан түсінбегенім. ✓ Сабақтан білген білімімді бөліскім келеді. |
Дескрипторлар: Мәтінді түсініп оқиды. Құрмалас сөйлемдерді көшіріп жазады. Жай сөйлемнен ерекшелігін түсіндіреді. Әңгімені әрі қарай жалғастырады. ҚБ. Жарайсыңдар. Керемет. Дескрипторлар Берілген сызба бойынша сөйлем құрап жазады. Оны жай сөйлем немесе құрмалас сөйлем екенін ажыратады. |
Топпен жұмыс Алма ағашы
Таратпа
Кері байланыс парақшалары.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай және құрмалас сөйлем
Жай және құрмалас сөйлем
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
Бөлім. |
Құндылықтар |
|
Мұғалімнің аты жөні: |
Кленбай Ажар |
|
Күні: |
24 10 2023 |
|
Сынып; |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. 28-сабақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.6 Каллиграфиялық нормаларды сақтау 4.3.6.1каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру 3.7 Пунктуациялық нормаларды сақтау 4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|
Сабақ мақсаты: |
Құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қойып жазады. Сызба бойынша сөйлем құрайды. |
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Дене мүшелерімен амандасу көзбен құлақпен ;аяқпен амандасу. |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау,тиімді кері байланыс орнату. |
Мадақтау Жарайсыңдар Тамаша |
|
|
Өткенді қайталау |
Өткенді қайталау және тақырыпты ашу. «Таза тақта» әдісі Күн күркіреді. Жаңбыр жауды. Асқар мектепке келді. Сабақ басталып кетіпті. Күз келді Жапырақтар сарғайды. |
Өткен тақырыпты еске түсіреді. Оқушы тақтадаңы жай сөйлемді құрмалас сөйлемге айландырады. |
Қ. Б Бір Бірін бағалау От шашу әдісі арқылы
|
Жтон беру.
|
|
Жаңа білім |
ҰЖ. Жаттығу Еңбек түбі береке,көптің түбі береке. Жақсы адам елдің ырысы ,жақсы жер жанның тынысы. Батыр туса ел ырысы жаңбыр жауса жер ырысы. |
Мақал мәтелді оқып жатқа жазады сөйлем мүшесіне талдайды. |
Дескрипторлар: Құрмалас сөйлемдердегі қойылған тыныс белгілердің себебін түсіндіреді . Құрмалас сөйлемдердің құрамындағы жай сөйлемдерді анықтап,сөйлем мүшесіне талдайды. |
Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
Топтық жұмыс.«Ойыңды жалғастыр» Мәтінді түсініп оқы. Құрмалас сөйлемдерді көшіріп жаз, олардың жай сөйлемнен өзгешелігін түсіндір. Әңгімені әрі қарай жалғастыр. 65-жаттығу Жеке дара «Алма ағашы» әдісі Алмада берілген сызба бойынша сөйлем құрап жаз. Оны жай сөйлем немесе құрмалас сөйлем екенін айт.
67.-жаттығу «Пікір алмасу» Сурет бойынша әңгіме құра. Осындай келеңсіз жағдайды көрсең, не істередің? Суреттегі балалардың әрекетіне өз пікіріңді білдір. Тик ток әдісі ❤- Сабақта не білдім. ...... Сабақтан түсінбегенім. ✓ Сабақтан білген білімімді бөліскім келеді. |
Топтық жұмыс жасайды . Мәтінді түсініп оқиды. Тапсырманы Орындайды. Берілген сызба бойынша сөйлем құрайды. Кері байланыс жасайды. Сабақтан білдім. ...... Сабақтан түсінбегенім. ✓ Сабақтан білген білімімді бөліскім келеді. |
Дескрипторлар: Мәтінді түсініп оқиды. Құрмалас сөйлемдерді көшіріп жазады. Жай сөйлемнен ерекшелігін түсіндіреді. Әңгімені әрі қарай жалғастырады. ҚБ. Жарайсыңдар. Керемет. Дескрипторлар Берілген сызба бойынша сөйлем құрап жазады. Оны жай сөйлем немесе құрмалас сөйлем екенін ажыратады. |
Топпен жұмыс Алма ағашы
Таратпа
Кері байланыс парақшалары.
|
шағым қалдыра аласыз





















